خون مصنوعی

از زمان قرن هفدهم ،انتقال خون برای جبران تلفان خون ناشی از زخم وکودکی یا در نتیجه مشکلات درمانی در نتیجه زالواند اختن یا رگزنی صورت گرفته است. تا زمان تعیین هویت پادتن های دلمه کننده انتقال خون با مشکلات زیادی همراه بودند.

مطلب  خون مصنوعی  مشتمل  ۱۷ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست

خون مصنوعی :چیست؟ آیا من از آن استفاده کنم؟. ۲

تاریخچه خون مصنوعی: ۲

فیزیولوژی انتقال اکسیژن: ۴

وضعیت فصلی جانشین خون: ۵

امولسیون های پرفلورکربن: ۶

منافع انتقال اکسیژن پرفلورکربن: ۷

مشکلات همراه با پرفلورکربن ها: ۸

حامل های اکسیژن بر پایه هموگلوبین: ۱۰

فواید حاملان اکسیژن بر پایه هموگلوبین: ۱۳

معایب حاملان اکسیژن بر پایه هموگلوبین: ۱۴

متابولسم: ۱۵

استفاده بالینی از جانشین های خون: ۱۶

خلاصه : ۱۷

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

خلاصه ای کوتاه از مقاله خون مصنوعی  را در زیر می توانید ببینید.

تاریخچه خون مصنوعی:

توسعه یک ماده جایگزین بجای خون بر پایه هموگلوبین توسط ارتش بصورت وسیله ای برای داشتن یک توسعه دهنده پلاسمای حاوی اکسیژن موجود برای استفاده از میدان مبارزه است.

فیزیولوژی انتقال اکسیژن:

انتقال اکسیژن تابعی از هموگلوبین حاوی اریترولیت است. قسمت هم-آهن از ملکول هموگلوبین امکان اتصال وانتشار اکسیژن را می دهد که بستگی به کشش اکسیژن نسبی ای دارد که به آن هموگلوبین در تماس است.

وضعیت فصلی جانشین خون:

پس از چندین سال تحقیق شدید، فن آوری جایگزین کردن خون بالاخره در حال رسیدن به جایی است که راه حل های موثر بالینی ممکن است یک واقعیت شود.

امولسیون های پرفلورکربن:

پس از تعمییع اولیه با توجه به Fluosol بررسی های بعدی هیچ فایده ای را از تزریق های Fluosol در بیماران دارای کم خونی برجسته نشان ندادند.

مشکلات همراه با پرفلورکربن ها:

پرفلورکربن ها از لحاظ بیولوژیکی خنثی هستند ملکول ها  در داخل سیستم رتیکولواندو متوقف می شوند، بویژه در سلول های knpffer جگر (کبد) وماکروفاژ ها وسپس در داخل پلاسما بصورت یک گاز حل شده منتشر می گردد.

فواید حاملان اکسیژن بر پایه هموگلوبین:

تمام جایگزین های خون ای که از استریل کردن شیمیایی بهره می برند شامل احیاء سلول های خون انسان از محصولات سلولی خون قرمز قدیمی می باشد.

معایب حاملان اکسیژن بر پایه هموگلوبین:

هموگلوبین پلاسما یک ماده جانشین نمی باشد هموگلوبین فقط ظرفیت حمل اکسیژن کل خون را تغییر می دهد بدون اینکه جنبه های ایمونولوژیک یا دلمه شدن بطور معمول در خون وجود داشته باشد.

متابولسم:

حاملان اکسیژن بر پا یه هموگلوبین بدون پلاسما مانند هموگلوبین طبیعی منتشر شده سوخت و ساز است وقتی که یک سلول خون قرمز از بین می رود.

استفاده بالینی از جانشین های خون:

جانشین های خون در حال حاضر هنگامی بی خطرهستند که در مقادیر کم برای داوطلبان استفاده شود. حاملان اکسیژن بر پایه هموگلوبین پرفلورکربن آزمایشات بالینی را طی می نمایند

خلاصه :

خون مصنوعی

مواد جانشینی خون در حال حاضر آزمایشگاهی بالینی مقدماتی را برای تعیین ایمنی شان طی می نمایند. دو دسته مختلف از حاملان اکسیژن توسعه می یابند که هر کدام قادر به انتقال و حمل خون به بافت های پیرامونی میباشند.

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.