plc – بررسی بی سیم plc – پرشین مقاله

plc

plc در عصر حاضر علوم به طرز شگفت انگیزی رشد نموده اند فن آروی نیز با استفاده از علوم رشد نموده است در این پروژه از تلفیق علوم کنترل صنعتی و کامپیوتر به عنوان یک فن آوری برای حل چند مشکل بزرگ صنعتی استفاده شده است

مطلب بررسی بی سیم plc  مشتمل۹۲صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

مقالات رشته مکانیک مقالات رشته مهندسی

فهرست مطالب

چکیده پروژه ۲

فصل اول.. ۴

مروری بر تاریخچه سایپا ۴

بخش اول ورود خودرو به ایران.. ۵

تولید اتومبیل به صورت مونتاژ ۶

تاسیس شرکت سهامی ایران تولید اتومبیلهای سیترئن.. ۶

تغییر نام شرکت… ۸

تولید انواع نیسان.. ۹

تولید انواع خودرو کلاس متوسط… ۹

استراتژی و برنامه های گروه خودرو سازی سایپا ۱۰

فصل دوم. ۱۳

ساختار دستگاه AFM S/F : 13

فصل سوم. ۲۳

ساختمان P L C  و اجزاء تشکیل دهنده آن.. ۲۶

۲) زبان برنامه نویسی… ۲۹

۳) مراحل برنامه نویسی در PLC… 29

۳) لیست ابزار مورد نیاز ۳۱

۴) نمایش برنامه بصورت عبارتی ( STL) 31

۵) رعایت نکات ایمنی… ۳۱

برنامه نویسی برای اتصالهای باز و بسته. ۳۵

حافظه انباره ای یا ۱۶ بیتی  : ۴۵

دستورات جمع وتفریق : ۴۶

دستور منطقی کلمه ای : ۴۶

سیستم CUT AND JUMPER… 78

ساختار اینورتر. ۸۲

فصل پنجم.. ۸۵

نتایج پروژه و پبشنهادات : ۸۵

مراجع : ۸۷

مقاله بررسی بی سیم plc در پرشین مقاله موجود می باشدبرای خرید و دانلود آن می توانید اقدام کنید.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مکانیک مقالات رشته مهندسی

خلاصه ای کوتاه از مقاله بررسی بی سیم plc  را در زیر می توانید ببینید.

چکیده پروژه

plc در عصر حاضر علوم به طرز شگفت انگیزی رشد نموده اند فن آروی نیز با استفاده از علوم رشد نموده است در این پروژه از تلفیق علوم کنترل صنعتی و کامپیوتر به عنوان یک فن آوری برای حل چند مشکل بزرگ صنعتی استفاده شده است

مروری بر تاریخچه سایپا

plc امروزه صنعت خودروسازی در تمام کشورهای صنعتی پیشرفته از جمله صنایع مهم و اساسی است .به عنوان مثال ۱۰ درصد از ارزش افزوده صنعتی و همچنین ۱۰ درصد اشتغال صنعتی در کشورهایی مانند ژاپن و امریکا از قبل این صنعت ایجاد می گردد .

بخش اول ورود خودرو به ایران

کلیات : با اختراع موتورهای چهار زمانه درون سوزدر نیمه دوم قرن ۱۹ و تکمیل آن متنناسب با پیشرفت های دانش بشری و سر انجام تولید انبوه انواع خودروها در اوایل قرن بیستم ، موارد استفاده اتومبیل به عنوان وسیله ای لوکس و تجملی جهت گشت گذار آخر هفته و نشان دادن برتری و منزلت اجتماعی مالک آن تغییر یافت

تولید اتومبیل به صورت مونتاژ

plc از سال ۱۳۳۷ به دنبال افزایش روز افزون تقاضای خرید خودرو ، اندیشه ساخت اتومبیل البته به صورت مونتاژ در کشورشکل گرفت ، اما اقدامات عملی در این زمینه با صدور تصویب نامه ای در سال ۱۳۴۲ از سوی وزارت اقتصاد در خصوص چگونگی شرایط صدور پروانه ساخت خودرو صورت پذیرفت .

تاسیس شرکت سهامی ایران تولید اتومبیلهای سیترئن

plc شرکت سهامی تولید اتومبیلهای سیتروئن در سال ۱۳۴۴ در زمینی با مساحت ۲۴۰ هزارمتر مربع و زیر بنای ۲۰ هزار متر مربع با سرمایه اولیه ۱۶۰ میلیون ریال تاسیس گردید این شرکت در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۴۵ تحت شماره ۱۳۳۱ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ثبت و در اواخر ۱۳۴۷ با شماره پروانه ۳۳۱۰۹ با مشارکت شرکت سیترئن فرانسه به مرحله بهره برداری رسید.

تولید انواع نیسان

از سال ۱۳۶۲ ، وانت نیسان جونیور نیز با حجم موتور ۲۰۰۰ سی سی جزء تولیدات شرکت سایپا قرار گرفت و از سال ۱۳۶۴ امتیاز ساخت این وانت از شرکت زامیاد خریداری و تولید این خودرو در انحصار شرکت سایپا واقع شد . در سال ۱۳۶۹ به منظور افزایش قدرت این اتومبیل ، با استفاده از تکنولوژی پبشرفته تر موتور جونیور با حجم موتور ۲۴۰۰ سی سی جایگزین موتور قبلی گشت.

تولید انواع خودرو کلاس متوسط

در سال ۱۳۷۱ با نصب تجهیزات تولید خودروی کلاس متوسط در سالن های تولید خودرو (رنو ۲۱) یا همکاری شرکت رنو فرانسه و با حجم موتور ۱۷۲۱ آغاز گردید اما هنوز ۲ سال از تولید این خودرو نگذشته بود که طرف فرانسوی خواهان افزایش قیمت محصول تولید شده گردید که با رد این قرارداد تولید رنو ۲۱ فسخ و تولید این خودرو در ایران خاتمه یافت .

فصل سوم

plc برای کنترل سیستمهای ساده یا پیچیده لازم است مدل هایی ارائه شود تا تغییرات ورودی که می تواند خواسته یا ناخواسته (تغییرات ناگهانی یا اغتشاش در سیستم ) باشد مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد .

به عنوان مثال می توان عملکرد ساختار کنترل سرعت یک دستگاه اره برقی را در حالت بی باری و بارداری مورد بررسی قرار داد.

مراحل برنامه نویسی در PLC

plc برنامه ، عملکرد سییستم کنترل است که در کنترل کننده های سخت افزاری مانند مدارهای فرمان رله ای یا مدارهای منطقی حاصل اتصال های بین عناصر الکتریکی یا الکترونیکی است و در سیستم کنترل نرم افزاری مانند PLC  به صورت مجموعه های از ساده تر ین عمل منطقی است .

برنامه نویسی سازمان یافته :

هنگامی که plc قرار است فرآیند پیچیده ای را کنترل کند به طولانی بودن برنامه ، مدت زمان اجرای یک سیکل برنامه طولانی می شود بنابراین باید ترتیبی اتخاذ نمود که این مدت از حد معین تجاوز نکند.

انتقال اطلاعات از طریق نور :

انتقال اطلاعات از طریق نور بوسیله دستگاه OPTICAL MODEM ,DATA TRANNSFER  صورت می گیرد . این دستگاه توسط شرکتهای مختلف طراحی و ساخته شده است در این پروژه از دستگاه ساخته شده در شرکت SICK  استفاده شده است . در انتقال اطلاعات توسط نور حتما باید دو دستگاه به طور مستقیم در یک راستا قرار گیرد البته از مزایای این دستگاه عدم  نویز پذیری  آن می باشد

سیستم CUT AND JUMPER

plc در پروسه هایی که توسط PLC  کنترل می شود  در زمان اجرای عملیات تولید گاهی یک ورودی به دلیل نقص حسگرها ناخواسته تحریک می شود با این حسگر در زمانی که باید تحریک شود به دلایل مکانیکی و الکتریکی سیگنال مورد نظر را ارسال نمی کند برای جلوگیری از توقف تولید و ادامه پیدا کردن پروسه باید یک ورودی را تحریک کرد یا از تحریک خارج کرد و به همین منظور یک قطعه سیم به ابزار مورد نیاز تکنسین تعمیر کار تبدیل شده که به آن JUMPER می گویند .

ساختار اینورتر

plc در گذشته فقط موتورهای  DCقابلیت کنترل دور را داشت اما ÷یشرفت علم نیمه هادیها این امکان را برای موتورهای AC مهیا شد در واقع اینورتر مانند یک چاپر قدرت عمل می کند وبا تغییر فرکانس باعث تغییر در سرعت دور موتورمی شود

نتایج پروژه و پبشنهادات :

این پروژه یک پروژه کاملا صنعتی و کاربردی می باشد که می توان نتایج حاصل از آن را در بخشهای مختلف توصیف کرد .

۱)حذف کابهای اطلاعات : بزرگترین هدف این پروژه حذف کابلهای اطلاعات می باشد در سیستم PLC از همه حسگرها و عملگردها باید به تابلو PLC کابل کشی نمود .

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مکانیک مقالات رشته مهندسی

 

 

 

نظرات بسته شده است.