فناوری اطلاعات – کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری – پرشین مقاله

فناوری اطلاعات

فنّاوری اطلاعات شاخــه ای ازفنّاوری است که با استفاده ازسخت افزار، نرم افزارو  شبـــــکه  افـــزار،مطالعـه وکاربـرد داده وپردازش آن را درزمینـــه های : ذخیره سازی ، دستکاری، انتقــال ، مدیریت ،   کنترل، امکان پذیر می سازد.

این تحقیق دانشجویی کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری مشتمل بر ۵۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

تحقیق داشنجویی

فهرست مطالب

فناوری اطلاعات… ۳

سرعت زیاد پیشرفت و گسترش IT.. 5

گستردگی و تنوع حوزه کاربرد: ۵

آموزش مجازی: ۶

اهداف آموزش مجازی: ۷

مزایا: ۷

درمان از راه دور: (Telemedicine) 7

.

مقاله کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری از پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری را در زیر می توانید ببینید.

فناوری اطلاعات

فنّاوری اطلاعات شاخــه ای ازفنّاوری است که با استفاده ازسخت افزار، نرم افزارو  شبـــــکه  افـــزار،مطالعـه وکاربـرد داده وپردازش آن را درزمینـــه های : ذخیره سازی ، دستکاری، انتقــال ، مدیریت ،   کنترل، امکان پذیر می سازد.

آموزش مجازی:

محیط آموزش مجازی یک محیطی است که در آن با بهره گیری از فن آوری ، محدودیتهای زمان و مکان درفرایند یاددهی – یادگیری از بین می رود، بنابراین در یک کلاس مجازی همانند یک کلاس واقعی درس، مشق، تکلیف، امتحان و … وجود دارد. و لیکن برای انجام آن نیازی نیست که در یک ساعت و محل مشخص ، معلم و شاگردان دور هم جمع شوند؛ در عین حال نبایستی از فضای واقعی آموزش هم بطور کامل دور شد.

اهداف آموزش مجازی:

-صرفه جویی در زمان و هزینه

-برداشتن محدودیت زمانی و مکانی

  • بررسی و کنترل کمی و کیفی دوره ها
  • استفاده مجدد از محتوای آموزش

درمان از راه دور: (Telemedicine)

این کلمه از tele به معنای فاصله و medicineبه معنای درمان و طــب گـــرفته شــده اســـت

چندین تعریف برای آن ارائه شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
استفاده از تکنولوژی پیشرفته به منظور انتقال اطلاعات و آگاهی دادن به منظور تشخیص پزشکی ،درمان و مراقبت بیمار و آموزش هـای از راه دور که در ارتباط با ســـلامت باشد. فناوری اطلاعات

تعریف فناوری اطلاعات

 انواع درمان از راه دور :

۱- درمان ازراه دور همزمان:

فناوری اطلاعات زمانی که مشــاوره چهــره به چهـره ضـــروری به نظر می رســد و یا نیاز به عمل های جراحی می باشــد از این روش استفاده می شــود که معمولاً این ارتباط بین بیمار و پزشـــک معالج می باشـــد از انواع آن می توان به جراحی از راه دور توســـط بازوهای روبات اشــاره کرد.

کارت سلامت چیست ؟

کارت سلامت یک کارت پلاستیکی شبیه کارت اعتباری است که محتوی اطلاعات قابل خواندن بوسیله کامپیوتر می‌باشد که جهت بیمار و یا متخصصین مراقبت‌های بهداشتی به منظور تسهیل ارائه مراقبتهای بهداشتی صادر می شود .این کارت می تواند اختصاصی یا غیر اختصاصی باشد

 تبلیغات از طریق SMS

SMS  را به عنوان تکنولوژی نوینی برای ارایه سرویس بهتر به مشتریان به‌کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند. در نتیجه این تفکر، ارایه خدمات متنوع به مشتریان به سهولت میسر بوده. فناوری اطلاعات

معایب SMS

فناوری اطلاعات این تکنولوژی نظیر هر رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تبلیغاتی دیگر ضمن بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌مندی از مزایای خاص از معایبی نیز برخوردار است که باید در برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بازاریابی شرکت و در زمان انتخاب رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تبلیغاتی مورد لحاظ قرار گیرد.

واکنش نامناسب افراد: افراد گاه نسبت به SMSهای ناخواسته از خود واکنش نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. این‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه SMSها به مرور موجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا افراد واکنشی نظیر بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌تفاوتی، ناراحتی، عصبانیت و… از خود بروز دهند.

کاربرد فناوری اطلاعات

زمینههای کاربرد دولت الکترونیکی:

دولت الکترونیکی دارای کاربردهای متفاوتی است که می‌توان آنها را در ۴ گروه زیر دسته‌بندی کرد: ارتباط دولت با شهروندان (از اطلاع رسانی به مردم تا پرداخت صورت حسابهایی مانند قبوض آب، برق، تلفن، و جریمه های ترافیکی از طریق شبکه اینترنتی را شامل می شود)

برخی از خدمات دولت الکترونیکی :

  • خدمات پرداخت Online نظیر: پرداخت مالیات، عوارض و صورت حساب آب، برق، گاز و غیره
  • فرم‌های الکترونیکی
  • نظرخواهی Online
  • خدمات کاریابی الکترونیکی
  • ارایه داده‌های آماری Online نظیر اطلاعات ترافیک

رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات

مزایای شهر الکترونیکی:

۱- فراهم آوردن خدمات اینترنت با کیفیت و سرعت بالا برای شهروندان و بهبود زندگی مردم با افزایش آگاهی آنان از فرایندهای شهری و همچنین امکانات شهر و تسهیل انجام فعالیت های شهری. فناوری اطلاعات

Geographic Information Systems)):

سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی(Geographic Information Systems)  که از این پسGIS  نامیده می‌شوند سیستم‌های کامپیوتری هستند که جهت ذخیره و بکارگیری اطلاعات جغرافیایی از آنها استفاده می‌شود. به طور کلی یک سیستم اطلاعات جغرافیایی برای جمع آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل داده‌هایی استفاده می‌شود. فناوری اطلاعات

سوانح، کنترل ترافیک و مدیریت خدمات اضطراری پس از وقوع سانحه

فناوری اطلاعات در زمینه های مختلفی مانند مدیریت املاک و دارایی ها ، صدور پروانه و جواز ساختمان سازی ، برنامه ریزی محلی ، آنالیز حمل و نقل ، تعیین بهترین مسیر برای وسایل نقلیه مثل آمبولانس ، طراحی های مهندسی مثل سیستم های آب و فاضلاب و شبکه کابل های مختلف و برنامه ریزی برای کاربری اراضی استفاده شده اند.

.

.

 

 

 

 

نظرات بسته شده است.