مقالات رشته اجتماعیمقالات رشته سیاسیمقالات رشته شیمی

کاربرد انرژی هسته ای – انرژی هسته ای و کاربرد های صلح آمیز آن – پرشین مقاله

کاربرد انرژی هسته ای

کاربرد انرژی هسته ای نه تنها جهان دنش و دنیای امروز متوجه ذره که همه اشیاء عالم خلقت را تشکیل می دهد، می باشد و نیرو و خاصیت آنرا مورد بررسی قرار داده است، بلکه بشر همواره در این امر تعلق داشته و تا آنجا که محیط و وسعت دانش او اجازه میداده در شناسائی و کشف آن کوشیده است.

مطلب انرژی هسته ای و کاربرد های صلح آمیز آن مشتمل۸۹ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته سیاسی مقالات رشته شیمی

فهرست مطالب

چکیـده ۵

پیشگفتار ۶

مقدمه : ۸

فصل اول: ۱۱

کلیات تحقیق.. ۱۱

۱-۱-مقدمه : ۱۲

۲-۱ بیان مسئله : ۱۳

۳-۱- اهداف تحقیق : ۱۴

۴-۱- اهمیت تحقیق : ۱۵

۵-۱- ضرورت تحقیق : ۱۶

۶-۱- سؤالات یا فرضیات تحقیق : ۱۷

۷-۱- تعریف واژگان : ۱۸

فصل دوم : ۲۲

پشینیه تحقیق.. ۲۲

مقدمه : ۲۴

۲-۲ پیشینه ی نظری : ۲۵

۳-۲ پیشینه ی علمی : (نقد کتاب) ۲۶

فصل سوم: ۲۷

روش تحقیق.. ۲۷

مقدمه. ۲۹

۲-۳- روش های مورد استفاده در تحقیق.. ۳۰

۳-۳- بیان فنون گرد آوری اطلاعات و توضیح آن ها : ۳۱

فصل چهارم: ۳۲

یافته های تحقیق.. ۳۲

مقدمه. ۳۴

درآمد: ۳۵

بخش سیاسیانرژی هسته ای در ایالات متحـده ی آمریکا: ۷۹

انرژی هسته ای در ایالات متحـده ی آمریکا: ۸۰

فصل پنجم: ۸۳

نتیجه گیری… ۸۳

۵- مقدمـه. ۸۴

۲- ۵- نتیجـه. ۸۴

۳- ۵- مشکلات تحقیق.. ۸۵

۴- ۵- پیشنهادات تحقیق.. ۸۵

منابع و مآخـذ.. ۸۶

مقاله انرژی هسته ای و کاربرد های صلح آمیز آن در پرشین مقاله موجود می باشدبرای خرید و دانلود آن می توانید اقدام کنید.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته سیاسی مقالات رشته شیمی

خلاصه ای کوتاه از مقاله انرژی هسته ای و کاربرد های صلح آمیز آن را در زیر می توانید ببینید.

چکیده

از آن جا که برشمردن تمامی کاربردهای صلح آمیز انرژی هسته ای و نقش آن در زندگی بشری خارج از حوصله ی این نوشته است

پیشگفتار

انرژی هسته ای کره ی زمین جایی که ما اکنون به راحتی بر رویش قدم می گذاریم، مکانی است که در گذشته های دور تنها آب ها برویش شناور بودند. بعد از چندی خشکی ها بر رویش پدید آمدند و آغاز زندگی موجود سازنده، اعم از گیاهان، آبزیان و … و انواع مختلفی که زبان آدمی قادر به نام بردن آنها نیست.

مقدمه :

کاربرد انرژی هسته ای نه تنها جهان دنش و دنیای امروز متوجه ذره که همه اشیاء عالم خلقت را تشکیل می دهد، می باشد و نیرو و خاصیت آنرا مورد بررسی قرار داده است، بلکه بشر همواره در این امر تعلق داشته و تا آنجا که محیط و وسعت دانش او اجازه میداده در شناسائی و کشف آن کوشیده است.

تاریخچه انرژی هسته ای

همانطور که می دانید، سال هاست که در سراسر جهان از علم و صنعت کاربرد انرژی هسته ای استفاده های متفاوتی به عمل می آورند. اما اگر از نظر کاربردهای آن کشور خود را در نظر گیریمف علم بسیار جدیدی محسوب می شود.

تعریف انرژی هسته ای

الف- انرژی : از نظر لغوی به معنی نیرو، قوه، قدرت و توانایی، استعداد کار و کوشش با بیانی نه چندان دقیق، انرژی را می توان به معنی ظرفیت انجام کار تعریف کرد. بدین ترتیب، کمیت های کار و انرژی کاملاً به هم مربوط اند و در واقع با واحدهای یکسان (۱- ژول در سیستم MKS و فوت ۲- پوند در سیستم انگلیسی ) اندازه گیری می شوند.

پیشینه ی نظری :

کاربرد انرژی هسته ای آلبرت انیشتن از سال های میانه ی زندگی خود ثابت کرد که در علم ریاضیات استعدادی خارق العاده دارد. او در کشور آلمان درس خوانده و بزرگ شده بود. بعد از مدت چند سال و تدریس در علم فیزیک و آزمایشات گسترده به یک نتیجه ی مهم دست یافت

کاربرد انرژی هسته ای

درآمد:

بی تردید، انرژی یکی از مهم ترین ارکان توسعه ی پایدار و از ضرورت های جوی برای حضور مقتدرانه در عرصه ی رقابت های بین المللی در زمینه های گوناگون تولیدی و صنعتی است. از طرف دیگر، منابع انرژی فناپذیر، با وجود تنوع، محدودند و الزاماً استفاده از آن ها نیز بایستی محدود گردد.

 بیان فنون گرد آوری اطلاعات و توضیح آن ها :

فنون گردآوری اطلاعات ۲ شیوه است . ۱) میدانی            ۲) کتابخانه ای

کاربرد انرژی هسته ای میدانی به سه شیوه مشاهده و مصاحبه و پرسش نامه تقسیم می شود که ما در مبحث قبل به آن اشاره کردیم. در روش دوم کتابخانه ای گردآوری اطلاعات یا به صورت نقل عین مطلب یا خلاصه ای از مطلب است.

نتیجه عمر رادیواکتیو :

کاربرد انرژی هسته ای رادیواکتیوها موادی نیستند که یک روز باشند و روز دیگر از بین بروند. ترجیحا رادیوایزوتوپ ها با یک میزان کاهش استعاله یافته و به ایزوتوپ هایی پایدار عناصر دیگر تبدیل می شوند، ولی میزان و نتیجتا مقدار رادیواکتیو هیچ وقت کاملا به صفر نمی رسد.

چگالی سنجی چگونه صورت می گیرد؟

از این جا تابش یا اشعه از رادیوایزوتوپی (چشمه ی رادیواکتیو) حاصل می گردد که از شدت آ« توسط یک جسمی که بین چشمه رادیواکتیو و آشکار ساز قرار دارد کاسته شده است. در واقع و تکتورها، این میزان کاهش را اندازه گیری می کنند.

انرژی هسته ای در ایالات متحـده ی آمریکا:

ایالات متحده ی آمریکا با دارا بودن تنها حدود ۶/۴% جمعیت جهان، در حدود ۲۵% مصرف نفت جهان، ۲۷% مصرف گاز طبیعی و ۲۴% مصرف زغال سنگ دنیا را به خود اختصاص داده است. بدین ترتیب این کشور بیش از یک چهارم انرژی دنیا را مصرف می نماید. نکته ی جالب توجه این است که کشور آمریکا به تنهایی مسئول تولید ۲۵% گازهای گلخانه ای در سطح دنیا است.

نتیجـه

فن آوری هسته ای و کاربردهای بی شمار آن، آن چنان در زوایای زندگی بشر دوانیده که به نظر می رسد، بدون استفاده از آن زندگی میسر نیست. اساساً حق هر کشوری است که از مزایای بی شمار  کاربرد انرژی هسته ای استفاده کند.

منابع و مآخـذ

  1. نام کتاب: پرستاری در سرطان/ مؤلف: فیپس/ مترجم: افشین شوروفی/ چاپ: پنجم/ انتشار: چهر/ صفحه ی ۲۱۸ الی ۲۳۶.
  2. نام کتاب: کاربرد رادیواکتیو در پزشکی/ مؤلف: مهدی علی بهروز/ سال چاپ: ۱۳۶۸/ انتشار: آستان قدس رضوی/ صفحه ی ۹۱.
  3. نام کتاب: تکنیک های هسته ای در علوم کشاورزی/ مؤلفان: فرامرز مجد ـ محمدرضا اردکانی/ سال چاپ: ۱۳۸۲/ نام ناشر: مؤسسه ی انتشارات و چاپ دانشگاه تهران/ صفحه ی ۲۲۷ الی ۲۲۵.
  4. نام کتاب: بررسی خواص و کاربرد رادیوایزوتوپها/ مؤلفان: جی ـ آن ـ گریگوری/ مترجمان: صمد نبیسی ـ کاظم داودی/ چاپ: صبح امروز/ صفحه ی ۱۳۶ الی ۱۰۸.
  5. نام کتاب: فیزیک در خدمت علوم بهداشت/ مؤلفان: کارل آرـ نیو ـ برنداسی ـ نیو/ مترجم: علی تکالو/ سال چاپ: ۱۳۷۲/ نام ناشر: معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی/ از صفحه ی ۷۰ الی ۶۳.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته اجتماعی مقالات رشته سیاسی مقالات رشته شیمی

.

 

 

برچسب ها