اهمیت تدریس – اهمیت تدریس در آموزش ابتدایی – پرشین مقاله

اهمیت تدریس

اهمیت تدریس در بحث تدریس ، عملکرد معلم به اندازه گفتار او اهمییت دارد. بیش از هر چیز ، دانش آموزان شاهد و نظاره گر رفتار معلم هستند یکی از روشهایی که نشان می دهد معلمان به دانش آموزان اهمیت می دهند و به آنها علاقه مند هستند ، گوش دادن به آنهاست.

مطلب اهمیت تدریس در آموزش ابتدایی مشتمل۳۳صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

اهمیت تدریس

فهرست مطالب

چکیده                                                                                                                           الف

مقدمه                                                                                                                            پ

معلم های زیرک و باهوشی باشیم                                                                                        ۱

هنر تدریس کردن                                                                                                     ۳

اصول کلی آموزش                                                                                                  ۵

ویژگی های رویکرد ( ارزش یابی در خدمت یادگیری)                                            ۶

اهمییت آموزش ابتدایی                                                                                     ۹

تفاوتهای آموزش های رسمی با آموزش های غیر رسمی                                       ۱۰

ویژگی های بارز دوره ابتدایی                                                                           ۱۱

ویژگی های روش تدریس در دوره ابتدایی                                                           ۱۲

خلاقیت                                                                                                                        ۱۶

معلم خلاق و نقش او در پرورش خلاقیت دانش آموزان                                        ۱۷

خلاقیت در کلاس                                                                                         ۱۸

نظریه کارشناس                                                                                                           ۲۰

فهرست منابع                                                                                                               ۲۲

مقاله اهمیت تدریس در آموزش ابتدایی در پرشین مقاله موجود می باشدبرای خرید و دانلود آن می توانید اقدام کنید.

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

خلاصه ای کوتاه از مقاله اهمیت تدریس در آموزش ابتدایی را در زیر می توانید ببینید.

چکیده :

اهمیت تدریس در بحث تدریس ، عملکرد معلم به اندازه گفتار او اهمییت دارد. بیش از هر چیز ، دانش آموزان شاهد و نظاره گر رفتار معلم هستند یکی از روشهایی که نشان می دهد معلمان به دانش آموزان اهمیت می دهند و به آنها علاقه مند هستند ، گوش دادن به آنهاست.

مقدمه

اهمیت تدریس لحظه ای تامل کنیم و بیندیشیم . نطفه ای که یک یاخته بارور شده بیش نیست در نه ماه به موجودی تبدیل می شود به پیچیدگی نوزاد یک انسان ، واین نوزاد در کمتر از پنج سال به ۸۰ درصد رشد نهایی خود می رسد .

نظریه کارشناس :

اهمیت تدریس در دنیا و تا به امروز دقدقه ی همه کارشناسان و برنامه ریزان ،طراحی یک مدل آموزشی خوب و مفید برای کودکان و دانش آموزان بوده است .راهکاری که فراگیری ،علم اندوزی و یادگیری را آسان تر وبهتر کند .

اهمیت روش های تدریس

 

 

اهمیت آموزش ابتدایی :

اهمیت تدریس آموزش ابتدایی به عنوان اولین مرحله آموزش همگانی مطرح است ؛ البته آموزش پیش دبستانی به علت کمبود امکانات ، همگانی نمی باشد . از آنجا که برخی از خانواده ها ، از امکانات کافی مادی و فرهنگی برای آموزش محروم می باشند ، آموزش ابتدایی موجب کاهش نابرابری های فرهنگی می گردد.

تفاوت آموزش های رسمی با آموزش های غیررسمی :

اهمیت تدریس آموزش های رسمی آموزش هایی هستند که دارای ساختار، هدف ،برنامه ریزی ، روش های تدریس و ضوابط پذیرش می باشند وفرق آموزش غیررسمی با آموزش رسمی ،دراین است که آموزش رسمی درداخل نظام آموزش وپرورش رسمی کشورصورت می پذیرد .

ویژگی های بارز دوره ابتدایی :

اهمیت تدریس دوره ی ابتدایی و برنامه ی درسی آن ،مبنایی برای آموزش دردوره های بعد است . ویژگی منحصربه فرد دوره ابتدایی این است که بنیاد واساس رفتار دراین دوره پی ریزی می شود و رفتار انسان بزرگسالان محصول آموخته های او درخردسالی است .

ویژگی های روش تدریس دردوره ی ابتدایی :

۱-روش های تدریس در این دوره باید متنوع و با بازی آموزشی همراه باشد .زیرا کودک بازی را دوست دارد و از ثبات موقعیت گریزان است ، یعنی نمی تواند برای مدت طولانی در یک موقعیت و حالت ثابت باقی بماند .

اهمیت الگوهای تدریس

آماده سازی شرایط گام اول پرورش خلاقیت دانش آموزان ابتدایی :

اهمیت تدریس اکثر صاحب نظران بر این باورند که اولین گام در پرورش خلاقیت کودکان به وجود آوردن شرایط مناسب در محیط خانوادگی ، آموزشی است . کارل راجرز می گوید : واضح است که خلاقیت را نمی توان با فشار به وجود آورد بلکه باید به آن اجازه داد تا ظهور کند .

فهرست منابع

۱-ایماش ، محسن ، کلاس اولی ها –تهران : سازمان انجمن اولیا و مربیان جمهوری اسلامی ایران ، ۱۳۸۷ –انتشارات سازمان انجمن اولیا و مربیان ؛ شماره ۱۲۰ .

۱-(احسانی ، پرنیان (۱۳۷۴ ) . انواع بازخورد اطلاعاتی برانگیزه ی درونی و عملکرد دانش آموزان کلاس پنجم دبستان . پایان نامه کارشناسی ارشد . دانشگاه تهران . دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی .

۲ -امینی ، محمد (۱۳۸۳ ) . الگویی برای برنامه ی درسی هنر . مجموعه ی مقالات همایش اصلاحات در آموزش و پرورش . پژوهشکده ی تعلیم و تربیت . تهران

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

 

 

 

نظرات بسته شده است.