روش تحقیقمقالات رشته شیمی

انرژی خورشیدی – بررسی انرژی خورشیدی – پرشین مقاله

انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی در شرایط کنونی، تلاش در جهت خودکفایی و رفع وابستگی های تکنولوژی کشورمان، یکی از مبرمترین وظایف آحاد ملت ایران است و هرکس بنابه موقعیت خویش بایستی در این راستا گام بردارد. یکی از صنایع کشور که پیشرفت دیگر صنایع در گرو پیشرفت و توسعه آن است، صنعت برق می باشد. نیروگاههای موجود تولید برق از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردارند.

این تحقیق دانشجویی بررسی انرژی خورشید مشتمل بر  ۷۴صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

روش تحقیق مقالات رشته شیمی

فهرست :

فصل اول

معرفی شبکه های کامپیوتری  …………………………………………………………………. ۳

فصل دوم

سخت افزار شبکه …………………………………………………………………………………….. ۴۳

فصل سوم

نرم افزار شبکه ……………………………………………………………………………………….. ۱۵۳

فصل چهارم

امنیت شبکه …………………………………………………………………………………………… ۲۵۹

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته شیمی


.

مقاله بررسی انرژی خورشیدی از پرشین مقاله

 

خلاصه ای کوتاه از مقاله بررسی انرژی خورشیدی  را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

در شرایط کنونی، تلاش در جهت خودکفایی و رفع وابستگی های تکنولوژی کشورمان، یکی از مبرمترین وظایف آحاد ملت ایران است و هرکس بنابه موقعیت خویش بایستی در این راستا گام بردارد. یکی از صنایع کشور که پیشرفت دیگر صنایع در گرو پیشرفت و توسعه آن است، صنعت برق می باشد.

انرژی خورشیدی چیست ؟

چرا انرژی خورشیدی ؟

مصرف انرژی در جهان به طور سرسام آوری رو به ازدیاد است. بالارفتن سطح زندگی مردم که با جانشین شدن انرژی مکانیکی بجای انرژیهای انسانی و حیوانی همراه بوده است از یکسو و ازدیاد جمعیت از سوی دیگر باعث بالارفتن میزان مصرف انرژی شده اند. بشر مترقی امروز برای تولید آب آشامیدنی، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود نیازمند استفاده از انرژی می باشد. انرژی خورشیدی

اجزاء برج نیرو:

در این قسمت مختصری درباره کیفیت ساختمانی این اجزاء بحث می گردد.

۱- دودکش:

تکنیک های مختلفی برای ساخت دودکش وجود دارد که ساده ترین و در عین حال اقتصادی ترین نوع آن دودکش های فلزی پیش ساخته است. در این نوع دودکش، هر قطعه آن از ورق گالوانیزه و مقاوم در مقابل خوردگی و عوامل محیطی ساخته می شود.

کاربرد انرژی خورشیدی

امکانات بهره برداری اضافی:

انرژی خورشیدی از لحاظ امکان بهره برداری اضافی و افزایش راندمان، به موارد زیر اشاره می شود: می توان ساختار دودکش را چنان طرح کرد که امکان احداث توربینهای باد طبیعی نیز در انتهای آن وجود داشته باشد. در این صورت با یک ساختار می توان از دو توربین بهره برداری نمود.

خواص تشعشعی:

خواص تشعشعی تابعی از طول موج هستند. این خواص، چگونگی انتشار، انعکاس و جذب را در سطوحی که در معرض تشعشع قرار دارند بررسی می کند. مثلاً یک سطح ممکن است منعکس کننده خوبی برای طول موجهای مرئی و منعکس کننده بدی برای اشعه مادون قرمز باشد.  ( انرژی خورشیدی )همچنین این خواص، تابع جهتی است که در آن اشعه به سطح برخورد می کند.

معایب انرژی خورشیدی

بالانس انرژی:

 انرژی خورشیدی بالانس‌انرژی دربرجهای‌نیرو باسایرنیروگاههای‌خورشیدی‌متفاوت‌است. تشعشعات با طول موج‌بلند نقش‌مهمی دربالانس‌انرژی برجهای نیرودارند. برجهای‌نیروحتی در شرایطی‌که هوا کاملاً ابری است، می‌توانند کارایی داشته‌باشند.

مقایسه برج نیرو با سایر نیروگاهها:

در مقایسه با سیستمهای موجود تولید انرژی، برجهای نیرو از مزایای زیادی برخوردارند که در زیر به شش مورد آن اشاره می شود:

۱- تولید برق بدون مصرف سوخت:

برج نیرو احتیاجی به سوخت ندارد زیرا فقط از انرژی خورشیدی برای تولید برق استفاده می شود و با سیستم ساده و مخصوص ذخیره انرژی شبها نیز کار می کند. انرژی خورشیدی

مشخصات برج آزمایشی:

انرژی خورشیدی کلکتور: پوشش کلکتور بصورت دایره ای و به قطر ۲۵۰ متر و از مواد پلاستیکی نظیر پلی وینیل کلرید P.V.C و پلی وینیل فلوراید P.V.F در قطعات کوچک هریک به مساحت ۶ متر مربع ساخته شده است که در وسط هریک، یک ناودان جهت برف و باران و یا آب ناشی از شستشوی پوشش درنظر گرفته شده.

مراجع:

  • نشریه امور انرژی، سال دوم، شماره ۱ فروردین ۱۳۶۳
  • پدیده های جوی، مهندس مهدی بازرگان. ۱۳۶۵
  • Solar and wind technology magazin (Feburary 1984)

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته شیمی

.

 

برچسب ها