هدف این مقاله بررسی علم رباتیک و آشنایی با دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مکانیکی کنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد چون بعضی ها بدین باورند که ربات ها حتماً ماشین های سیار انسان نما هستند که تقریباً قابلیت انجام هر کاری را دارند.

این تحقیق دانشجویی علم رباتیک مشتمل بر۳۲صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

پیشگفتار: ۲

چکیده: ۳

مقدمه: ۴

روباتیک: ۴

ویژگیهای یک روبات… ۶

اندام شناسی روبات های انسان نما ۷

حرکت در ربات: ۷

ربات… ۸

ریشه واژه ربات… ۹

قوانین ربوتیک…. ۹

دسته بندی ربات ها ۱۰

ساختار عمومی یک ربات… ۱۰

برنامه نویسی در ربات… ۱۲

تقسیم بندی تاریخی ربات ها ۱۳

سنسورها در ربات… ۱۴

تاریخچه ربوکاپ… ۲۱

خلاصه: ۲۶

واژه نامه: ۳۰

منابع: ۳۱

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته مهندسی

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله علم رباتیک را در زیر می توانید ببینید.

چکیده:

رباتیک دانش وابسته به ابزارهای مکانیکی کنتزل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. در اینجا ما شما را با انواع ربات ها از قبیل ساده و پیچیده و ربات هایی که دارای حس‌گر هستند آشنا می کنیم و خواهیم گفت که ربات ها توسط ریزپردازشگرها و ریزکنترل گرها کنترل می شوند. همچنین ویژگی های یک روبات را مطالعه می کنیم.

روباتیک:

روباتیک (یا روبوتیک) دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مکانیکی کنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. برای نمونه ماشین های خودکار روباتیک عموماً در خطوط مونتاژ خودروها مشاهده می گردند.

اندام شناسی روبات های انسان نما

در سال ۱۹۵۰ دانشمندان تصمیم گرفتند شکلی از رباتهای دو پا را درست کنند که از لحاظ فیزیکی شبیه انسان باشند. این گونه روباتها متشکل از دو بازو و دو پا هستند. که دستها و پاها به صورت متقارن و شبیه بدن انسان در سمت راست و چپ ربات قرار گرفته اند. برای انجام چنین کاری آنها می بایست در ابتدا آناتومی بدن خود را می‌شناختند.

تاریخچه ربوکاپ

سال ۱۹۹۷، در تاریخ هوش مصنوعی، به عنوان یک نقطه عطف تاریخی همواره به خاطر خواهد ماند. در ماه May این سال کامپیوتر Deep Blue شرکت IBM موفق شد که قهرمان شطرنج جهان را شکست دهد و این نتیجه ۴۰ سال تلاش در جامعه پژوهشگران هوش مصنوعی بود.

خلاصه:

دیدیم که رباتیک دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مکانیکی کنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد و تمام ربات ها دارای حس گرهایی در انواع مختلفی هستند و قابلیت برنامه ریزی دارند، و رشته دانشگاهی تحت عنوان رباتیک وجود دارد. همچنین رباتها انواع مختلفی دارند و بیشتر برای این ساخته شده اند که کارهایی را که از عهده انسان‌ها خارج است انجام دهند.

منابع:

۱.www.pcworlddiran.com

۲.www.aibot.blogfa.com

۳.www.robocup.org

۴.مجله علم الکترونیک و کامپیوتر

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته مهندسی

.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =