تدریس – کارورزی تدریس در مقطع ابتدایی- پرشین مقاله

تدریس

تدریس تاریخ تمدن ، سابقه تلاش انسان است در غلبه در تقاضای محیطی که در آن زندگی می­کند. در فرهنگهای مختلف، افرادی که نمی­توانند به نحویس مطلوب خود را با تقاضاهای محیطی_فرهنگی خود سازگار نمایند، از نظر دیگران با تعاریف و ویژگیهای خاصی به عنوان درمانده، ضعیف، ناتوان، عقب افتاده و… ناشناخته می­شوند . در طول تاریخ، سیر نگرش عموم نسبت به عقب ماندگی ذهنی و افراد عقب مانده در جهت مثبت و سازنده تر در تغییر بوده است.

این تحقیق دانشجویی کارورزی تدریس در مقطع ابتدایی مشتمل بر ۶۷صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

گزارش کارآموزی (کار ورزی) مقالات رشته علوم تربیتی

فهرست مطالب

معنا و مفهوم عقب ماندگی ذهنی.. ۲

اهداف آموزشی و ویژگی های کودکان عقب مانده ذهنی.. ۴

هدفهای عمومی تعلیم و تربیت کودکان عادی و استثنایی.. ۴

ویژگیهای عمومی دانش آموزان آهسته گام. ۷

اصول آموزش و توانبخشی کودکان و نوجوانان آهسته گام. ۱۲

عوامل مؤثر در یادگیری کودکان آهسته گام. ۱۲

نمونهای از ترتیب و توالی منظم برنامههای آموزشی.. ۱۵

کودکان آهسته گام سنین ابتدایی.. ۲۰

طرح درس روزانه درس ریاضی.. ۳۸

گزارش از تدریس ریاضی.. ۳۹

فصل چهارم : ۴۳

درس فارسی.. ۴۳

طرح درس روزانه درس فارسی.. ۴۷

گزارش تدریس در درس فارسی ( چهارم ابتدایی ) ۴۹

فصل پنجم: ۵۳

درس علوم. ۵۳

طرح درس روزانه: ۵۷

گزارش تدریس درس علوم ( چهارم ابتدایی ) ۵۹

منابع.. ۶۵

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش کارآموزی (کار ورزی) مقالات رشته علوم تربیتی

.

مقاله کارورزی تدریس در مقطع ابتدایی از پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله کارورزی تدریس در مقطع ابتدایی  را در زیر می توانید ببینید.

معنا و مفهوم عقب ماندگی ذهنی

تدریس تاریخ تمدن ، سابقه تلاش انسان است در غلبه در تقاضای محیطی که در آن زندگی می­کند. در فرهنگهای مختلف، افرادی که نمی­توانند به نحویس مطلوب خود را با تقاضاهای محیطی_فرهنگی خود سازگار نمایند، از نظر دیگران با تعاریف و ویژگیهای خاصی به عنوان درمانده، ضعیف، ناتوان، عقب افتاده و… ناشناخته می­شوند .

اهداف آموزشی و ویژگی های کودکان عقب مانده ذهنی

با این نگرش حقیقت بینانه که کودک عقب مانده ذهنی اول یک کودک است و بعد کودکی است با عقب ماندگی ذهنی، در واقع اهداف آموزش و پرورش کودکان عقب مانده ذهنی نمی تواند تفاوتی با هدفهای کلی آموزش و پرورش عادی داشته باشد، زیرا هدف عبارت است از شکوفایی حداکثر تواناییها و استعدادها، تزکیه و تعلیم و تربیت و در نهایت، هدف غایی از دیدگاه مکتب اسلام به « فلاح » رسیدن انسانهاست. تدریس

تعریف تدریس و یادگیری

ویژگیهای عمومی دانش آموزان آهسته گام

تدریس هدفها و برنامه های دانش آموزان، آهسته گام آموزش پذیر، اساساً مانند افراد عادی است. آهسته گامان آموزش پذیر مانند سایر همسالان خود باید به حد اعلا و به نحوی مطلوب از برنامه آموزش و پرورش بهره مند گردند. باید از حداکثر تواناییهای خود استفاده نموده و در جهت تأمین نیازهای خود و انتظارات معقول جامعه به کفایت لازم برسند. برنامه های آموزش باید به نحوی باشد

روش تدریس چیست

اصول آموزش و توانبخشی کودکان و نوجوانان آهسته گام

اساساً باید توجه داشت که فرایند یادگیری امری نیست که به خودی خود در فردی که هنوز آمادگی یادگیری را به معنای اخص آن ندارد به وقوع بپیوندد. آمادگی لازم برای حضور مؤثر و فعال در امر یادگیری ، مستلزم شرایط و عوامل مختلفی است. تدریس

چگونه تدریس کنیم

عوامل مؤثر در یادگیری کودکان آهسته گام

۱ – رشد بدنی و ذهنی

کودک تا زمانی که به اندازه کافی رشد نکرده باشد، نمی تواند بایستد، راه برود ، بدود، لی لی کند، و دیگر فعالیتهای حسی و حرکتی از خود نشان بدهد. تا زمانی که از نظر ذهنی رشد کافی نداشته باشد، نمی توان موفقیتی در درک مفاهیم ذهنی و انتزاعی از او انتظار داشت.

نمونه­ای از ترتیب و توالی منظم برنامه­های آموزشی

  1. آموزش ایستادن باید قبل از راه رفتن باشد، زیرا راه رفتن قابل ادامه نخواهد بود تا وقتی کودک حداقلی از توانایی ایستادن را از خود نشان دهد.
  2. پریدن با دو پا قبل از پریدن با یک پا ( لی لی کردن ) ، کودک قادر نخواهد بود به خوبی از خودش مهارت حرکتی لی لی کردن را نشان دهد، مگر آنکه قبلاً در پریدن از خود مهارت، قابل قبولی داده باشد.

کودکان آهسته گام سنین ابتدایی

تدریس این کودکان معمولاً در سطوح سنی ۶ تا ۱۱ سال بوده و از نظر ذهنی ( سن هوشی ) در حدود ۳ تا ۷ ساله­اند.تعلیم و تربیت این کودکان در زمینه سازگاری محیطی و اجتماعی، مقدم بر آموزش خواندن و نوشتن است. بدیهی است که در طول برنامه­های آموزشی اجتماعی و سازگاری محیطی، دانش آموز آمادگی لازم را برای یادگیری محیطی نیز بدست می آورد. تدریس

منابع

  • افروز، غلامعلی، روانشناسی و توانبخشی کودکان آهسته گام ( عقب مانده ذهنی ) ، دانشگاه تهران ، ۱۳۸۱ .
  • صفوی، امان اله، کلیات روشها و منزل تدریس ( متن کامل ) نشر معاصر، ۱۳۸۲ .
  • پاشا، شریفی، حسن، اصول روان سنجی و روان آزمایی، انتشارات رشد، ۱۳۸۳ .

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش کارآموزی (کار ورزی) مقالات رشته علوم تربیتی

.

 

نظرات بسته شده است.