مقالات رشته اجتماعیمقالات رشته علوم اجتماعی

خبرنگاری – انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر – پرشین مقاله

خبرنگاری

خبرنگاری خبرگزاری ها مبنع تغذیه مطبوعات و در سال های اخیر، خود در حال فراگیرشدن به مثابه یک رسانه جمعی هستند. در کشور ما علی رغم این که اینترنت همپای کشورهای غربی در میان مردم نفوذ پیدا نکرده، اما به هر روی روز به روز شاهد گسترش این وسیله ارتباطی در میان اقشار مختلف مردم هستیم.

مطلب ابزارها و عوامل انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر مشتمل۱۲۷صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته علوم اجتماعی

فهرست مطالب

فصل اول. ۲

۱) مقدمه. ۲

۲) طرح مسأله و تعریف موضوع. ۳

۳) بیان ضرورت و اهمیت موضوع. ۴

۴) تشریح فرایند تاریخی موضوع. ۵

۵) اهداف تحقیق.. ۶

فصل دوم. ۷

خبرگزاری.. ۷

امتیازات یا ویژگیهای خبرگزاری.. ۷

جایگاه خبرگزاری در میان وسایل ارتباط جمعی.. ۱۰

تاریخچه خبرگزاری در جهان و ایران.. ۱۶

خبرگزاری فرانسه (AFP) 16

خبرگزاری رویترز. ۱۹

تحولات مدرن.. ۲۰

خبرگزاری رویتر در حال حاضر. ۲۱

مسئله استقلال رویترز. ۲۱

خبرگزاری آسوشیتدپرس… ۲۲

خبرگزاری یونایتدپرس… ۲۴

تاریخچه خبرگزاری در ایران.. ۲۶

مناطق خبری خارج ایرنا ۲۸

خط مشیهای خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران.. ۲۹

انگیزش و اهمیت آن.. ۳۵

ماهیت انگیزش… ۳۶

اهمیت انگیزش… ۳۶

چارچوب انگیزش… ۳۷

فصل سوم. ۳۸

روش شناسی.. ۳۸

سؤال های تحقیق.. ۳۹

-تعاریف مهم‌ترین متغیرهای به کار رفته در سؤال های تحقیق.. ۴۰

مقاله ابزارها و عوامل انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر در پرشین مقاله موجود می باشدبرای خرید و دانلود آن می توانید اقدام کنید.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته علوم اجتماعی

خلاصه ای کوتاه از مقاله ابزارها و عوامل انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

خبرنگاری  خبرگزاری ها مبنع تغذیه مطبوعات و در سال های اخیر، خود در حال فراگیرشدن به مثابه یک رسانه جمعی هستند. در کشور ما علی رغم این که اینترنت همپای کشورهای غربی در میان مردم نفوذ پیدا نکرده، اما به هر روی روز به روز شاهد گسترش این وسیله ارتباطی در میان اقشار مختلف مردم هستیم

طرح مسأله و تعریف موضوع

پاسخ به این سوال که «چه ابزارها و عواملی باعث انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر و درنتیجه، ارائه اخبار صحیح تر و دقیق تر و به یک معنا، ارتقاء کیفی اخبار می شود» مسأله اصلی این تحقیق است.

تشریح فرایند تاریخی موضوع

خبرنگاری آن چه تا به حال در مورد مبحث انگیزش در زمینه ارتباطات مطرح شده بیشتر مربوط به مخاطبان وسایل ارتباط جمعی بوده است؛ و بررسی ابزارهایی که می تواند باعث انگیزش خبرنگاران برای ارائه اخبار با کیفیت هرچه بیشتر شود، تا به حال مورد توجه قرار نگرفته است.

وظایف خبرنگاری

اهداف تحقیق

خبرنگاری خبرنگاران، اصلی ترین ارکان تهیه خبر هستند که شناختن و تأمین ابزارهایی که انگیزش آنها را در جهت ارتقاء کیفیت اخبار بیشتر کند، می تواند بر روند اطلاع رسانی که یکی از پایه های توسعه هر کشوری است

امتیازات یا ویژگیهای خبرگزاری

۱- سرعت عمل: یک خبرگزاری باید در وضع و شرایطی باشد که بلافاصله از وقوع هر رویدادی، در هر جا و هر وقت، اطلاع حاصل کند و خبر آن را بدون تأخیر به کلیه مشترکان خود برساند.

تاریخچه خبرگزاری در جهان و ایران

از اوایل قرن نوزدهم با پیشرفت نظام سرمایه داری و نیز بالا رفتن تیراژ نشریات و سپس با رونق گرفتن کار رادیو و تلویزیون، مراکز خبری کشورهای سرمایه داری غربی برای پاسخگویی به نیازهای مخاطبان خود بیش از پیش به کسب سریع و گسترده تر اخبار نیاز پیدا کردند

تحولات مدرن

رویتر در نیمه دوم قرن بیستم با سرعت به سمت مدرنیزه شدن پیش رفت و با کامپیوتری شدن سیستم ها تحولی عمده یافت. از تحولات دیگر، ایجاد سرویس «رویتر مانیتور» بود که به پوشش اخبار مربوط به ارزهای خارجی و قیمت سهام در دنیا می پرداخت.

خبرگزاری رویتر در حال حاضر

رویتر هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین خبرگزاریهای دنیا با ۲۱۵۷ خبرنگار و عکاس در ۱۹۰ دفتر، اخبار ۱۵۱ کشور جهان را پوشش می دهد. اخبار این خبرگزاری که به زبانهای مختلف ارائه می شود تا ۲۵ هزار خبر و بیش از شش میلیون کلمه در روز می رسد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس

در صبح یکی از روزهای ماه می سال ۱۸۴۸ ده نفر از اعضای شش روزنامه بزرگ نیویورک در جلسه ای یک ساعته به بحث درباره تشکیل یک آژانس جمع آوری و ارائه اخبار از طریق تلگراف پرداختند.

مشخصات فعلی آسوشیتدپرس

هم اکنون بیش از ۳۷۰۰ نفر در ۲۴۲ دفتر این خبرگزاری در سراسر جهان مشغول به کار هستند. خبرنگاری این خبرگزاری ۱۴۷ دفتر نمایندگی در امریکا و ۹۵ دفتر بین المللی در ۷۸ کشور جهان دارد که مجموعاً ۲۴۲ دفتر را تشکیل می دهند.

خبرنگاری چیست ؟

مناطق خبری خارج ایرنا

مناطق خبری ایرنا در خارج از کشور، شامل منطقه خاورمیانه و آفریقا با مرکزیت بیروت، منطقه اروپا و امریکا به مرکزیت لندن، آسیا و اقیانوسیه به مرکزیت کوالالامپور و دفتر ارشد هند که پوشش خبری آسیای میانه و شبه قاره را بر عهده دارد، می شود

خط مشیهای خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

حفظ و حراست از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران مهمترین وظیفه ای است که برای خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است. خبرنگاری در راستای رسیدن به این هدف ۱۰ اصل مشخص به عنوان خط مشیهای اساسی ایرنا تعریف شده است:

انگیزش و اهمیت آن

موضوع انگیزش کارکنان، بدون شک یکی از مهمترین موضوعات برای مدیران است. یکی از استدلالهای قوی برای بررسی انگیزش به وسیله کتزوکان (۱۹۷۸) ارائه شده است. این محققان می گویند که سازمانها سه الزام رفتاری را از افرادی که در سازمانها کار می کنند انتظار دارند.

شغل خبرنگاری

ماهیت انگیزش

خبرنگاری  انگیزش را می توان نیرویی تعریف کرد که باعث می شود مردم به شیوه خاص رفتار کنند. نگرش جامعتر، انگیزش را انرژی بخش، هدایت کننده و حفظ کننده رفتار انسانی تعریف می کند

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته علوم اجتماعی

 

 

 

برچسب ها