اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی – منظور از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ثبت شرکت چیست ؟ – پرشین مقاله

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در یک پروژه وِب عادی، با ورود افرادی مواجه می‌شویم که کارهای متفاوتی انجام می‌دهند؛ شماری از افراد حقیقی و توابع متغیر آنها. در طول انجام این پروژه ، باید خودتان را جای تک‌تک افراد بگذارید و کارهای مختلفی انجام دهید ولی در یک پروژه وِب عادی به افراد زیر نیاز دارید:یک طراح برای تولید واسط کاربری، طرح‌بندی و طراحی هنری ،یک مؤلف برای نوشتن مطالب

این تحقیق دانشجویی منظور از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ثبت شرکت چیست ؟ مشتمل بر   ۷۵صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی نشده مقالات رشته الکترونیک مقالات رشته کامپیوتر

فهرست مطالب

تعریف پروژه ۱

اهداف پروژه ۲

اصطلاحات جدید: ۴

مخاطب مورد نظر شما ۴

اصطلاحات جدید: ۶

اهداف کاربر. ۶

مطالب و وظایف.. ۷

وب چگونه کار می‌کند؟ ۸

ویندوز ۲۰۰۰. ۱۱

دسترسی به بانک اطلاعاتی با استفاده ازASP. 12

زنگ تفریح : انتخاب بانک اطلاعاتی و ODBC.. 13

ایجاد بانک اطلاعاتی و ODBC DSN.. 15

درج رکوردها در بانک اطلاعاتی. ۱۷

ایجاد یک اتصال به بانک اطلاعاتی. ۱۹

مفاهیم مقدماتی SQL : درج کردن (Insert) 21

مدل‌سازی داده‌ها (Data Modeling) 28

تعیین موجودیتها (Entities) 29

زنگ تفریح : کلید اصلی (primary key) 29

جداول واقعی. ۳۰

درج داده‌ها ۳۱

رسیـدگـی به خـطاها ۳۲

تکمیـل فـرم ۳۳

فرم‌های چندمنظوره (Multi-Purpose) 35

مرتب کردن صفحه با استفاده از جداول HTML. 36

خـلاصـه : ۳۸

مروری بر بانک‌های اطلاعاتی. ۴۰

تعریف بانک اطلاعاتی. ۴۰

سیستم بانک اطلاعاتی چیست؟ ۴۱

داده‌ها ۴۲

سخت افزار. ۴۳

نـرم‌افـزار. ۴۳

کـاربـران. ۴۴

مزایای استفاده از بانک اطلاعاتی. ۴۴

سیستم بانک اطلاعاتی : ۴۵

انواع بانک‌های اطلاعاتی. ۴۶

بانک اطلاعاتی هرمی. ۴۶

بانک اطلاعاتی شبکه‌ای.. ۴۶

بانک اطلاعاتی رابطه‌ای.. ۴۶

انـواع رابـطه. ۴۷

طراحی بانک اطلاعاتی. ۴۸

مقایسه سه نوع بانک اطلاعاتی. ۴۹

SQL Server 50

بانک اطلاعاتی SQL Server 50

اشیای بانک اطلاعاتی SQL Server 51

شروع کار با ۲۰۰۰ SQL Server 51

محیط ۲۰۰۰ SQL Sever 51

آشنایی با Enterprise Manager 52

Microsofr Management Console. 52

آغاز کردن Enterprise Manager 53

برای آغاز کردن Enterprise Manager 53

کنترل کردن SQL Sevrer 54

مدل‌های امنیتی Server SQL. 54

ثبت کردن یک سرویس دهنده ۵۵

برای ثبت کردن یک سرویس‌دهنده ۵۵

راه‌اندازی و متوقف کردن یک سرویس‌دهنده ۵۷

برای راه‌اندازی یک سرویس دهنده ۵۷

برای متوقف کردن یک سرویس دهنده ۵۷

برای خاموش کردن یک سرویس‌دهنده ۵۷

پایگاه داده سیستم ۵۸

Master 58

model 58

msdb. 58

Tempdb. 59

متصل شدن به پایگاه داده و خروج از آن. ۵۹

خروج از Manager Enterprise. 59

مدیریت Server SQL. 60

پشتیبانی و بازیابی پایگاه داده ۶۰

تهیه نسخه پشتیبان یک پایگاه داده ۶۱

بازیابی اطلاعات یک پایگاه داده ۶۴

برای بازیابی اطلاعات.. ۶۴

استفاده از ویزارد Database Maintenance Plan. 65

ساختن یک پایگاه داده ۶۷

ساختن پایگاه‌های داده ۶۸

ساختن یک پایگاه داده جدید ۶۸

برای ساختن یک پایگاه داده‌ها ۶۹

حذف کردن یک پایگاه داده ۷۰

ساختن جداول. ۷۰

آشنایی با انواع داده ۷۰

ساختن یک جدول : ۷۱

برای حذف کردن یک جدول. ۷۱

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده مقالات رشته الکترونیک مقالات رشته کامپیوتر

مقاله منظور از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ثبت شرکت چیست ؟  از سایت پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله منظور از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ثبت شرکت چیست ؟ را در زیر می توانید ببینید.

اهداف پروژه

تا وقتی که نمی‌دانید، چه کاری می‌خواهید انجام دهید، نمی‌توانید سایتی با کارایی بالا بسازید.مثلاً در یک سایت شخصی، هدف داشتن خانه‌ای خیالی است. شاید بخواهید اطلاعاتی در مورد چیزهایی که دوست دارید و به آن علاقه‌مند هستید، آنجا بگذارید و یا یک برنامه تلویزیونی که دوستش دارید و یا هزاران مطلب دیگری که به آن علاقه دارید؛ مثلاً بخواهید جایی را به عکسهای گربه‌تان اختصاص دهید تا آن را در دنیا پخش کنید! اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی

تعریف پروژه

در یک پروژه وِب عادی، با ورود افرادی مواجه می‌شویم که کارهای متفاوتی انجام می‌دهند؛ شماری از افراد حقیقی و توابع متغیر آنها. در طول انجام این پروژه ، باید خودتان را جای تک‌تک افراد بگذارید و کارهای مختلفی انجام دهید ولی در یک پروژه وِب عادی به افراد زیر نیاز دارید:

یک طراح برای تولید واسط کاربری، طرح‌بندی و طراحی هنری

یک مؤلف برای نوشتن مطالب

یک برنامه‌نویس، در صورتی که مطالب پویا (dynamic) وجود داشته باشد ـ که این روزها تقریباً همیشه وجود دارد.

ویندوز ۲۰۰۰

ویندوز ۲۰۰۰ دارای Service Information Internet نگارش ۵ (IIS5.0) می‌باشد که برای سرویس‌دهی ASP لازم است. IIS نگارش ۵ به صورت خودکار نصب می‌شود. مگر اینکه سیستمی را ارتقا دهید که Server Web Personal نصب کرده باشد، ولی افزودن آن کار مشکلی نیست. برای نصب و شروع کار با IIS نگارش ۵ این مراحل را انجام دهید:

از منوی Start ابتدا Setting و سپس Panels Control را انتخاب کنید. روی قسمت Items Remove/ADD دوبار کلیک کنید.

ADD/Remove Windows Components را انتخاب کنید.

بلافاصله ، مطمئین شوید که کادرهای انتخاب مربوط به IIS و Debugger Script انتخاب شده‌اند. Next را کلیک کنید. ممکن است لازم باشد سی‌دی نصب را وارد کنید.

زنگ تفریح : انتخاب بانک اطلاعاتی و ODBC

تمام بانک‌های اطلاعاتی یک API [۱] هستند که برنامه‌نویسان برای گفتگو با آنها معمولاً از C یا C++ استفاده می‌کنند. هر کدام با بقیه فرق دارد، در این صورت، یک برنامه کاربردی که مستقیماً با یک بانک اطلاعاتی گفتگو می‌کند، نمی‌تواند با بانک اطلاعاتی دیگری گفتگو کند. ODBC مثل یک مترجم عمل می‌کند. برنامه‌نویس می‌تواند با API ODBC بنویسد و سپس ODBC آن فرامین را به بانک اطلاعاتی مخصوصی ترجمه کند؛ با استفاده از یک درایور که مخصوص آن بانک اطلاعاتی است. به این طریق برنامه کاربردی از وقتی که درایور مناسب نصب شود، کار می‌‌کند.اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی

ایجاد بانک اطلاعاتی و ODBC DSN

فرض می‌کنیم که شما مایکروسافت اکسس را نصب کرده‌اید. حال بیایید برای پروژه خودتان بانک اطلاعاتی ایجاد کنید. اکسس را باز کنید و یک بانک اطلاعاتی خالی به نام outpost.mdb بسازید. توجه کنید که ‌آن را کجا ذخیره می‌کنید، چون مدتی به ‌آن احتیاج دارید. وقتی این کار را انجام دادید از اکسس خارج شوید (می‌توانید outpost.mdb را از روی سی‌دی اختیاری کتاب نیز بر روی ماشین خود کپی کنید به جای اینکه آن را از ابتدا بسازید).

درج رکوردها در بانک اطلاعاتی

اشخاص حقیقی واشخاص حقوقی ، یک فایل راهنمای مجدد (redirect) ساختید که آگهی‌های banner را داشت.ولی اطلاعات واقعی در آن ثبت نکردید این همان چیزی است که از این به بعد باید انجام دهید. ابتدا اکسس را بازکنید و بعد بانک اطلاعاتی outpost را بازکنید. اگر خطایی دریافت کردید، مبنی بر اینکه برنامه کابردی دیگری از بانک اطلاعاتی استفاده می‌کند و شما نمی‌توانید دسترسی انحصاری داشته باشید، اشکالی ندارد؛ شما دیگر دسترسی انحصاری نمی‌خواهید، چون دوست دارید ASP هم قادر به استفاده از آن باشد.

مدل‌سازی داده‌ها (Data Modeling)

یک نکته درباره ساختن سایت‌های وِب ، این است که شما با مسائل کاملاً متفاوتی برخورد می‌کنید. خوشبختانه، نباید درباره تمام زمینه‌ها تجربه داشته باشید. چون مدل‌سازی داده‌ها مفهوم دیگری است که خودش می‌توانست کتابی باشد. در طراحی یک بانک اطلاعاتی عوامل متعددی را باید در نظر گرفت؛ از تصمیم‌گیری نوع بانک اطلاعاتی که در ابتدا استفاده می‌شود گرفته تا روش پخش کردن فایل‌ها بر روی دیسک و اینکه چه جداولی باید به کاربرد. به هر حال، در این جا، شما بانک اطلاعاتی بسیار کوچکی دارید، پس می‌توانید مدل‌سازی را نادیده بگیرید ولی جداول هستند.

تعیین موجودیتها (Entities)

موجودیت (entity) مسأله مهمی است که باید پیگیری شود. اکنون  به سراغ کاربران بروید و اطلاعاتی از آنها بگیرید. دقیقاً به دنبال چه اطلاعاتی از کاربران هستید.قطعاً به آن روش هم می‌توانید دنبال مطالب بگردید. ولی اگر بخواهید کار مورد علاقه دیگری را به آن اضافه کنید چه می‌شود؟ می‌خواهید ستون دیگری به ‌آن جدول بیفزایید. برای نگهداری تمام موارد، فضای هدر رفته زیادی دارید که کاربر برای پاسخ دادن از آن استفاده نمی‌کند. به جای این ، کاربران و علایق (preferences) آنها را در موجودیتهای متفاوتی که به هم وابسته هستند، در نظر بگیرید. اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی

رسیـدگـی به خـطاها

ASP، اشیاء اسکریپت متعددی را با وظایف مختلفی، برای کمک کردن به شما فراهم می‌کند. یکی از آنها شیء Err است که در رسیدگی به خطاها کمک می‌کند.اگر یکبار بعد از اینکه صفحه خود را ارائه کردید (Submit) ، آن را بارکدگذاری کنید، پیغام خطایی دریافت خواهید کرد. این پیغام، اطلاعات زیادی به شما می‌دهد و مطمئناً چیزی نیست که دوست داشته باشیم کاربر آن را ببیند. به هر حال، می‌توانیم خود به این پیغام رسیدگی کنیم و از نمایش خطای صفحه اجتناب کنیم.

تعریف بانک اطلاعاتی

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی ، بانک اطلاعاتی مجموعه‌ای از داده‌های پایدار است که توسط برنامه‌های کاربردی موجود در یک موسسه مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از پایداری این است که نوع داده‌های بانک اطلاعاتی با داده‌های ناپایداری مثل داده‌های ورودی داده‌های خروجی دستورات کنترلی صف‌ها بلوک‌های کنترل نرم‌افزار نتایج موقت و به طور کلی تمام داده‌هایی که ماهیت آن‌ها حالت گذرا دارد متفاوت است.

سیستم بانک اطلاعاتی چیست؟

سیستم بانک اطلاعاتی ، سیستم کامپیوتری نگهداری داده‌هاست . بانک اطلاعاتی را می‌توان بستری برای نگهداری داده‌ها در نظر گرفت. کاربران سیستم می‌توانند عملیات گوناگونی را بر روی این فایل‌ها انجام دهند:

افزودن فایل‌های جدید و خالی به بانک اطلاعاتی

افزودن داده‌ها به فایل‌های موجود

بازیابی داده‌ها از فایل‌های موجود

تغییر داده‌های فایل‌های موجود

حذف داده‌ها از فایل موجود

اشخاص حقیقی و حقوقی در حسابداری

داده‌ها

سیستم‌های بانک اطلاعاتی در کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای بزرگ (یا سرور) به کار گرفته می‌شود. بدیهی است که قابلیت‌هایی که سیستم بانک اطلاعاتی ارائه می‌کند تا حد زیادی به کامپیوتری که این سیستم بر روی آن نصب است، بستگی دارد. سیستم‌ها بر روی کامپیوترهای بزرگ معمولاً چند کاربره هستند، در حالی که سیستم‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی، تک کاربره می‌باشند به طور کلی، داده‌ها در بانک اطلاعاتی ، به خصوص در سیستم‌های بزرگ، هم به صورت مجتمع و هم به صورت اشتراکی هستند.

انواع اشخاص حقوقی

سخت افزار

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی ، قطعات سخت افزاری سیستم شامل موارد زیر است :

– حافظه‌های جانبی ( معمولاً دیسک‌ها) که برای ذخیره داده‌ها به کار می‌روند و دستگاه‌های ورودی ، خروجی ، (مثل درایوها) ، گرداننده‌های دستگاه‌ها، کانال‌های ورودی ـ خروجی و …

– پردازنده‌های سخت‌افزار و حافظه‌های اصلی آن‌ها که برای پشتیبانی از اجرای نرم‌افزار بانک اطلاعاتی به کار می‌روند.

انواع اشخاص حقیقی

نـرم‌افـزار

بین بانک اطلاعاتی فیزیکی (مثلاً داده‌های ذخیره شده) و کاربران سیستم ، لایه‌ای از نرم‌افزار وجود دارد که سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی نام دارد. امکاناتی مثل حذف و اضافه فایل‌ها، بازیابی داده‌ها از آن‌ها و به هنگام‌سازی این فایل‌ها از طریق سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی ارائه می‌شود. یکی از کارهایی که سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی انجام می‌دهد این است که کاربران را از مواجه شدن با جزئیات سخت‌افزاری دور می‌کند.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده مقالات رشته الکترونیک مقالات رشته کامپیوتر

.

نظرات بسته شده است.