منوگرافی روستای سیاهکلان

ده سیاهکلان در بخش مرکزی ، دهستان کمال آباد ، شهرستان کرج ، استان تهران واقع شده است .

این تحقیق دانشجویی منوگرافی روستای سیاهکلان مشتمل بر۲۷صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

محیط جغرافیایی.. ۲

حدود جغرافیایی : ۲

زبان محاوراتی روستا : ۳

منابع آب… ۴

پوشش گیاهی.. ۵

تاریخچه ده : ۶

نام ده ۶

اماکن تاریخی.. ۶

ویژگی‌های جمعیتی.. ۷

– شغل های شهری.. ۱۰

مالکیت زمین.. ۱۳

نظام توزیع. ۱۵

* سازمانهای روستا ۱۸

– مراسم خواستگاری و ازدواج.. ۲۴

ریخت شناسی منازل. ۲۶

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله منوگرافی روستای سیاهکلان را در زیر می توانید ببینید.

حدود جغرافیایی

در قدیم الایام شاید حدود ۱۰۰ سال پیش کل این روستا جزو دهستان دماوند بوده است . در اوایل قرن جدید به ساوجبلاغ مرتبط بوده است همانطور که کل کرج به این شهرستان مرتبط بوده است .

منابع آب

به گفته اهالی ده دو یا سه چشمه در این روستا منبع اصلی آبیاری باغهای این منطقه را تشکیل می دهد . این چشمه از بالای کوه سرازیر می شوند و به درون آببندها و رودهای ساخته شده توسط باغداران هدایت می گردند و سرانجام داخل استخرهایی به نام عسل می شوند که به منظور آبیاری درختان باغ در نظر گرفته شده است

ویژگی‌های جمعیتی

جمعیت این روستا به طور تقریبی ۱۰۰۰ نفر تخمین زده می شود . روستا به طور کلی به دو قسمت بومی و غیربومی تقسیم شده است . ۶۰% جمعیت بومی و ۴۰% آن غیربومی محسوب می شوند . این روستا حدود اً دارای ۲۰۰ خانوار است .

معیشت و اقتصاد

به طور عمده معیشت و اقتصاد این روستا را می توان در دو سطح مورد بررسی قرار داد . یکی تأمین معیشت و اقتصاد خانواده از طریق پرداختن به شغل های عمدتاً شهری چون اشتغال در کارخانه ، سازمان انرژی اتمی ، و یا تامین معاش از طریق مسافربری و دیگری شغل های عمدتاً روستایی چون باغداری و دامداری

نظام تولید و توزیع

با گشت و گذار داخل روستا و پرس و جو ازر اهالی ده می توان فهمید که هیچ صنعت مرتبط با نوع تولید روستا اعم از گیلاس و توت و شاتوت یا تولیدات دامی شکل نگرفته اند . روستا فاقد تعاونی های تولید و توزیع است .

سازمانهای روستا

بهداشتی : یک مرکز بهداشت در قسمت پایین روستا واقع شده است که بیشتر به فعالیت های تنظیم خانواده اختصاص داده شده است . در گذشته به گفته رئیس شورا روزی ۴ تا ۵ کودک به دلیل وضعیت نا مساعد بهداشتی تلف می شدند .

ریخت شناسی منازل

منوگرافی روستای سیاهکلان

در داخل خانه ها اغلب از فرش ماشینی و یا موکت استفاده شده است . در دو یا سه خانوار روستا از سرامیک برای پوشاندن کف خانه ها استفاده شده است . معمولاً از صنایع دستی چون قلاب بافی برای تزئین فضای داخلی خانه استفاده می شود .

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.