حکومت حضرت مهدی (ع) – ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش – پرشین مقاله

حکومت حضرت مهدی (ع)

حکومت حضرت مهدی (ع)   انسان در راه رسیدن به کمال در تمام ابعادش نیازمند به یک قائر و راهنماست که پیوسته او را رهبر باشد و منافع و زیانهای زندگی فردی و اجتماعی را برای او تشریح کند و البته این راهنمایی ها باید به وسیله قوانینی جامع و کامل انجام شود. این دسته از راهنمایان از طرف چه کسی باید انتخاب شوند؟ آیا مردم می توانند برای خود چنین افرادی را انتخاب کنند؟خیر،زیرا مردم به شناخت افراد احاطه ندارند.

این تحقیق دانشجویی ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش مشتمل بر ۲۹صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

حکومت حضرت مهدی (ع)

فهرست مطالب

ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش.. ۳

پدر،مادر و ولادت امام زمان(ع) ۹

سخنی درباره نیمه شعبان. ۱۱

حضرت مهدی منتظر(عج)کیست؟ ۱۱

سیمای حضرت مهدی (عج) ۱۳

غیبت صغری و غیبت کبری. ۱۴

چگونگی غیبت صغری و نواب چهارگانه. ۱۵

نشانه های ظهور در شب معراج. ۱۶

علم به وقت ظهور از آن خداست.. ۱۸

شناخت ظهور و بیان اوصاف امام عصر (عج) ۲۰

ظهور بر اساس قدرت بی نهایت خداست.. ۲۲

کشته شدن شیطان به دست آن حضرت.. ۲۵

نقش زنان در انقلاب حضرت مهدی(عج) ۲۶

منابع. ۲۹

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

مقاله ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش از پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله  ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش را در زیر می توانید ببینید.

ویژگی های حضرت مهدی (ع)و حکومت جهانی اش

حکومت حضرت مهدی (ع) انسان در راه رسیدن به کمال در تمام ابعادش نیازمند به یک قائر و راهنماست که پیوسته او را رهبر باشد و منافع و زیانهای زندگی فردی و اجتماعی را برای او تشریح کند و البته این راهنمایی ها باید به وسیله قوانینی جامع و کامل انجام شود. این دسته از راهنمایان از طرف چه کسی باید انتخاب شوند؟آیا مردم می توانند

پدر،مادر و ولادت امام زمان(ع)

پدر بزرگوار امام زمان(ع)حضرت امام حسن عسکری (ع)امام یازدهم شیعیان است.به نقل شیخ مفید،امام حسن عسکری(ع)در مدینه منوره در ۲۴ ربیع الاول سال ۲۳۲ متولد شد و در سال ۲۶۰ در سن ۲۸ سالگی در منزل شخصی خود در سامرّا به شهادت رسید.مادر بزرگوار امام زمان(ع)«ملیکه»است که از طرف پدر،دختر«یشوی»

حکومت امام زمان چگونه است ؟

سخنی درباره نیمه شعبان

حکومت حضرت مهدی (ع) شیخ حرّ عاملی(رحمه اللّه) از بزرگان اصحاب نقل می کند که امام صادق (ع) فرمود:«شبی که حضرت قائم(عج)در آن متولد شد ،هیچ نوزادی در آن شب متولد نمی شود مگر اینکه مؤمن خواهد شد و اگر در سرزمین کفر متولد گردد،خداوند او را به برکت امام مهدی (عج) به سوی ایمان منتقل می سازد.» حکومت حضرت مهدی (ع)

برجسته ترین ویژگی امام زمان (عج)

شناخت ظهور و بیان اوصاف امام عصر (عج)

«امام ماه تابان و خورشید فروزانی است که پره ظلمت را می درد و اشعه تابناک نور هدایت را در همه جا می گسترد، در شدت تاریکی ها، در دل شهر ها ، در بیابانهای بی آب و علف ،در میان امواج کوه پیکر دریا نور افشانی می کند. ( حکومت حضرت مهدی (ع) )امام آب حیات بخش و گوارایی است که تشنگان دانش و شیفتگان پاکی را از سر چشمه معارف حق سیراب می کند.امام مشعل فروزانی است که گمگشتگان وادی ضلالت و گمراهی را به شاهراه حق و حقیقت رهنمون می شود

ظهور بر اساس قدرت بی نهایت خداست

چگونه ممکن است یک نفر در برابر همه ابر قدرت های شرق و غرب قیام کند و همه رژیم های جابرانه را از صفحه روزگار بر اندازد و بر ویرانه های کاخ های ستمگران ،حکومت واحد جهانی را بر اساس عدالت و آزادی بنیان نهد؟! پاسخ این سؤال در ضمن مقدمه ای کوتاه چنین است:   تمام قدرت های متصور در جهان هستی دو نوع است: ( حکومت حضرت مهدی (ع) )

وسعت حکومت حضرت مهدی (ع)

کشته شدن شیطان به دست آن حضرت

در قرآن آمده:ابلیس( پدر شیاطین) به خدا عرض کرد:خدایا مرا تا روز قیامت مهلت بده خداوند فرمود:به تو تا روز وقت معلوم مهلت داده می شود. از این تعبیر می شود در خواست شیطان، اجابت نشده است ، و طبق فرموده امامان علیه السلام منظور از روز وقت معین وقت ظهور امام قائم (عج) است،بنابراین شیطان در این وقت کشته می شود .

شیوه حکومت امام مهدی (ع)

نقش زنان در انقلاب حضرت مهدی(عج)

جالب اینکه از امام باقر(ع)نقل شده فرمود: «سوگند به خدا سیصد و اندی نفر مرد می آیند و در میانشان ۵۰ نفر زن هستند، در مکه اجتماع می کنند بی آنکه قبلاً وعده داده باشند آمدنشان  همچون ابرهای پاییزی است(که با حرکات تند می آیند)و در آن مرکز جمع می گردند». حکومت حضرت مهدی (ع)

منابع

۱ . حضرت مهدی (عج) فروغ تابان ولایت/محمد محمدی اشتهاردی

۲ . ۱۰۰ پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان(عج)/علیرضا رجالی تهرانی

۳ . روزگار رهایی/تألیف:کامل سلیمان/ترجمه علی اکبر مهدی پور

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

 

نظرات بسته شده است.