موقعیت جغرافیایی

از آن زمانی که انسان پا به عرصه گیتی نهاد و شروع به درنوردیدن کره زمین نمود. به نوعی مجبور بود بداند که هر لحظه چه موقعیت جغرافیایی دارد وهمچنین بداند که ، به کدام سمت باید برود، پس مسئله ناوبری یک مشکل اساسی برای بشر بوده که دراعصار مختلف انواعی برای آن بوجودآمده، ولی تا امروز هر کدام از آنها مشکلات خاص خود را داشته است.

این تحقیق دانشجویی موقعیت جغرافیایی مشتمل بر۷۵صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

پیشگفتار ۲

۱-۱-تعریف سیستم VOR و کاربردهای آن. ۵

۲)اجرای طرح تقرب: ۷

۳)انصراف از تقرب: ۷

۴)ایستایی ۸

۳-۳-ویژگیهای فرستنده V.O.R.. 9

۲-۳-۳ فرکانس کار فرستنده V.O.R.. 10

۵-۳-۳ مدولاسیون سیگنال های ناوبری.. ۱۱

شکل ۲-۱-بلاک دیاگرام عمومی یک فرستنده VOR.. 23

۴-۱بررسی مدار پل رادیویی(پل آراف) ۲۸

۵-۱-آنتن VOR.. 29

۱-۶-تعریف آنتن آلفورد لوپ.. ۳۲

شکل ۳-۶ آنتن آلفورد لوپ.. ۳۴

۲-۶-پرتو افقی وعمودی.. ۳۷

تولید سیگنال VOR.. 38

۴-۶ انتشار موج حامل. ۴۳

۵-۶ انتشار امواج از آنتن VOR.. 45

سوئیچینگ آنتن وسیستم زمانی. ۵۰

بلوک دیاگرام کلی گیرنده VOR هواپیما ۵۸

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله موقعیت جغرافیایی را در زیر می توانید ببینید.

تعریف سیستم VOR و کاربردهای آن

VOR مخفف کلمه Very High Frequency Omnidirectional Range بوده و فرستنده ای است رادیویی که بر روی زمین نصب شده و بطور اتوماتیک وپیوسته بوسیله ارسال سیگنالهایی در فضا سمت زاویه هواپیمایی را که از این استفاده می کند بر حسب درجه نسبت به شمال مغناطیسی  وموقعیت جغرافیایی ایستگاه زمینی مشخص می سازد.

اجرای طرح تقرب

خلبان با استفاده از VOR هواپیما را از مسیر هوایی به سم فرودگاه هدایت می کند. در حقیقت فرمول یا دستورالعمل حساب شده ای جهت کاستن ارتفاع با توجه به قابلیت هواپیما و فاصله از ایستگاه می باشد تا هنگامیکه هواپیما از ابرها(شرایط IFR) گذشته و باند فرودگاه را در فاصله و ارتفاع مناسب رویت نماید تا خلبان قادر باشد هواپیما را با شیب لازمه بر روی باند هدایت نماید.

ویژگیهای فرستنده V.O.R

۱-۱-۳-۳-V.O.R باید طوری طراحی وتنظیم شود تا با استفاده از آن خلبان بوسیله فحه نمایشگری که در مقابل خود دارد زاویه حرکت خود را نسبت به شمال مغناطیسی در جهت عقربه ساعت با قدرت تفکیک ۱ درجه تعیین نماید.

مدولاسیون سیگنال های ناوبری

۱-۵-۳-۳- فرکانس رادیویی حامل که در هر نقطه از فضا دریافت می شود باید بوسیله دو سیگنال ۳۰ هرتز موسوم به سیگنال های ناوبری-طبق آنچه در زیر گفته شده-مدولاسیون دامنه شود.

آنتن VOR

استفاده از یک آنتن خوب در VOR در صحت عمل آن تاثیر فراوان دارد.همانطور که اشتباه در تنظیم فرستنده VOR میتواند مشکلات وخطای زیادی در پخش امواج و زوایای حاصله از آن را بوجود آورد استفاده از یک آنت نامرغوب ونامتناسب نیز میتوانند باعث ایجاد خطاهای نامطلوب شود.

پرتو افقی وعمودی

در کاربردهای عملی مجموعه آنتن آلفورد لوپ در نزدیک سطح زمین ویا سطحی معادل زمین که اصطلاحا آنرا کانترپوز می نامند نصب می گردد

انتشار موج حامل

موقعیت جغرافیایی

همانطور که قبلا شرح داده شده انرژی دو سایدبند که حاوی سیگنال متغیر است از دو جفت آنتن آلفورد لوپ پخش می شود اما انرژی سیگنال حامل نیز که حاوی اطلاعات سیگنال مرجع است نیز باید به طریقی انتشار یابد و برای این منظور قبل از اینکه انرژی سایدبندها به آنتن ها داده شود در مداری بنام پل امواج رادیویی(شکل ۱۷-۶) با سیگنال حامل به همان آنتن ها تغذیه می گردد.

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.