تبلیغات روزنامه ها – روشن ساختن جایگاه و ارزش تبلیغات روزنامه ها در عصر حاض – پرشین مقاله

تبلیغات روزنامه ها

تبلیغات روزنامه ها سیصد سال پیش در طول کم و بیش نیم سده انفجاری رخ داد که امواج آن سراسر کره زمین را به لرزه درآورد، جوامع را در هم ریخت و تمدنی نوین آفرید. این انفجار انقلاب صنعتی بود.جهانی بود که در آن انقلاب صنعتی ناگهان ظاهر شد و ضد تمدنی عجیب، قدرتمند و فوق العاده پر انرژی خلق کرد، نظام صنعتی چیزی بیشتر از دودکشها و خط تولید کارخانه ها و تولید انبوه بود. یک نظام اجتماعی غنی و چند وجهی را تشکیل می داد که بر تمام جنبه های زندگی اثر گذارد و همه ویژگیهای گذشته را مورد یورش قرار داد.

این تحقیق دانشجویی روشن ساختن جایگاه و ارزش تبلیغات روزنامه ها در عصر حاض مشتمل بر۷۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

مقالات رشته علوم اجتماعی مقالات رشته مدیریت

فهرست مطالب

فصــل اول. ۲

مقدمه: ۲

طرح مسأله تحقیق : ۶

هدف پژوهش: ۱۱

اهمیت پژوهش: ۱۱

هدف تحقیق : ۱۴

ضرورت تحقیق : ۱۵

سؤالات پژوهش… ۱۷

فرضیه های تحقیق.. ۱۸

فصــل دوم. ۱۹

تاریخچه تبلیغات در جهان و ایران. ۱۹

تاریخچه تبلیغات در ایران. ۲۱

ظهور کانون های آگهی و تبلیغاتی.. ۲۳

کانونهای آگهی و تبلیغاتی پس از انقلاب اسلامی.. ۲۴

تبلیغات بازرگانی پس از جنگ تحمیلی.. ۲۵

نگاهی به فعالیتهای اداره کانونهای آگهی و تبلیغات بازرگانی.. ۲۶

تعاریف : تبلیغات advertising. 27

ترکیب تبلیغات رسانه ای و ساختار حکومتها ۳۱

تعریف و کاربرد رسانه ها: ۳۲

مرز میان تبلیغات بازرگانی و سیاسی: ۳۴

مطبوعاتpress. 34

ادبیات پژوهش… ۳۶

ماهیت تبلیغات.. ۳۶

مبانی نظری : ۳۹

روزنامه ها: ۴۷

مزایای روزنامه. ۴۸

معایب روزنامه. ۴۹

هشت عنوان مؤثر در تبلیغات روزنامه ایی.. ۴۹

نگاهی به نظرات اندیشمندان. ۵۵

نظریه مزلو. ۵۹

نظریه استفاده و رضامندی : ۶۲

فصــل سوم. ۶۷

متدولوژی تحقیق (Methodology) 67

ماهیت تحقِیق: ۶۷

جامعه آماری: ۶۷

شیوه نمونه گیری : ۶۷

اجرای تحقیق: ۶۸

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته علوم اجتماعی مقالات رشته مدیریت

مقاله روشن ساختن جایگاه و ارزش تبلیغات روزنامه ها در عصر حاض از سایت پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله روشن ساختن جایگاه و ارزش تبلیغات روزنامه ها در عصر حاض را در زیر می توانید ببینید.

تاریخچه تبلیغات در ایران

تبلیغات روزنامه ها  ، تاریخچه تبلیغات در ایران را می توان به طور کلی بر دو دوره تاریخی تقسیم کرد: دوره باستان : تبلیغات دوره باستان که به طور کلی تحـت تأٍثیر کشاورزی و ویژگی های آن می باشد یک نوع ارتباطات شفاهی است و مانند سایر کشورهای دیگر باستان علایم تجاری، دیوار نوشته ها و جارچیها مهمترین شیوه های پیام رسانی و آگهی به شمار می روند.

تاریخچه تبلیغات در جهان و ایران

آنچه که امروز به عنوان تبلیغات نو و جدید می شناسیم ، ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد. اما به طور کلی برای تبلیغات اعم از سیاسی ِیا تجاری میتوان سه دوره تاریخی قبل از انقلاب گوتنبرگ و اختراع و تکمیل ماشین چاپ در سال ۱۴۵۰ را در نظر گرفت.

ظهور کانون های آگهی و تبلیغاتی

اولین کانون آگهی در سال ۱۳۱۶ با عنوان کانون تبلیغاتی زیبا به مدیر مسئولی حمزه نعمتی راه اندازی شد و نخستین مؤسسه تبلیغاتی ایران است که به طور رسمی به عضویت اتحادیه مؤسسات تبلیغاتی انگلستان و اتحادیه بین المللی تبلیغات ایالات متحده درآمد و در سال ۱۳۱۹ شمسی اداره کل تبلیغات و انتشارات توسط عیسی صدیق در خانه سیدالعراقین تأسیس شد و به دنبال آن باید شورع فعالیت تبلیغات تجاری به معنی واقعی را سال ۱۳۲۵ دانست چنانکه در سال ۱۳۳۷ هجری شمسی در تهران ۱۸ کانون آگهی مشغول فعالیت بودند. تبلیغات روزنامه ها

 

تبلیغات مجله ای

کانونهای آگهی و تبلیغاتی پس از انقلاب اسلامی

تبلیغات روزنامه ها ، با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ فعالیت شرکتهای تبلیغاتی عملاً به نوعی متوقف شد. ولی با این وجود در سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب با تصویب آیین نامه تأسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانونهای آگهی و تبلیغاتی بر فعالیت جدید کانونهای تبلیغاتی صحه گذاشت، اما این اقدام حرکت جدیدی را به تناسب میزان و وضعیت فعالیت آنان در قبل از انقلاب موجب نشد، چون ساختار عمده اقتصاد ایران بر محور کالاهای مصرفی تحت مشارکت یا سرمایه گذاری شرکتهای خارجی واقع بود و بخش عمده ای از کالاهای مصرفی که قابلیت تولید در داخل کشور را نداشتند از خارج وارد می شد، عملاً دستخوش تغییر شدند

تبلیغات بازرگانی پس از جنگ تحمیلی

با خاتمه جنگ تحمیلی و با آغاز دوران سازندگی و رشد فعالیتهای اقتصادی در سالهای ۷۰-۶۹ تبلیغات تجاری افزایش چشمگر و قابل توجهی یافت به طوری که در مدت دو سال، توجه مسئولان معاونت امور مطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بخود معطوف کرد و این معاونت نیز از سال ۱۳۷۲ امر ساماندهی فعالیت کانونهای تبلیغاتی را مطابق وظایف قانونی خود در دستور کار قرار داد و بر این اساس اداره کانونهای تبلیغاتی تشکیل و موظف به ساماندهی موضوع تبلیغات بازرگانی و امور مربوط به آن شد.

نگاهی به فعالیتهای اداره کانونهای آگهی و تبلیغات بازرگانی

اداره کانونهای تبلیغاتی پس از تشکیل، ابتدا نسبت به شناسایی کانونهای فعال که به طور غیرقانونی در سطح کشور به ویژه تهران فعالیت داشتند، اقدام نمود. این اداره در اولین گام با اعلام موجودیت و پذیرش تقاضا برای صدور مجوز، بیش از هفتصد کانون را مورد شناسایی قرار داد و با تکیه بر اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران به سرو سامان دادن آنها پرداخت.

تبلیغ در مجلات

تبلیغات advertising

تبلیغات بازرگانی عملی است دینامیک که با تغییرات اجتماعی، تحولات سیاسی و اقتصادی هر روز شکل تازه ای پیدا می کند. و در محیطهای متفاوت با توجه به طرز فکر، عقاید، آداب و رسوم و همچنین فرهنگ و مذهب فرم خاصی می یابد. بالا رفتن سطح دانش عمومی رشد فکری و تفسیر سلیقه و ذوق مردم از یک سوی و بالا رفتن سطح درآمد، افزاِیش جمعیت، رغبت به مصرف و بهتر زیستن از سوی دیگر شدیداً آنان را تحت تأٍثیر قرار می دهد.

ترکیب تبلیغات رسانه ای و ساختار حکومتها

بین ساختار حکومت و ترکیب رسانه ای در کشورهای مختلف یک ارتباط منطقی ملاحظه می شود. بعنوان مثال سیستم حکومت شوروی (سابق) یک سیستم متمرکز بود. این تمرکز عیناً در تبلیغات روسیه نیز منعکس است. در این کشور تبلیغات رسماً تحت نظر دولت کنترل می شود.تبلیغات روزنامه ها

مرز میان تبلیغات بازرگانی و سیاسی

مرز میان تبلیغات سیاسی و بازرگانی بسیار نزدیک و در مواقعی نیز قابل تفکیک و جدایی ناپذیر می باشد. حیطه عملیاتی هر دو (فرد و جامعه) و کل ذهنیت حاکم بر این در مجموعه گسترده قرار دارد لذا در عمل و پردازش پیام به ناچار برای تأثیرگذاری در حد تغییر رفتار بر روی مخاطب می بایست از ترفندهای یکدیگر وام گرفت و گاهی اوقات بجای یکدیگر از آنان استفاده کرد.

تبلیغات مطبوعاتی

مطبوعاتpress

مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند گستره فعالیتهای اطلاع رسانی در جامعه کنونی ایران همواره با تنگناها و کاستیهای بسیاری روبرو بوده است. فرازها و فرودها و البته آذرخشهای کم فروغی از اوج نیز در این کارنامه دیده می شود.تعریف مطبوعات رویکرد خبری، اطلاع رسانی و رسانه ای است که اهداف روشنفکری تنویر افکار عمومی را درون خود جای داده است.

ماهیت تبلیغات

ما در عصری زندگی می کنیم که با اشکال جدید خانواده، کار، تعارضات جدید سیاسی و همچنین آگاهی دگرگون یافته مواجه هستیم. تنوع تولیدات صنعتی و اقتصادی همچنین بسیاری از نظریه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و نیاز روزافزون بشر به مصرف کالاهای روزانه و کمبود وقت و پرمشغله بودن مردمان، فرصتی برای تفکر و تصمیم گیری در گزینش کالا، اعم از کالای روزمره، یا پر کردن اوقات فراغت، ایجاد سرگرمی و وقت کشی یا حتی خرید کتاب را ندارد. لذا آدمی وادار می شود تا از منبعی یا مؤسسه ای تکلیف کند و بسیاری از اینگونه کارهای سلیقه ای و شخصی خود را تلفنی درخواست نماید. تبلیغات روزنامه ها

روزنامه ها

تبلیغات روزنامه ها ، روزنامه رسانه ای است که اطلاعات را روزانه و بهنگام در اختیار افراد قرار می دهد. در سالهای اخیر بویژه با تعداد روزنامه های مختلف و اجازه انتشار روزنامه های عدیده، روزنامه توانسته است بعنوان یک ابزار تبلیغی در کشورمان مورد استفاده قرار گیرد. ورود روزنامه های رنگی به عرصه مطبوعات، نوید بزرگی برای شرکتهایی بود که از روزنامه، به عنوان رسانه عمده تبلیغی خود استفاده می کنند. امکان عرضه تبلیغ ، آن هم با استفاده از طرحها و رنگهای مختلف رفته رفته روزنامه را بعنوان ابزار قدرتمند تبلیغ تبدیل کرده است

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته علوم اجتماعی مقالات رشته مدیریت

.

نظرات بسته شده است.