سکته قلبی

بیماری شریانهای کرونری در طی چندن سال ایجاد می‏شود و می‏تواند منجر به بروز آنژین قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی شود. بیماری کرونری قلب، شایع‏ترین علت مرگ و میر در انگلستان می‏باشد اکثر افراد، در اطراف خود کسانی را می‏شناسند که دچار سکته قلبی شده‏اند و بعضی ا زآنها هیچگونه علامتی از قبل نداشته‏اند.

مطلب سکته قلبی مشتمل ۶۱ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 مقالات رشته پزشکی

فهرست مطالب

مقدمه. ۱

درمان های جدید : ۶

اشکال در کجاست ؟. ۷

قلـب چگونـه کـار می‏کنـد؟. ۸

ساختمان داخلی قلب… ۹

تـرومبـوز. ۱۲

نحوه پیدایش ترومبوز. ۱۴

سـکـتـه قـلـبـی.. ۱۵

در سکته قلبی چه اتفاقی رخ می‏دهد.. ۱۶

نتیجه نهایی.. ۱۸

اثرات بالا رفتن سن.. ۲۰

شرح حال دوم : سکته قلبی.. ۲۲

عوامـل خطـر زا ۲۴

سن و جنس افراد. ۲۶

سابقه خانوادگی.. ۲۷

رژیم غذایی و کلسترول.. ۲۸

سیگار کشیدن.. ۲۹

استرس و فشا رعصبی.. ۳۱

بیماریهای مرتبط با بیماری کرونری قلب… ۳۳

مراحل یک ضربان قلب… ۳۳

درد سینـه. ۳۷

مراحل بیماری کرونری قلب… ۴۰

سایـر علـل دردهای سینـه. ۴۱

سوء‏هاضمه یا درد معده. ۴۱

پلـورزی.. ۴۲

درد عضـلات سینـه. ۴۳

سایر انواع دردهای سینه. ۴۳

طـپـش قلـب… ۴۵

تنگی نفس…. ۴۵

تـوان بخـشـی.. ۵۰

بازگشت به زندگی طبیعی.. ۵۲

اضطراب وافسردگی.. ۵۴

تشخیص افسردگی.. ۵۴

تمرینات ورزشی.. ۵۸

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته پزشکی

خلاصه ای کوتاه از مقاله سکته قلبی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

بیماری شریانهای کرونری در طی چندن سال ایجاد می‏شود و می‏تواند منجر به بروز آنژین قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی شود. بیماری کرونری قلب، شایع‏ترین علت مرگ و میر در انگلستان می‏باشد اکثر افراد، در اطراف خود کسانی را می‏شناسند که دچار سکته قلبی شده‏اند و بعضی ا زآنها هیچگونه علامتی از قبل نداشته‏اند.

قلـب چگونـه کـار می‏کنـد؟

عملکرد اصلی قلب،تلمبه کردن خون قرمز و روشن که حاوی مقادیر زیادی اکسیژن و مواد غذایی است از طریق شریانها یبزرگ به سرتاسر بدن می‏باشد.

ساختمان داخلی قلب

این شکل نشان دهنده دوجفت حفره قلب می‏باشد (یعنی دهلیز و بطن راست و چپ ). هر جفت حفره به صورت یک تلمبه مجزا عمل می‏کند. یک دریچه در قسمت خروجی هر حفره وجود دارد که از برگشت خون درمسیر غلط جلوگیری می‏کند.

نحوه پیدایش ترومبوز

فرایند ترومبوز (تولید لخته خون ) ممکن است در اثر وارد آمدن آسیب به دیواره رگهای خونی شروع شود. لخته‏ای که در این موارد ایجاد می‏گردد ممکن است باعث انسداد جریان خون در رگ شود.

سـکـتـه قـلـبـی

وقتی که در یک بیمار دچار بیماری کرونری قلب، شریانهای کرونری به علت ایجاد لخته یا ترومبوز مسدود می‏شوند، سکته قلبی ایجاد می‏گردد. عضله قلب که هب ان اصطلاحاً “میوکارد“ گفته می‏شود، به علت نرسیدن خون و اکسیژن به آنها دچار دردهای شدیدی می‏شوند که ره لحضه بر مقدار این دردها افزوده می‏گردد.

در سکته قلبی چه اتفاقی رخ می‏دهد

در یک سکته قلبی، یکی از شریانهای کرونری به طورناگهانی به وسیله گیر کردن یک لخته در آن مسدود می‏گردد و باعث می‏شود که به یک قسمت از عضله قلب، خون نرسد.

اثرات بالا رفتن سن

بیماری کرونری قلب، یک بیماری تدریجی و غیر قابل پیش‏بینی می‏باشد. رسوب چربی درشریان‏ها ممکن است خیلی آهسته و آرام درطی ۲۰ یا ۳۰ سال ایجاد شوند.

سن و جنس افراد

بیماریها ی قلبی، همانند بسیاری دیگر از بیماریها، در افراد مسن و پیر بیشتر دیده می‏شود. در حال حاضر در انگلستان، تیمی ا زموارد سکته‏های قلبی د رافراد بالای ۶۵ سال ایجاد می‏شود.

رژیم غذایی و کلسترول

همانگونه که قبلاً گفته شد ،آتروما یک علت اصلی بروز بیماری کرونری قلب می‏باشد. رسوب چربی و مخصوصاً کلسترول در دیواره شریانها ایجاد پلاکهایی می‏کند. این پلاکها باعث می‏گردند که شریان باریک شده و جریان خون کمتری از آن عبور نماید.

سیگار کشیدن

استعمال دخانیات ارتباط زیادی با خطر بروز بیماری کرونری قلب دارد. مواد شیمیایی موجود در دود سیگار از طریق ریه‏های شما وارد گردش خون شده و در سرتاسر بدن شما منتشر خواهد شد و هر سلولی را در بدن شما منتشر خواهد شد و هر سلولی را در بدن تحت تأثیر قرار خواهد داد.

استرس و فشا رعصبی

بسیاری از افرادی که قبلاً‌ یک بار سکته قلبی کرده‏اند، فشارهای عصبی و استرسهایی که داشته‏اند را مسئول این سکته خود می‏دانند، اما به طور تعجب انگیزی بسیار مشکل است که این فشارهای عصبی و استرس‏ها را  به سکته قلبی آنها مرتبط دانست.

مراحل یک ضربان قلب

درمان بالابودن یک ضربان قلب دارای سه مرحله یا سه فاز می‏باشد که عبارتند از مرحله دیاستول، مرحله سیستول دهلیزی و مرحله سیستول بطنی، صرف نظر از اینکه چقدر قلب آهسته و یا سریع ضربان می‏کند

مراحل بیماری کرونری قلب

دریک قلب، طبیعی، شریانهای کرونری پاک هستند و به عضلات قلب، اکسیژن کافی را می‏رسانند. باریک شدن یک شریان کرونری می‏تواند باعث آنژین گردد. وقتی که شریان کرونر بسته می‏شود، یک سکته قلبی ایجاد می‏شود.

پلـورزی

عفونتهای سینه مانند ذات‏الریه (پنومونی) می‏توانند باعث دردهای سینه‏ای شوند که اصطلاحاً به آنها “پلورِزی“ گغته می‏شود. این درد معمولاً به صورت تیز و تیر کِشنده بوده و فقط در یک سمت سینه ایجاد می‏شود و درهنگام سرفه کردن یا انجام یک نفس عمیق، بدتر می‏گردد.

سایر انواع دردهای سینه

درد سینه می‏تواند هشدار دهنده باشد و اغلب باعث می‏گردد که افراد فکر کنند که دچار سکته قلبی شده‏اند با اینحال ، چندین علل دیگر درد سینه وجود دارد. که شامل عفونتها و صدمات پشت می‏باشند.

تشخیص افسردگی

  • همانند بیماری قلبی، بیماری افسردگی نیز یک بیمار واقعی می‏باشد و همانند بقیه بیماریها، قابل درمان می‏باشد. اگر شما چند تا از علایم زیر را دارا هستید،ممکن است دچار افسردگی باشید: غمگین بودن و گریه کردن.

تمرینات ورزشی

تمرینات منظم ورزشی نیز برای سلامت شما مفید می‏باشد و می‏تواند شما را در مقابل بیماری کرونری قلب حفاظت نماید. تحقیقات زیادی در اروپا و آمریکا انجام شده که نشان می‏دهد که تمرینات منظم ورزشی ( روزی ۲۰ دقیقه و هفته‏ای دو یا سه بار ) می‏تواند باعث کاهش خطر بروز بیماریهای کرونری قلب شود.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته پزشکی

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =