سمپاش ها – بررسی سمپاش ها وانواع آنها – پرشین مقاله

سمپاش ها

این سمپاش‌ها برای به کار بردن مواد شیمیایی رقیق شده با آب برای کنترل آفات، علفهای هرز و حمله قارچ استفاده می‌شوند. در بعضی از مزارع از آنها برای به کارگیری کودهای شیمیایی مایع استفاده می‌شود. یک سمپاش متشکل است از یک مخزن یک پمپ پی. تی. اوگرد، سوپاپ کنترل و بوم (لوله‌های حامل افشانک) با تعدادی از افشانک‌ها (یا فواره‌ها).

مطلب بررسی سمپاش ها وانواع آنها مشتمل بر۷۰ صفحه است. برای دیدن فهرست مطالب مقاله وجزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه کنید.

سفارش تحقیق

فهرست

سمپاش‌ها ۳

سمپاش‌های محصول زمینی… ۳

انواع.. ۴

قطعات یک سمپاش…. ۵

صافی‌ها ۶

سرعت جلو تراکتور. ۹

فشار پمپ… ۱۰

وارسی مقدار استعمال.. ۱۰

آزمایش مزرعه. ۱۱

سرویس و نگهداری سمپاش…. ۱۳

تمیز کردن سمپاش…. ۱۴

برای تمیز کردن کامل.. ۱۴

ایمنی در هنگام سمپاشی… ۱۵

استعمال ذرات کنترل شده. ۱۶

سمپاش‌های نواری… ۱۶

سمپاش‌های دانه‌ای… ۱۷

سمپاش‌های طنابی… ۱۷

« سمپاش‌های محصولات زمینی ». ۱۹

انواع سمپاش…. ۱۹

  1. سمپاش‌های خودرو. ۱۹
  2. سمپاش‌های کششی… ۲۰

سمپاش‌های سوار. ۲۰

اجزای مختلف سمپاش…. ۲۲

  1. مخزن.. ۲۲
  2. پمپ… ۲۲
  3. سوپاپ اطمینان.. ۲۳
  4. صافی‌ها ۲۴
  5. به هم زن‌ها ۲۴
  6. مخازن مخلوط کن.. ۲۵

کنترل‌ها ۲۵

بوم(تیرافشانک). ۲۶

افشانک (نازل). ۲۷

تنظیمات کار. ۲۸

میزان پاشش…. ۲۸

ارتفاع بوم.. ۲۹

سمپاش‌های کنترل کننده قطرات(CDA). 30

سمپاش‌های با نازل دو پاششی… ۳۲

به کارگیری سمپاش‌ها ۳۳

سمپاشی… ۳۴

تعیین میزان پاشش در سمپاش‌…. ۳۶

آزمایش در حالت ثابت… ۳۶

آزمایش مزرعه. ۳۷

حفظ و نگهداری سمپاش‌‌ها ۳۹

نحوه تمیز کردن سمپاش‌‌ها: ۴۰

ایمنی هنگام سمپاشی… ۴۱

سمپاش‌‌های نواری… ۴۳

پخش‌کننده‌های مواد دانه‌ای… ۴۴

تمرین‌های پیشنهادی برای دانشجویان.. ۴۵

نکات ایمنی… ۴۵

« سمپاش‌های مزرعه». ۴۶

ساختمان یک سمپاش‌…. ۴۶

سمپاش‌‌های پشتی بدون موتور. ۴۸

سمپاش‌ پشتی با فشار متناوب (کتابی). ۴۸

سمپاش‌ پشتی با فشار دائم (استوانه‌ای). ۵۰

سمپاش‌های پشتی موتوری (اتومایزر). ۵۱

گردپاش‌ها۷۰

مقاله سمپاشی هادر پرشین مقاله موجود است برای خرید و دانلود آن می توانید اقدام کنید.

خلاصه ای کوتاه از مقاله سمپاشی ها را در زیر می توانید ببینید.

قطعات یک سمپاش

معمولاً مخزن از پلاستیک ضد زنگ و در برخی ماشین‌ها از مخزن فولادی گالوانیزه ساخته شده است با نصب یک مخزن اضافی در جلوی تراکتور می‌توان زمان مصرف شده برای طی مسیر از زمین تا مزرعه را کاهش داد در صورت لزوم یک پمپ انتقال که توسط یک موتور هیدرولیکی کار می‌کند محتویات مخزن جلو را به عقب منتقل می‌کند. در حالی که محلول مخزن عقب استعمال می‌شود، پمپ، مواد شیمیایی داخل مخزن را به هم می‌زند تا آن را کاملاً مخلوط نگه دارد.سمپاش ها

بوم و افشانک

عرض بوم از ۵/۵ تا بیش از ۱۸ متر متغیر است. بعضی از سمپاش‌ها خودگردان در آن واحد ۲۷ متر را پوشش می‌دهند. یک نمونه از سمپاش مرعه‌ای سوار دارای عرض میله ۱۰ متر بوده و ۲۱ افشانک در فواصل ۵۰ سانتی‌متر دارد. بوم به صورت قطعات سه یا پنج تایی ساخته شده و برای حمل و نقل در پشت ماشین تا کرده می‌شود.دو نوع متداول افشانک، روش سمپاشی بادبزنی شکل و مخروطی شکل را ایجاد می‌کنند. آنها از جنس پلاستیک، فولاد با برنج ساخته شده‌اند. ممکن است یک وسیله ضد چکه نظیر سوپاپ تحت فشار فنردار ساچمه‌ای کوچک در داخل هر افشانک تعبیه شده باشد. زمانی که سمپاشی شروع می‌شود. فشار پمپ سوپاپ ساچمه‌ای را باز می‌کند. وقتی که سمپاشی متوقف می‌شود فنر سوپاپ را می‌بندد. نوع دیگر از واحد ضد چکه از یک مجموعه دیافراگمی کوچک استفاده می‌کند که هنگامی که کنترل در وضعیت قطع سمپاش ها قرار می‌گیرد از جریان سم به افشانک جلوگیری می‌کند.

سرویس و نگهداری سمپاش

در پایان‌ روز: مخزن مواد شیمیایی را خالی وسپس بخشی از آن را با آب پر نمایید. داخل و خارج ماشین را تمیز کنید، به خاطر داشته باشید که لباس محافظ بپوشید. پس از تمیز کردن، آب شستشو را روی زمین بلا استفاده بپاشید. هرگز شسته‌های مخزن را در جایی که می‌تواند انسانها، حیوانات، ماهی یا محصولات دیگر را آسیب برساند دفع نکنید. نهایتاً صافیها و افشانک‌ها را بردارید، تمیز کنید و مجدداً در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن سمپاش

وقتی که از یک ماده شیمیایی به ماده شیمیایی دیگر تغییر می‌دهید یا وقتی که سمپاش ها را برای انبار کردن آماده می‌کنید، همه آثار مواد شیمیایی باید پاک گردد. باقیمانده کمی از مواد شیمیایی می‌تواند در مراحل بعدی به محصولات دیگر خسارت وارد کند.

سمپاش‌های نواری

این سمپاش‌ها خیلی شبیه به سمپاش‌های معمولی محصول می‌باشند ولی مواد شیمیایی را در نوارهای باریک می‌پاشند و در جایی که پوشش دادن کامل نیازی نیست در مصرف مواد شیمیایی گران قیمت صرفه‌جویی می‌کنند. سمپاش‌های نواری بیشتر با بذر کارهای دقیق استفاده می‌شوند. بنابراین گیاهان جوان می‌توانند در نوار عاری از علف هرز جوانه زده و کار وجین بین ردیف را آسانتر می‌سازد

سمپاش‌های دانه‌ای   

مواد شیمیایی محافظ محصول را همچنین می‌توان به صورت جامد دانه‌ای استعمال نمود. سمپاش‌ها دانه‌ای این دانه‌ها را بر روی محصولات در حال رشد و یا در هنگام کاشت سیب زمینی و دیگر بذور به صورت نوار به کار گیرند.دانه‌ها در مخزن کوچک متصل به میله‌ابزار حمل می‌شوند. یک مکانیزم تغذیه مکانیکی یا هوایی دانه‌ها را به افشانک‌هایی که در امتداد میله ابزار به فاصله‌ای قرار گرفته و یا به واحدهای شیار بازکن متصل می‌باشند تحویل می‌دهد. برای بدست آوردن محدوده مقدار استعمال می‌توان جریان دانه‌ها از مخزن را تغییر داد.

.

نظرات بسته شده است.