مدیریت انبارداری

مدیریت راامروزه هنر اداره کردن و سرپرستی نمودن گروهی از افراد ، در جهت میل و رسیدن به اهداف محل کاردر موسسات، سازمانها، وزارتخانه هاوبالاخره  کل کشور می دانند و به عبارتی مدیریت هنر برنامه ریزی ، سازماندهی، هدایت ، انگیزش و کنترل فعایتهای سازمان در جهت اهداف آن می باشد.  مدیر هر موسسه باید با حداقل امکانات حداکثر و مطلوبیت را به موسسه خود برساند که این اداره کردن را همان هنر مدیریت می دانند، یکی از ابعاد در سازمانها و شرکتها که قسمت عمده ای از دارائیهای موسسه را در خود جای داده است انبار سازمان یا شرکت و یا موسسه می باشد. در مقاله حاضر ما قصد داریم پیرامون مدیریت انبارداری بحث نماییم.

این تحقیق دانشجویی مدیریت انبارداری مشتمل بر  ۴۳صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

روش تحقیق

فهرست مطالب

مقدمه: ۲

تعریف انبار(۱) ۲

نقش انبار در اقتصاد کشور ۲

نقش انبار در تجارت(۱) ۳

نقش انبار در صنعت : ۳

مدیریت انبارداری(۱) ۴

وظایف در انبار ۵

اصول و اجرای وظایف انبار ۶

وظایف انباردار(۱) ۸

جایگاه انبار : ۸

عوامل موثر در انتخاب محل انبار : ۱۰

انواع انبارها(۱) ۱۱

انواع انبار ها از نظر چگونگی و ماهیت عمل: ۱۲

انواع موجودی های انبار(۱) ۱۴

انواع طبقه بندی: ۱۵

وسایل حمل ونقل.. ۱۷

انواع وسایل حمل ونقل.. ۱۸

اصول ایمنی و محافظت انبار ۲۱

کد گذاری(۱) ۲۲

تهیه کارت شناسایی و نصب آن بر روی اجناس… ۲۴

شماره انبار ۲۵

کاردکس انبار(۱) ۲۵

ورود کالا به  انبار(۱) ۲۶

صدور کالا از انبار(۱): ۲۸

کنترل موجودی انبار ۲۹

علت نگهداری موجودی ها ۳۰

هزینه های مربوط به موجودی ها ۳۱

تعریف سیستم انبارداری: ۳۲

قیمت گذاری موجودی ها ۳۳

فرم برگشت کالا به انبار ۳۶

کارت حسابداری(حساب) انبار ۳۹

انبار اسقاط یا لوازم فرسوده ۴۰

کنترل انبارها ۴۰

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله مدیریت انبارداری را در زیر می توانید ببینید.

مدیریت انبارداری

مقدمه:

مدیریت راامروزه هنر اداره کردن و سرپرستی نمودن گروهی از افراد ، در جهت میل و رسیدن به اهداف محل کاردر موسسات، سازمانها، وزارتخانه هاوبالاخره  کل کشور می دانند و به عبارتی مدیریت هنر برنامه ریزی ، سازماندهی، هدایت ، انگیزش و کنترل فعایتهای سازمان در جهت اهداف آن می باشد.  مدیر هر موسسه باید با حداقل امکانات حداکثر و مطلوبیت را به موسسه خود برساند که این اداره کردن را همان هنر مدیریت می دانند، یکی از ابعاد در سازمانها و شرکتها که قسمت عمده ای از دارائیهای موسسه را در خود جای داده است انبار سازمان یا شرکت و یا موسسه می باشد.

این را هم بخوانید :  باورهای دینی - باورها و رفتارهاي ديني بينندگان تلويزيون با كميت تماشاي برنامه ها - پرشین مقاله

تعریف انبار(۱)

انبار محلی برای نگهداری کالاها و مواد است . در صنعت برای نگهداری مواد اولیه ، کالاهای نیم ساخته ، محصولات یک واحد تولیدی ، قطعات یدکی دستگاهها و ماشین آلات و اجناس اسقاط و در تجارت به منظور نگهداری اقلام و کالاهای خریداری شده برای توزیع و فروش از انبار استفاده می شود.

نقش انبار در اقتصاد کشور

درصد قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی هر کشور به صورت مواد اولیه ،محصول نیم ساخته و کالای ساخته شده در انبارها نگهداری می شود . البته نقش انبار دراقتصاد کشورهای مختلف متفاوت است . در کشورهای پیشرفته ،انبار حلقه های اززنجیر تولید ، توزیع ومصرف می باشند وبدین وسیله تولید انبوه کارخانه ها وصنایع به دست مصرف کنندگان داخلی رسیده ،یا به مراکزصادراتی منتقل می شود .

نقش انبار در صنعت :

فعالیت و تلاش صنایع و کارخانه ها ، تهیه مواد اولیه مختلف و ساخت و تولید محصول می باشد . در هر کارخانه انبارهای مختلفی ازقبیل انبار مواد اولیه ، انبار مواد نیم ساخته ، انبار محصول ، انبار ابزار آلات ، انبار قطعات یدکی دستگاهها ، انبار قالب ،انبار

ملزومات ،انبار ضایعات و…وجود دارد . فعالیت اصلی هر کارخانه تولید و ساخت کالا است ، اما معمولاً مشاهده می شود که به انبار و نحوه نگهداری کالاها و مواد در کارخانه ها توجهی نمی شود ، در صورتی که وضعیت انباریک کارخانه تاثیر قابل توجهی بر امور جاری آن دارد.

مدیریت انبارداری(۱)

مدیران سازمانها در پی آن هستند که با حداقل امکانات ،حداکثر استفاده و مطلوبیت را از آن خود سازند موجودی ها یکی از پر هزینه ترین دارایی بسیاری از موسسات اقتصادی می باشندو تحقیقات نشان داده است که حدود ۴۰% سرمایه گذاری شرکتها را موجودی های انبار به خود اختصاص داده است . لذا مدیران اجرایی همگی بر این باورند که نگهداری و کنترل موجودی به نحو مطلوب یک ضرورت است .

این را هم بخوانید :  باورهای دینی - باورها و رفتارهاي ديني بينندگان تلويزيون با كميت تماشاي برنامه ها - پرشین مقاله

اصول و اجرای وظایف انبار

حفظ میزان موجودی کالا در حد مطلوب یکی از وظایف مهم قسمت انبارها مراقبت در تعیین مقدار موجودی هر یک از اقلام کالا درحد مطلوب است . در اجرای این اصل باید اقداماتی به عمل آید که هیچ گاه یک ویا چند قلم کالا در انبار نایاب نگردد و موجبات رکود و کندی کارها فراهم نشود از طرف دیگر وجود کالاهای بلا مصرف و اضافه بر مصرف در انبارها با صرفه و صلاح سازمان  مغایرت داشته و موجبات رکود سرمایه ، بالا رفتن هزینه های انبارداری انباشته شدن بی رویه انبار و اشغال فضای آن ، فرسایش کالا در انبار و صد معایب و مضرات دیگر خواهد شد.

کنترل انبارها

مدیریت انبارداری

برای کسب اطمینان از صحت عملیات موجودی انبار در کلیه سازمانهای دولتی و موسسات بخش خصوصی موجودی انبارها را با روشهای مختلفی مورد کنترل و رسیدگی قرار می دهند . کنترل انبارها ممکن است توسط مقامات مجاز و مسئول سازمان به عمل آید که کنترل های داخلی نامیده می شود. اگر این کنترل توسط مقامات مجاز و با هیلت حسابرسی ویژهای از خارج سازمان به عمل آید کنترل خارجی نام دارد . ممکن است در طول سال ، انبارها در چند نوبت و توسط مقامات مختلف بطور رسمی و یا غیر رسمی به طرق مختلف مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد .

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

 

نظرات بسته شده است.