آسفالت – کارآموزی کارخانه آسفالت شهرداری نیشابور – پرشین مقاله

کارآموزی کارخانه آسفالت شهرداری نیشابور

 آسفالت از اختلاط قیر و مصالح سنگی بدست می آید آسفالت انواع مختلف دارد و از آن برای ساختن لایه های رویه، اساس و زیراساس روسازی راه ها و فرودگاه ها استفاده می شود.

این تحقیق دانشجویی کارآموزی کارخانه آسفالت شهرداری نیشابورمشتمل بر ۶۲ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

علوم ارتباطات عمران مقالات رشته زمین شناسی

فهرست مطالب

مقدمه و آشنایی بامحل کارآموزی ۵

کارخانه آسفالت نیشابور  ۶

تولید آسفالت   ۶

مصالح سنگی   ۷

قیر   ۷

تهیه آسفالت   ۸

آسفالت راه و جاده  ۱۱

اجرای لایه های آسفالت  ۱۱

پخش آسفالت  ۱۳

کوبیدن لایه های آسفالت  ۱۴

انبار مرکزی شهرداری  ۱۶

طرز تهیه بتن    ۱۶

ویبره کردن بتن  ۱۷

روند اجرایی کارهای ساختمانی  ۱۹

فونداسیون ۲۰

کفراژبندی  ۲۱

آرماتور بندی  ۲۱

اندود دیوار ( خاک گچ یا کاه گل )  ۲۵

فلسفه وجود کاه در خاک گچ    ۲۶

اندود گچ ( سفید کاری )   ۲۶

کاشی کاری   ۲۹

کیفیت کاشی    ۳۰

  نحوه سرامیک کاری    ۳۰

شیب بندی پشت بام  ۳۱

مقاطع تیپ و جزئیات اجرایی کانیو و کانال  ۳۲

واحد عمران شهرداری نیشابور   ۳۳

 متره و ریز متره یک متر از کانال های جمع آوری آبهای سطحی نیشابور  ۳۴

فرم حضور دانشجویان مربوط به کارآموزی ۵۶

پایان ۵۷

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

علوم ارتباطات عمران مقالات رشته زمین شناسی

مقاله  کارآموزی کارخانه آسفالت شهرداری نیشابور از سایت پرشین مقاله

خلاصه ای کوتاه از مقاله کارآموزی کارخانه آسفالت شهرداری نیشابور  را در زیر می توانید ببینید.

مصالح سنگی

مصالح سنگی آسفالت شامل مصالح سنگی درشت دانه وریزدانه و گرد سنگ یا فیلر می باشد. وفیلر به مصالحی گفته می شود که از الک شماره ۲۰۰ عبور کند و باید عاری از مواد رسی و آلی باشد.مهمترین نقش فیلر در آسفالت افزایش عمر روسازی و ازدیاد مقاومت آن در برابر تاثیر آب است. و اما مصرف بیش از اندازه فیلر سبب کاهش تخلل، افزایش مقاومت در برابر تراکم و کاهش استقامت مصالح می شود.

تهیه آسفالت

در این کارخانه تهیه آسفالت بصورت متناوب است. در این کارخانه مقدار معینی از مصالح سنگی پس از توزین وارد مخلوط کن شده و پس از آنکه به آن مقدار لازم قیر اضافه شد مصالح سنگی با قیر اندود شده و سپس آسفالت بدست می آید و آسفالت بدست آمده را در کامیون های حمل آسفالت به طور پیوسته ریخته می شود

تاریخچه آسفالت

اجرای لایه های آسفالت

آسفالت ساخته شده در کارخانه که هنوز گرم است حمل آن به محل مصرف با استفاده از کامیون های کمپرسی که اتاقک آنها دارای کف و دیواره های فلزی صاف و مسطح است انجام می شود.(برای جلوگیری از چسبیدن بتن آسفالتی به کف دیواره های اتاقک کامیون ها آنها را با محلول آب آهک آغشته می کنند.) و در محل مصرف آن را در سطح راه پخش می کنند. وآسفالت پخش شده را قبل از آنکه درجه حرارتش از حدود ۱۲۰ درجه سانتی گراد کمتر شود غلتک می زنند تا کاملامتراکم شود.

پخش آسفالت

برای پخش آسفالت گرم بر روی سطح آماده شده راه از ماشین مخصوص پخش آسفالت که فینیشر می باشد استفاده می شود. فنیشراز دوقسمت پخش کن آسفالت و تراکتور تشکیل شده است. وظیفه پخش کن، پخش آسفالت و تنظیم ضخامت می باشد و تراکتور نیروی محرکه لازم برای پخش آسفالت را فراهم می کند.

آسفالت چیست

کوبیدن لایه های آسفالت

پس از اینکه لایه آسفالت به ضخامت و عرض و شیب مورد نظر در سطح آ ماده شده راه پخش شد آنرا با غلتک زدن متراکم می کنند. عمل غلتک زدن در دو یا سه مرحله انجام میشود. در مرحله اول از غلتک های چرخ فولادی استفاده می شود.  این کار بای زمانی که دجه حرارت آسفالت بیش از ۱۲۰ درجخ سانتیگراد است انجام شود.

گچ کشته

عیار این نوع گچ تقریباً کم است. برای درست کردن این نوع گچ به این صورت اقدام می کنند که ابتدا گچ را در داخل آب می ریزند و آن را به هم می زنند و سپس می گزارند گچ به حال خود باشد. به محض اینکه گچ می خواست خود را بگیرد دوباره آن را به هم می زنند. این کار را تا چند بار انجام می دهند تا گچ کشته شود. ملات این این نوع گچ بسیار کند گیر است و برای سیقلی کردن دیوار پس از گچ رومالی بر روی آن یک لایه بسیار نازک می کشند

انواع آسفالت

ویبره کردن بتن

هر چه بتن روان تر باشد ویبره کمتری لازم دارد. فاصله ویبره کردن نباید خیلی به هم نزدیک باشد. این فاصله بستگی به دستگاه ویبره و بتن دارد. فاصله ویبره کردن به این صورت مشخص میشود که وقتی یک جا را ویبره می کنیم سطح دایره ای شکلی در اطراف لوله ویبراتور ایجاد می شود. سپس وقتی می خواهیم مجاور آن را ویبره کنیم باید لوله ویبراتور را در فاصله ای قرار دهیم که سطح دایره ای که ایجاد می شود با هم تلاقی نداشته باشند.

نظرات بسته شده است.