ترانس جریان CT

 

برای اندازه گیری جریان های نیروگاههای برق و سیستمهای فرعی معمولا از CT القایی با هسته و سیم پیچ استفاده میکنند .

برای اندازه گیری ولتاژ از ترانسفورمر های ولتاژ خازنی نوع تقسیم ولتاژ PD استفاده میکنند .

بنابراین تجهیزات برقی بسوی ولتاژ ها و ظرفیتها ی بالا و ماشینها به سمت حجم زیادتر و سیستمهای حفاظت و کنترل در جهت عملکرد بالا توسعه می یابند .

این تحقیق دانشجویی ترانس جریان CT مشتمل بر ۶۰ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

روش تحقیق

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

فصل اول.. ۶

مقدمه. ۶

مقدمه. ۷

فصل دوم. ۹

CT های نوری… ۹

مزایای CT  نوری : ۱۰

تجربه ها ی جدید در باره کاربردهای حفاظتی ترانس جریان وترانس ولتاژ نوری : ۱۲

معرفی : ۱۲

دور نمای قبلی : ۱۳

فصل سوم. ۱۴

نظریه فارادی و پاکلز. ۱۴

مقدمه : ۱۵

عمل VT نوری : ۱۷

نظریه : ۱۹

آزمایش : ۲۰

تحلیلها و بیان : ۲۴

نتیجه گیری : ۲۴

فصل چهارم. ۲۷

استانداردها و تحلیل.. ۲۷

پاسخ گذرا ۲۷

طرح استاندارد : ۲۸

سنجش : ۲۸

ارائه پهنای باند مشخص و پاسخ گذرا : ۳۰

*سیگنالهای LEA نوری در مقایسه با سیگنالهای مرسوم خروجی… ۳۲

نتایج پروژه : ۳۵

CT# -6 فاز C  سیگنال  ۵A آمپری از بوشینگ ترانس CT  است . ۳۶

نتیجه : ۳۹

فصل پنجم.. ۴۰

مقایسه. ۴۰

ترانسهای اندازه گیری نوری با ترانسهای… ۴۰

اندازه گیری معمولی… ۴۰

مقدمه : ۴۱

جبران ساز راکتیو : ۴۱

پروژه های فعال : ۴۲

مقایسه خروجی های CT   اندازه گیر و CT  حفاظتی : ۴۹

تحریک راکتورهای شنت : ۵۲

از بین بردن خاصیت مغناطیسی راکتور شنت: ۵۵

تحریک خازن شنت: ۵۷

عدم تحریک خازن شنت : ۵۹

قابلیت اطمینان : ۶۲

REFRENCES: 63

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله ترانس جریان CT را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

برای اندازه گیری جریان های نیروگاههای برق و سیستمهای فرعی معمولا از CT القایی با هسته و سیم پیچ استفاده میکنند .

برای اندازه گیری ولتاژ از ترانسفورمر های ولتاژ خازنی نوع تقسیم ولتاژ PD استفاده میکنند .

بنابراین تجهیزات برقی بسوی ولتاژ ها و ظرفیتها ی بالا و ماشینها به سمت حجم زیادتر و سیستمهای حفاظت و کنترل در جهت عملکرد بالا توسعه می یابند .

مزایای CT  نوری :

اندازه گیری جریان نقش مهمی را در سیستمهای قدرت الکترونیک در قسمت حفاظت و کنترل ایفا می کند اخیراً باافزایش ولتاژ خطوط نیرو توجه قابل ملاحظه ای به ترانسفورماتورهای جریان نوری داده می شود . زیرا CT  نوری مزایای زیادی بر ترانسفورماتورهای جریان متداول با هسته آهن و سیم پیچ مسی دارد .

تجربه ها ی جدید در باره کاربردهای حفاظتی ترانس جریان وترانس ولتاژ نوری :

معرفی :

در این صفحه نتیجه نصب دو ترانسفور ماتور نوری جهت کاربردهای حفاظتی د ردو شاخه مورد بررسی قرار گرفته است در هر دو مورد ترانسفور ماتور به رله های حفاظتی متصل است و بازبینی از اجرای این طرح بیش از یک سال طول کشیده است.

دور نمای قبلی :

سیستمهای اندازه گیری ولتاژ و جریان با سطح انرژی پایین  هم اکنون در بعضی موارد استفاده میشود آنها یک مزیتی دارند که هزینه و خطرشان نسبت به تجهیزات قدیمی تر کم تر است مخصوصا تجهیزات عایق دار روغنی .

عمل VT نوری :

تکنولوژی اندازه گیری ولتاژ نوری از اثر Pockels  برای حساس کردن میدان الکتریکی استفاده میکند . سه تا سلول کوچک ( سنور های میدان الکتریکی ) به طور خاصی در یک فضای خالی که بوسیله نیتروژن عایق شده قرار گرفته اند . نور تجزیه شده و انتشار یافته و به کریستال electrooptic  وارد میشود .

نظریه :

چرخش ناشی از میدان مغناطیسی ممکن است از شرایط e/m ، نسبت بار به الکترون در یک حجمی ناشی شود . طبق تئوری لورنتز یک الکترون در داخل مدار خود هسته اتم چرخش میکند و فرکانس چرخشش تغییر می کند که در این چرخش موجب ایجاد نور پلاریزه شده مسطح میان میدانی که تحت تاثیرش قرار گرفته شده می شود .

آزمایش :

آزمایش انجام شده برای اینست که توسط منبع توان dc یک جریان الکتریکی به دو محفظه الکترومغناطیسی با آب سرد همراه با دو قطب مختلف فرستاده  شود یک جزء نوری ( یک واسطه جامع شفاف ) ما بین دو قطب مغناطیسی قرار داده شده است مغناطیس ما طوری طراحی شده است که یک پرتو نور می تواند از یک طرف به طرف دیگر فرستاده شود .

تحلیلها و بیان :

یکبار تغییرات گوناگون مورد بحث قرار گرفته بود . و طول مسیر نور که از میان واسطه نوری عبورداده شده بود . اندازه گرفته شده بود . ( ۳.۸۵+۰.۳ cm)  آن روش ساده ای است جهت بدست آوردن ضریب ثابت .

نتیجه گیری :

مرکز این ازمایش کشف تاثیرات چرخش فارادی روی یک جزء شفاف نورانی و برای پیدا کردن عدد ثابتی که آن عدد ثابت معادل است با زاویه چرخش میدان مغناطیسی و ضخامت جزء نوری که در ابتدا مطالعه شده بود . من در مورد انچه که مطالعه کردم شناخت دقیق قبلی نداشتم .

طرح استاندارد :

جریان الکتریکی آنالوگ کم انرژی برای محافظت و سنجش سطح مشترک بین سنسورهای ولتاژ یا جریان با انرژی کم خروجی و رله های حفاظتی طراحی شده ، مناسب یا دیگر تجهیزات اندازه گیری را تعریف میکند . یک سیگنال اندازه گیری کم انرژی بعنوان یک سیگنال الکتریکی ۱۱ /۳  VOLT PEAK  در یک قدرت زیاد و خوب زیر۱Walt پیشنهاد شده است .

سنجش :

باید یاد آوری شود اجزاء الکترونیکی ترانسفورماتور کم انرژی ( یا کانال داخلی وسایل اندازه گیری ) ، میتواند اشباع شود وقتی که رنج دینامیکی بیش از مقدار تعیین شده است . شکل  ۱ اشباع یک سیگنال کم انرژی را در شرایطی که سیگنال ایده آل آن از مقدار پیک ا سمی بیشتر می شود را نشان میدهد .

قابلیت اطمینان :

در مدت ۱۶ ماه عملیات طراحی VCT نوری انجام شد. این طراحی فقط یک هشدار غیر ضروری بوده و یک تجدید نظری در الکترونیک بوده است .

پاسخ گذرا فرکانس بالا از VT نوری از پاسخ گذرای فرکانس بالا CVT معمولی بهتر بوده است . ولتاژ با فرکانس بالای بهبود یافته توانایی ارائه بهتری از سیستم های گذرا را دارد .

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 8 =