مقالات رشته مهندسی

شرکت فولادخوزستان

شرکت فولادآلیاژی ایران از پیشرفته ترین و بزرگترین تولیدکنندگان انواع فولادآلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی ازمدرن ترین کارخانجات فولادآلیاژی دنیا و دارای ظرفیت تولید سالیانه ، ۱۴۰۰۰۰تن درفازاول و۲۰۰۰۰۰ تن در فازدوم می باشد که درسال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید .

این تحقیق دانشجویی شرکت فولادخوزستان مشتمل بر۹۹صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

مقالات رشته مهندسی

فهرست منابع

مقدمه…۱

معرفی شرکت ..۳

ویژگیهای شرکت ..۶

پروژه های شرکت ..۷

شرکت فولاد آلیاژی ..۹

دانش فنی ..۱۱

کارخانه ها …۱۳

کارگاه ریخته گری ..۱۵

کارخانه نورد سنگین ..۱۹

فرایند تولید ….۲۲

کوره های بوژی ….۲۴

وسایل زیست محیطی ..۲۷

تجهیزات .۲۸

آزمایشگاه خواص مکانیکی…۳۱

آزمایشگاه حرارتی …۳۲

آزمایشگاه شیمی تر ..۳۴

کارگاه تهیه نمونه .۳۶

شرکت فولاد البرز ….۳۷

محصولات شرکت ..۳۹

سازی واحد فولاد …۴۳

مواد اولیه ..۴۸

مقدار تولید و فروش ۵۰

اهداف شرکت ..۵۴

خلاصه و نتیجه گیری ….۵۵

قابلیت ها ..۵۹

پیشنهادات .۶۱

محدودیت ها و مشکلات …۶۵

منابع .۶۸

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مهندسی

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله شرکت فولادخوزستان را در زیر می توانید ببینید.

تاریخچه و زمینه فعالیت شرکت

شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام ) که موضوع فعالیت آن انجام عملیات ذوب و ریخته گری و نورد فلزات آهن و فولادهای آلیاژی جهت تولید انواع مقاطع هندسی استاندارد می باشد، در سال ۱۳۶۷ در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری اهواز (با نام اولیه صنایع فولاد اهواز ) به ثبت رسیده است . بهره برداری از شرکت یاد شده درسال ۱۳۷۰آغاز شده است.

معرفی شرکت فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان از واحدهای تابعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران می باشد.این شرکت با وسعت ۸/۳ کیلومتر در شهر اهواز واقع شده است و اولین مجتمع تولیدآهن و فولاد در ایران به روش احیاء مستقیم وکوره قوس الکتریک می باشد که در سال ۱۳۶۷ آغاز به کار نموده است .

واحد فولاد سازی


در این واحد آهن اسفنجی به محصول شمشال و تختال تبدیل می شود. واحد فولاد سازی متشکل از ۶ کوره قوس الکتریکی ، ماشین حمل پاتیل ، دو کوره پاتیلی ، دو ماشین دو خطه ریخته گری تختال و دو ماشین ریخته گری ۶ خطه شمشال می باشد.

 فرایند تولید


ابتدا بلوم و یا اینگات توسط کوره های پیش گرمکن گرم شده و به دمای نوردی می رسد سپس درقفسه های نورد با توجه به شکل مورد نظر نهایی نورد شده و ابعاد آن کنترل می گردد و بسته به نظر مشتری و گرید محصول توسط قیچی گرم یا برش دیسکی به طول مورد نظر بریده شده و سردکردن آن در یکی از بسترهای سرد کننده انجام می گیرد .

عملیات حرارتی


شرکت فولاد آلیاژی ایران بعنوان تولید کننده فولادهای مخصوص و آلیاژی دارای یکی از مجهزترین کارگاه های عملیات حرارتی در سطح آسیا و اروپا می باشد . این کارگاه با دارا بودن کوره های غلطکی مداوم و واگنی که مجهز به سیستم پیچیده اتوماسیون و ابزار دقیق هستند قادر است تمامی سیکل های عملیات حرارتی مورد نظر و بشرح زیر را بر روی انواع فولادها اجرا کند .

مسایل زیست محیطی:


   با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و پیش گیری و کنترل آلاینده های زیست محیطی ( آب ،خاک وهوا ) این شرکت تمهیدات و تجهیزات لازم را ازقبیل غبارگیرها ، نوار نقاله های سرپوشیده ، سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی ، استفاده از گاز طبیعی بعنوان سوخت تمیز ، پیش بینی ۴۵۰ هکتار فضای سبز تزئینی و بیابانی ، مدیریت ضایعات و … را از همان ابتدای طراحی مدنظر داشته و به اجراء گذاشته است .

خلاصه و نتیجه گیری

شرکت فولاد خوزستان در سال۱۳۶۷  ثبت ؛ در تاریخ ۱۳۷۰ بهره برداری از آن آغاز و در تاریخ ۱۳۸۶ با سرمایه ۲.۱۹۲ میلیارد ریال با نماد فخوز و به عنوان چهارصد و سی و هفتمین وارد بورس اوراق بهادار تهران شد .در حال حاضر بیش از ۴۰% مصرف فولاد جهان (در حدود ۵۱۶ میلیون تن) به کشورهای چین ؛ هند ؛ روسیه و برزیل تعلق دارد که با توجه به رشد تقاضا در کشورهای فوق که در سال آتی در حدود ۵۷۳ میلیون تن که با تقاضای ۸۳۴ میلیون تنی سایر کشورها (در سال ۲۰۰۷ برابر ۷۹۹ میلیون تن بوده است) پیش بینی می شود تحلیلگران انتظار تداوم روند رو به رشد تقاضا برای فولاد را در سال ۲۰۰۸ نیز خواهند داشت.

منابع

شرکت فولادخوزستان

شرکت فولاد خوزستان

شرکت آلیاژ خوزستان

شرکت فولاد مبارک اصفهان

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته مهندسی

.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =