وب سایت فروش اینترنتی (تجارت الکترونیکی)

وب سایت فروش اینترنتی فروشگاه آنلاین (فروشگاه اینترنتی) یک وب سایت است که مانند یک فروشگاه سنتی، اجناس مختلفی را برای فروش عرضه می‌کند. خریداران پس از ورود به سایت فروشگاه،کالاهای مورد نظر خود را سفارش می‌دهند.

مقدمه :

وب سایت فروش اینترنتی تجارت الکترونیکی طی سالیان اخیر با استقبال گسترده جوامع بشری روبرو شده است . امروزه کمتر شخصی را می توان یافت که واژه فوق برای او بیگانه باشد. نشریات ، رادیو و تلویزیون بصورت روزانه موضوعاتی در رابطه با تجارت الکترونیکی را منتشر و افراد و کارشناسان از زوایای متفاوت به بررسی مقوله فوق می پردازند.

مطلب وب سایت فروش اینترنتی (تجارت الکترونیکی) مشتمل۱۱۱صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 مقالات رشته مدیریت

فهرست مطالب

مقدمه۱

فصل اول – تجارت الکترونیک ۲

فصل دوم – شناسایی سیستم  ۱۴

۲-۱- امکان سنجی و نیاز سنجی  ۱۴

۲-۲- مراحل انجام کاری  ۱۹

۲-۳- تعیین وظایف و نقشه سایت  ۲۱

۲-۴- پایگاه داده ها و ۲۳

۲-۵- طراحی سیستم و DFD ها   ۳۳

فصل سوم- ابزارهای مورد استفاده در انجام این پروژه۴۳

۳-۲- پایگاه داده ۴۸

فصل چهارم- کدها و توابع مهم ۵۱

۴-۱- کد های مربوط به رفتن به صفحات دیگر ۵۱

۴-۲-  کد های مربوط به اتصال برنامه به پایگاه داده

۴-۳-  باز کردن پایگاه داده انجام عملیات و بستن پایگاه داده۵۴

۴-۴-  استفاده از اطلاعات داخل ۵۴

۴-۵-  مقابله با خطا ۵۵

۴-۶- دستورات مربوط به ۵۶

۴-۷- کدهای مربوط به ثبت نام کاربر ۶۱

۴-۸- ابزار مربوط به صفحه ۶۳

۴-۹- کدهای زمان اجرای صفحه Product   ۶۷

۴-۱۰- کدهای مربوط به انتخاب گروه در صفحه ۶۹

۴-۱۱- کدهای مربوط به جستجو در صفحه ۷۰

۴-۱۲- کدهای مربوط به انتخاب محصول  ۷۲

۴-۱۳کدهای مربوط به صفحه بارگذاری صفحه ۷۴

۴-۱۴- کدهای مربوط به دکمه ADD در صفحه ۷۷

۴-۱۵- کدهای مربوط به تایید و خرید سفارشات در صفحه ۷۹

۴-۱۶- کدهای مربوط به دکمه تایید خرید در صفحه ۸۰

فصل پنجم- نحوه کار با سایت ۸۷

فصل ششم- جمع بندی و نتیجه گیری ۱۰۵

منابع   ۱۰۶

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مدیریت

خلاصه ای کوتاه از مقاله وب سایت فروش اینترنتی (تجارت الکترونیکی) را در زیر می توانید ببینید.

وب سایت فروش اینترنتی

چکیده

وب سایت فروش اینترنتی فروشگاه آنلاین (فروشگاه اینترنتی) یک وب سایت است که مانند یک فروشگاه سنتی، اجناس مختلفی را برای فروش عرضه می‌کند. خریداران پس از ورود به سایت فروشگاه،کالاهای مورد نظر خود را سفارش می‌دهند.

مقدمه :

وب سایت فروش اینترنتی تجارت الکترونیکی طی سالیان اخیر با استقبال گسترده جوامع بشری روبرو شده است . امروزه کمتر شخصی را می توان یافت که واژه فوق برای او بیگانه باشد. نشریات ، رادیو و تلویزیون بصورت روزانه موضوعاتی در رابطه با تجارت الکترونیکی را منتشر و افراد و کارشناسان از زوایای متفاوت به بررسی مقوله فوق می پردازند.

تجارت الکترونیک

قبل از بررسی ” تجارت الکترونیکی “، لازم است در ابتدا یک تصویر ذهنی مناسب ازتجارت سنتی را ارائه نمائیم.
در صورت شناخت ” تجارت ” ، با ” تجارت الکترونیکی “نیز آشنا خواهیم شد. برای واژه “تجارت” در اکثر واژه نامه ها تعاریف زیر ارائه شده است : مبادلات اجتماعی : تبادل ایده ها ، عقاید و تمایلات ( خواسته ها ) مبادله یا خرید و فروش کالا در مقیاس بالا که شامل ترابری از نقطه به نقطه دیگر است.

امکان سنجی و نیاز سنجی :

وب سایت فروش اینترنتی پس از آنکه تا حدودی با تجارت الکترونیک کمی آشنا شدید وقت آن است که بدانم که در آینده و حتی حال نیاز ما به سایت های الکترونیکی برای انجام امور روزمره تا به چه حدی می باشد که باز جواب این سوال نیز تا حدی در مقدمه ذکر شد و در ثانی پس از اینکه روشن شد که این امور و فعالیعت های دیجیتالی در آینده ای نه چندان دور لازمه زندگی ما می شوند آیا این امکان موجود می باشد که آن را راه اندازی و پیاده سازی کرد ؟

مراحل انجام کاری

وب سایت فروش اینترنتی پس از آنکه متوجه شدیم که ما بدین گونه از سایت ها نیاز داریم و از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی نیز هم قابلیت اجرا و پیاده سازی را دارد نوبت به آن می رسد که شروع به انجام پروژه کنیم اما برای اینکه این کار به نحوه احسنت انجام شود

تعیین وظایف و نقشه سایت

وب سایت فروش اینترنتی پس از اینکه ما مراحل انجام کار را مشخص کردیم نوبت به آن می رسد که پایه ها و اساس کار سایت را مشخص کنیم یعنی اینکه وظایف اصلی سایت را برای خود مشخص کنیم تا کار خود را براساس آن وظایف ادامه بدهیم در حین انجام این وظایف هم ممکن است به یکسری از وظایف دیگر بر خورد کنیم ولی وظایف مورد نظر ما همان وظایف پایه و اساسی سایت می باشد

پایگاه داده ها و ERD

وب سایت فروش اینترنتی پس از آنکه با قسمت های مختلف و وظایف کلی سایت آشنا شدید نوبت به آن می رسد که جهت کدنویسی و ذخیره داده ها درون پایگاه داده یک پایگاه داده تولید کنیم که دارای مینیم افزونگی ممکن باشد .

ابتدا باید ذکر کنیم که ما از SQL به عنوان پایگاه داده استفاده کردیم که دلایل استفاده از آن را می توانید در قسمت ” ابزارهای مورد استفاده ” مطالعه فرماید .

ابزارهای مورد استفاده در انجام این پروژه

وب سایت فروش اینترنتی همانطور که می دانید این پروژه مربوط به یک فروشگاه اینترنتی می باشد پس در ابتدای کار ما نیاز به یک نرم افزار داریم که بتواند در محیط شبکه و اینترنت کار کند نرم افزار های گوناگون و با قابلیت های مختلفی در این زمینه وجود دارد

صفحات استاتیک وب :

وب سایت فروش اینترنتی این صفحات ، صفحاتی هستند که از قبل تولید شده اند و  معمولا محتویات این صفحات از قبیل لینک ها و عکس ها و سایر اطلاعات آن به صورت ثابت می با شند این صفحات معمولا دارای پسوند های Htm ویا Html می باشند از ویژگی های مهم این صفحات این است که محتویات آن از قبل مشخص شده است .

صفحات دینامیک وب :

وب سایت فروش اینترنتی با توجه به این که صفحات استاتیک دارای محدودیت های فراوانی می باشند ما احتیاج به صفحات داریم که به تواند این محدودیت ها را از بین ببرد صفحاتی با امنیت بالا و امکان اینکه کاربر بتواند با‌ آن در محاوره باشد و بتواند نیازهای خود را به آن داده و از طرفی دیگر صفحات نیز بتوانند پاسخ مناسبی را به کاربر دهند .

صفحات دینامیک سمت – مشتری :

وب سایت فروش اینترنتی در این مدل از صفحات تمام عملیاتی که لازم است در صفحه انجام شود در سیستم بازدید کننده سایت انجام می شود . این به این معناست که ابتدا صفحه دریافت می شود و در سیستم بازدید کننده دستورات آن اجرا می شود و نهایتا دستورات خروجی آن تولید می شود این عملیات در مرورگر بازدید کننده از طریق ماژولهای افزودنی Add-ins خاصی که در مرورگر موجود می باشد انجام می گیرد .

صفحات دینامیک سمت – سرویس دهنده :

وب سایت فروش اینترنتی برای  رفع مشکلاتی که در مدل صفحات دینامیک سمت – مشتری وجود داشت ، صفحات دینامیک سمت – سرویس دهنده بوجود آمدن در این مدل هم خروجی مورد نظر از طریق اجرای کد های نوشته شده در صفحه وب ( یا فایلهای جداگانه ) تولید می شود . اما در این مدل همه کارها ( اجرای دستورات صفحه وب و تولید خروجی ) در سرویس دهنده وب انجام می گیرد و فقط استریم نهایی به کاربر فرستاده می شود .

  • کد های مربوط به اتصال برنامه به پایگاه داده SQL :

وب سایت فروش اینترنتی در بسیاری صفحات این پروژه ما به داده های داخل پایگاه داده نیاز داریم در بعضی از صفحات برای گرفتن نام کاربری وکلمه عبور در صفحه دیگر لازم به گرفتن اعتبار یک کارت اعتباری داریم و یا گرفتن اقلام موجود در انبار و ….. اولین کاری که ما باید برای این کارها انجام بدهیم همانطور که ذکر شد اتصال به پایگاه داده ها می باشد

جمع بندی و نتیجه گیری

مزایای فروشگاه اینترنتی

  • عدم محدودیت جغرافیایی: در حالی که یک فروشگاه سنتی به منطقه‌ی بسیار محدودی خدمات می‌دهد، خرید و ارسال سفارش از یک فروشگاه آنلاین به دورترین نقاط کشور و (در صورت فروش با کارت‌های اعتباری بین‌المللی) به تمام نقاط دنیا امکان‌پذیر است
  • فروشگاه اینترنتی در هر لحظه از شبانه روز آماده سرویس دهی به مشتریان است. فروشگاه شما در ۳۶۵روز سال و ۲۴ساعت شبانه‌روز باز است حتی زمانی که در خواب هستید، کسب و کار شما ادامه دارد.

منابع :

NET 2.0 with VB.NET 2005 and Web Matrix

(ترجمه علیرضا زارع پور )

NET unleashed (مرجع کامل)

(مترجم بابک احترامی )

۳) SQL SERVER 2000 Database Desgin and Implementation

(Microsoft Press)

۴) Visual Basic.NET 2005

(محمد هاشمیان- مجید سبزعلی گل- علی موسوی)

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مدیریت

 

 

 

نظرات بسته شده است.