طرح یک سیستم صحیح تصفیه فاضلاب متناسب باشرایط موجود

در اکثر موارد برای طرح یک سیستم صحیح تصفیه فاضلاب متناسب با شرایط موجود، مجبور به انتخاب یک سیستم از میان چندین گزینه متفاوت هستیم . لذا باید ابتدا هر کدام از این گزینه‌ها را ارزیابی کرده و سپس یکی از سیستمهای پیشنهادی را انتخاب کنیم. ممکن است بسیاری از گزینه‌ها مناسب شرایط مورد نظر ما باشند.

این تحقیق دانشجویی طرح یک سیستم صحیح تصفیه فاضلاب متناسب باشرایط موجود مشتمل بر۱۶صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

هزینه خرید و راه اندازی.. ۷

– راهبری و تعمیرات نگهداری.. ۹

– دفع مواد زاید. ۱۰

– ملاحظات راهبری.. ۱۱

– دفع آب تصفیه. ۱۱

– دفع مواد زاید حاصل از تصفیه فاضلاب… ۱۲

– مزایا وکمبودها ۱۳

– تجزیه و تحلیل منافع اقتصادی.. ۱۴

منابع.. ۱۵

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته زیست محیطی

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله طرح یک سیستم صحیح تصفیه فاضلاب متناسب باشرایط موجودرا در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

ممکن است بسیاری از گزینه‌ها مناسب شرایط مورد نظر ما باشند. هر کدام مزایا و معایب خاصی داشته باشند پس مجبور خواهیم بود که این خصوصیات را پیدا کنیم و سپس آن سیستمی که بیشتر از همه رضایت ما را جلب می‌کند انتخاب کنیم .

هزینه خرید و راه اندازی

هزینه خرید و راه اندازی سیستم چه مقدار خواهد بود؟ بر پایه طراحی اولیه سیستم که باید نمایانگر اجزای اصلی سیستم باشد، لیستی از اجزاء تهیه کنید. هزینه اجزای اصلی سیستم و نیروی کار مورد نیاز برای نصب و راه اندازی سیستم را حدس بزنید، شما برای انتخاب سیستم بهینه به این تخمین نیازمندید.

راهبری و تعمیرات نگهداری

مشخصا قسمت اعظم هزینه را هزینه سیستم تصفیه و گارگران مورد نیاز تشکیل می‌دهد. هزینه دور ریز لجن نیز یکی از هزینه‌های شاخص است. برای راه اندازی سیستم‌های تصفیه ممکن است به مراقبت پیوسته از سیستم و امکانات زیادی برای راهبری سیستم نیازمند باشیم. وقتی سیستم را ارزیابی میکنید این مسائل را در نظر بگیرید.

دفع مواد زاید

هر سیستم چه نوع لجنی تولید می‌کند و شما چگونه باید این لجن را کنترل کنید؟ ، با استفاده از نتایج آزمایش در مقیاس نیمه صنعتی و اطلاعات بدست آمده حدس بزنید چه مقدار لجن و با چه مشخصاتی تولید خواهد شد؟ آیا این لجن ارزش بازیافت را دارد؟ ، با مراکزی که مسئولیت دفع مواد زاید را بر عهده دارند تماس بگیرید، امکانات آنها برای قبول ضایعات و هزینه پیشنهادی آنها را مشخص کنید .

ملاحظات راهبری

راه اندازی تکنولوژی‌های متفاوت و کاربری‌های متفاوت به تجربیات متفاوت نیاز دارد. باید بدانید که یادگیری راه اندازی و تعمیرات و نگهداری یک سیستم ارزان قیمت ولی نا آشنا مفید و ارزنده است. مثلا” ممکن است با صرف ۱۰۰۰ دلار، روزی صد گالن فاضلاب را با یک سیستم ترسیب شیمیایی تصفیه کنید. در حالی که یک سیستم تبخیری ۳۰۰۰ دلار و یک سیستم اولترافیلتراسیون ۵۰۰۰ دلار هزینه می‌برد که فقط با کسب دانش در مورد سیستم ترسیب شیمیایی می‌توانید در هزینه و سرمایه خود بسیار صرفه جویی کنید.

دفع آب تصفیه

گزینه‌های دور ریز خود را مورد بررسی قرار دهید، مشخص کنید کدام یک از گزینه‌ها، فاضلابی تولید می‌کند که با روشهای دور ریز شما همخوانی داشته باشد ، ممکن است امکان دفع به یک شبکه فاضلاب وجود نداشته باشد و یا به علت عدم تطابق با مجوزهای خروج مجبور به پرداخت جریمه‌های کلان باشد و در این صورت شاید مجبور باشید هزینه بیشتری برای سیستم بپردازید تا از این مشکلات خلاص شوید.

دفع مواد زاید حاصل از تصفیه فاضلاب

ماهیت و حجم لجن به نوع تکنولوژی که شما به کار می‌برید بستگی دارد مثلا” سیستم ترسیب شیمیایی یک ماده آبکی تولید می‌کند که می‌توان برای کاهش حجم ، آنرا از یک صافی عبور داد. ممکن است لجن یک آب روغنی باشد که بتوان آنرا به عنوان یک ضایعه روغنی دور ریخت و یا حتی لجن ممکن است حاوی مواد خطرناک باشد ، این خطرات ، هزینه دور ریز و حمل و نقل لجن را در نظر بگیرید.

مزایا وکمبودها

مزایا و معایب بالقوه هر سیستم یا مشکلات مرتبط با هر سیستم را در مورد هر گزینه یادداشت کنید. ممکن است مجبور باشید تا فرایند و یا جریان کار را تغییر دهید. این امر چه تـاثیری بر بهره وری کارگاه شما خواهد گذاشت؟ آیا تغییرات فرایند مثلا کاهش تماس مستقیم کارگران با مواد خطرناک و یا کاهش تولید ضایعات تاثیر مثبتی بر بهره وری می‌گذارد؟ مدت راه اندازی سیستم تصفیه شما چقدر است؟ اگرسیستم را به صورت پیش ساخته از یک فروشنده می‌خرید خدمات بعد از فروش فروشنده را مشخص کنید ، و آیا خریداران قبلی از خدمات بعد از فروش راضی هستند.

منابع

پایان نامه کارشناسی ارشد – دانشگاه تربیت معلم – تهران، تهران، ۱۳۷۱، دانشمند، رضا

پایان نامه کارشناسی ارشد – دانشگاه تربیت مدرس – دانشکده فنی و مهندسی،‌هادی فهمی، تأثیر منعقد کننده‌های شیمیایی و پلیمری درمقایسه با تصفیه بیولوژیکی فاضلاب لینتر، ۱۳۷۹

پایان نامه کارشناسی ارشد – دانشگاه شیراز، تأثیر پودر کربن فعال و خاک رس بر روی عملکرد تصفیه هوادهی، جمشید ایلاتی خامنه ، به راهنمایی پرویز منجمی، ۱۳۷۴

مقاله – نقش پودر کربن فعال در بهینه سازی سیستمهای تصفیه فاضلاب صنعتی – توسط غازی عیدان – رفعت کاوه آهنگر – رادا زراسوند اسدی و فرزانه زنوزی – نشریه شماره ۳۴ – انجمن نفت ایران – تابستان ۱۳۷۲

مقاله – استفاده از تالابهای مصنوعی در تصفیه فاضلابهای صنعتی – منوچهر وثوقی ، بیتا عبادیان – مجله آب و محیط زیست – خرداد۷۷ – صفحه ۱۷

مقاله – مناسب ترین گزینه تصفیه فاضلاب صنعتی از دیدگاه مدیریت ، هورک قربان نژاد ، نشریه آب و محیط زیست، خرداد۷۷ – صفحه ۳۳

پایان نامه کارشناسی ارشد – دانشگاه تربیت معلم – بررسی پساب واحد صنعتی تهیه آمونیاک پر کلرات و حذف نمک‌های کرم – رضا دانشمند، به راهنمایی : ایرج نوجوان ،۱۳۷۱

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته زیست محیطی

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =