خانواده و والدین غایب

تربیت انسانها صورت انسانی دارد و از طریق برخوردها، ملاقاتها، تفاهم ها قابل اجرا و عمل است. آدمی چون کارگاه جوجه کشی نیست که فقط به آب و غذای لازم را تامین نمایند و بر این اساس حیوان  خود به خود رشد یابد و بزرگ شود.کودک شدیدا تحت تاثیر عواطف و برخوردهای والدین است. ناگزیر است مباحثی را از زبان آنها بشنود و از طریق عمل آنها آن را ببیند و بیا بد و هم از طریق  ملاحظات فی  ما بین آن را  قبول کند و در جان و روانش نفوذ دهد. و وصول به چنین  مقاصد نیاز به حضور والدین دارد.

این تحقیق دانشجویی خانواده و والدین غایب مشتمل بر۲۹ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

روش تحقیق

فهرست مطالب

خانواده  و والدین  غایب.. ۱

نیاز کودک  به حضور والدین.. ۱

میزان حضورو معاشرت.. ۲

غیبت والدین و علل و انگیزه ها آن. ۳

کودک و مساله جدائی.. ۵

مساله اشتغال مادران. ۷

عوارض ناشی از غیبت مادر ۸

کودک در مهد کودک.. ۹

آثارکلی غیبت والدین.. ۱۰

ضرورت حضورورسیدگی.. ۱۱

خانواده محروم از پدر ۱۵

طلاق. ۱۶

زن. ۱۶

غیبت.. ۲۰

ازدواج مجدد. ۲۱

تاثیر طلاق بر کودکان. ۲۳

واکنش بچه ها در غیاب پدر ۲۵

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله خانواده و والدین غایب را در زیر می توانید ببینید.

نیاز کودک  به حضور والدین

تربیت انسانها صورت انسانی دارد و از طریق برخوردها، ملاقاتها، تفاهم ها قابل اجرا و عمل است. آدمی چون کارگاه جوجه کشی نیست که فقط به آب و غذای لازم را تامین نمایند و بر این اساس حیوان  خود به خود رشد یابد و بزرگ شود.

این را هم بخوانید :  جذب جهانگردی - بررسی جاذبه های توريستی و موانع جذب جهانگردان به منطقه كليبر - پرشین مقاله

کودک شدیدا تحت تاثیر عواطف و برخوردهای والدین است. ناگزیر است مباحثی را از زبان آنها بشنود و از طریق عمل آنها آن را ببیند و بیا بد و هم از طریق  ملاحظات فی  ما بین آن را  قبول کند و در جان و روانش نفوذ دهد. و وصول به چنین  مقاصد نیاز به حضور والدین دارد.

میزان حضورو معاشرت

میزان حضور والدین در خانه برای سالهای اولیه زندگی باید به میزان حضور و بیداری کودک در خانه باشد.البته امکان چنین امری برای پدرنیست که او باید درپی کسب آب و نان و زندگی باشد. ولی برای مادر ممکن و ضروری است طفل همه وقت نیاز به فراگیری و مراقبت  دارد. همانند  نهالی در گلدان است که اگر آ ن را  از جایگاه زندگی  و مراقبتش خارج کنند پژمرده و  فسرده می شود.

مساله اشتغال مادران

ولی در اینجا با رعایت اختصار به مساله  مهمی اشاره می کنیم و آن اینکه برخی از مادران بعلت کار و اشتغال در یک اداره، موسسه یا کارخانه ای در خانواده  غایبند و طفل  قادر به دیدار کافی آنان نیست و نمی تواند آن چنان که بایسته است از آنها نور بگیرد.

نخست باید متذکر شویم این خطاست که برخی از مادران چنین اندیشه ای کنندکه چون درس خوانده و زحمت کشیده اند نباید آن را بیهوده  تلف کنند، پس حتما برای خودکاری دست و پا کنند تا تحصیلات شان بی حاصل و بی ثمر نماند و در نتیجه فرزندان آنها وامانده و وانهاده  شوند.

خانواده محروم از پدر

بى تردیدکم ترین دینى که در قبال کودکان  محروم از پدر به عهده ماست، همین است که مسایل آنها را حققانه مورد بررسی قرار دهیم و زمینه حل مسایل واقعی و رفع معضلات آنها را فراهم آوریم. نشان دادن این مسایل از دیدگاه کودک، پنج نوع غیبت پدر را براساس نوع احساس که به طور عمده دو گونه مى باشد دسته بندى مى کند؛ کودک یا احساس مى کند که پدر را  از دست داده و یا این که اصلا پدر در خانه نبوده است.

این را هم بخوانید :  جذب جهانگردی - بررسی جاذبه های توريستی و موانع جذب جهانگردان به منطقه كليبر - پرشین مقاله

تاثیر طلاق بر کودکان

سن کودک در زمان طلاق در واکنش او نسبت به آن مهم ا ست. تجربه طلاق برای تمام اعضای خانواده اضطراب زاست و رفتار کودکان بعد از طلاق، نشان دهنده این اضطراب است. پس از طلاق، بلافاصله میزان اختلالات عاطفی و رفتاری درکودکان بالا می رود. تا سن ۴ سالگی کودکان استنباطی از طلاق ندارند و به طور کلی نمی فهمند. که چه اتفاقی افتاده است. اما، چون در نهایت به فقدان یکی از والدین می انجامد، بر دلبستگی موثر واقع شده، به این ترتیب اثرش در رفتارهای کودکان نمایان می شود.

واکنش بچه ها در غیاب پدر

خانواده و والدین غایب

چنانچه بعد از طلاق پدر نقش فعالی در مراقبت از کودک نداشته باشد، احتمال اینکه بچه در درازمدت گرفتار اختلالات شخصیتی و عاطفی گردد، بسیار است مطالعات پژوهشی گوناگون نشان دادن است موفقیت بچه هایی که تماسی با پدرانشان ندارند، در زمینه های  اجتماعی و تحصیلی  به مراتب کمتر از کودکانی بوده که پس از طلاق از نظر عاطفی از جانب  پدر حمایت شده اند. برای  مثال، بچه هایی که پدرانشان را نمی بینند در مدرسه پیشرفت چندانی ندارند.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 14 =