کارآموزی پروژه مسکونی

در حال حاضر پروژه کارآموزی موردنظر مربوط به پروژه مسکونی  می‌باشد که از لحاظ سازه‌ای اسکلت آن از نوع اسکلت بتنی و سقف از جنس تیرچه بلوک می‌باشد. در این خصوص کنترل موارد اجرایی – تهیه صورت وضعیتها – تأیید اردهای کارهای انجام شده و متره و برآورد و تهیه صورت جلسات مختلف در راستای کارهای انجام شده ، جزء عملیاتی است

این تحقیق دانشجویی کارآموزی پروژه مسکونی  مشتمل بر  ۴۵  صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

  محوطه سازی …. ۳

نقاط ، نشانه و مبدأ و کارهای نقشه‌برداری …۴

تخریب ……. ۴

دفع گیاهان و کندن اشجار ..۵

چاهها و قنوات ….. ۵

حفظ محوطه از نفوذ و ورود‌ آب …۶

تأمین آب کشاورزی و آبرسانی شهری ..۶

تسطیح محوطه …. ۶

زهکشی محوطه … ۷

زهکشی تحت الارضی…… ۷

روش ثقلی ……….. ۸

روش پمپاژ ……….. ۹

روش برد عایق…………. ۱۰

جدول‌گذاری و آبروسازی ..۱۰

مصالح…….. ۱۱

پیاده‌روسازی ……. ۱۳

آماده‌سازی بستر و زیرسازی آن …۱۳

زیرسازی با شفته آهکی ..۱۴

آهک……… ۱۵

طرح اختلاط……. ۱۵

زیرسازی با مخلوط رودخانه‌ای ..۱۶

زیرسازی با بلوکاژ……. ۱۷

روسازی پیاده‌رو .. ۱۷

آسفالت………. ۱۷

نحوه نصب آجرهای موزائیکی و سیمانی..۱۸

بتن درجا. ۱۸

قالب‌بندی…۱۹

تدارکات مربوط به قالبها ..۲۰

روداری در قالب‌بندی ..۲۳

انواع مصالح قالب . ۲۴

قالب آجری ……….. ۲۴

قالب چوبی ………… ۲۴

قالب فولادی ……… ۲۶

قالب آلومینیومی … ۲۷

قالب فایبرگلاس…۲۷

کلاف‌ها و سایر وسایل قالب‌بندی . ۲۸

آرماتوربندی……… ۲۹

انواع میلگردها..۲۹

مشخصات میلگردها…… ۳۰

تهیه میلگردها..۳۰

حمل ، باراندازی و انبار کردن میلگردها..۳۲

اجرای عملیات جدول گذاری ..۳۴

موزائیک کاری …. ۳۴

عکس ها ….۳۵

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده گزارش کارآموزی (کار ورزی)

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله کارآموزی پروژه مسکونی را در زیر می توانید ببینید.

محوطه سازی :

محوطه‌سازی و اجرای فضای سبز پروژه‌های فوق نیز در حال اجرا می‌باشد.

مهمترین نکته در اجرای عملیات محوطه‌سازی ، تعیین وضعیت آبهای سطحی می‌باشد که این مهم با ترازیابی انجام می‌شود بدین صورت که از محلهایی که در ارتفاعی بالاتر قرار دارند شیب را به سمت مکانهایی که از تراز پایین‌تر قرار دارند هدایت می‌کنیم .

نقاط ، نشانه و مبدأ و کارهای نقشه‌برداری

نقاط اصلی ، نشانه و مبدأ طرح از طریق کارفرما و دستگاه نظارت تحویل پیمانکار خواهد گردید. پیمانکار موظف است که نسبت به حفظ و حراست این نقاط نهایت دقت را بعمل آورد. تغییرات احتمالی نقاط اصلی با نظر دستگاه نظارت انجام می‌شود. با توجه به ماهیت پروژه پیمانکار باید به تعداد لازم و کافی نقاط مرجع فرعی تعبیه نماید نقاط فرعی باید

کلافها و سایر وسایل قالب‌بندی

کلافها به منظور نگهداری قالب در مقابل نیروهای ناشی از بتن‌ریزی بکار می روند. نصب کلافها و در راستا قرار دادن جدار قالب قسمت مهمی از هزینه قالب‌بندی را تشکیل می‌دهند و به همین منظور در تهیه کلافها و اتصالات آنها باید دقت کافی مبذول گردد. کلافها باید در مقابل نیروهای وارده بخوبی مقاومت نمایند

آرماتوربندی :

بتن جسمی است شکننده که مقاومت فشاری آن زیاد و مقاومت کششی آن نسبتاً کم است . برای رفع این نقیصه از فولاد که تاب کششی زیادی داشته ولی به عوامل خورنده جوی بسیار حساس است استفاده می‌شود. میلگردهای فولادی با پروفیلهای فولادی در بتن قرار گرفته و پس از سخت شدن آن با بتن عملکردی هماهنگ می‌یابند. عملکردی که باعث گستردگی روز افزون مورد استفاده اعضای بتن آرمه گردیده است.

تهیه میلگردها

میلگردها را باید از نزدیکترین محل ممکن تهیه نمود. میلگردهای با قطر کم بین ۶ تا ۱۰ میلیمتر می‌توانند بصورت شاخه‌ای یا بصورت قرقره و کلاف تهیه شوند. وزن این کلافها یا قرقره حدود ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم است . برای استفاده از میلگرد در کارگاه، باید یک لوله فولادی از داخل قرقره رد کرد و میلگرد را کشید تا بصورت مستقیم درآید راست کردن نهایی میلگرد با پتکهای چوبی انجام می‌پذیرد. استفاده از پتک آهنی ، باعث پیدایش دندان موشی روی میلگرد و در نتیجه کاهش ظرفیت باربری آن می‌شود.

حمل ،‌ باراندازی و انبار کردن میلگردها

محموله‌های میلگردی که توسط بازگشتهای کفی و یا راه‌آهن به محل کارگاه حمل می‌شوند ، باید به نحوی تخلیه شوند که ضمن صدمه وارد نیاوردن به کارگران ، خود نیز آسیب نبینند. برای تخلیه از وسایلی مانند جرثقیلهایی که بر روی کامیون نصب شده‌اند ، جرثقیلهای بزرگ بالاسری برای کارهای بزرگ و یا دیلم برای اهرم کردن در زیر میلگرد و تخلیه تک تک میلگردها برای محموله‌های کوچک ، استفاده می‌نمایند.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده گزارش کارآموزی (کار ورزی)

.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 1 =