جاسوسی شبکه‌ای

در مقابل جاسوسی شبکه‌ای چه کار می‌توان کرد؟ سؤالی که مطرح می‌شود این است که تا چه اندازه اطلاعات از طریق منابع آشکار در دسترس می‌باشد؟ کتابی در سال ۱۳۶۱ صفحه در سال ۱۹۹۱ توسط دو کارشناس ارشد اطلاعات نظامی چین با نام «منابع و روش‌های دستیابی به علوم و فنون منابع ملی و فن‌آوری اطلاعاتی» نوشته شد.

مطلب جاسوسی شبکه‌ای  مشتمل۲۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه ۲

«روندهای محیطی در عصر اطلاعات جهانی». ۴

«افول فولت- ملت و ظهور افراد». ۴

فن‌آوری پیشرفته: ۴

پیدایش اینترنت: ۵

شوک آینده: ۶

تأثیرات اینترنت چه بوده است؟ ۷

چالش‌های جدید برای کارشناسان امنیتی و مجری قانون: ۸

تجارت الکترونیکی: ۹

تجارت الکترونیکی از طریق اینترنت: ۹

جاسوسی چیست؟ ۱۰

تعریف جاسوسی نظامی: ۱۰

آسیب‌پذیری‌های جاسوسی و جاسوسی شبکه‌ای: ۱۱

به صدار درآوردن زنگ خطر: ۱۳

ظرف عمل و جاسوسی از طریق روابط عشقی: ۱۵

فن آوری پیشرفته، ما را به آینده سوق می دهد. ۱۶

پیامدهای انقلابهای فن آوری، اقتصادی و نظامی. ۱۹

تاثیر جنگ اطلاعات بر تجارت در آینده ۱۹

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

خلاصه ای کوتاه از مقاله جاسوسی شبکه‌ای  را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

در مقابل جاسوسی شبکه‌ای چه کار می‌توان کرد؟ سؤالی که مطرح می‌شود این است که تا چه اندازه اطلاعات از طریق منابع آشکار در دسترس می‌باشد؟ کتابی در سال ۱۳۶۱ صفحه در سال ۱۹۹۱ توسط دو کارشناس ارشد اطلاعات نظامی چین با نام «منابع و روش‌های دستیابی به علوم و فنون منابع ملی و فن‌آوری اطلاعاتی» نوشته شد.

«افول فولت- ملت و ظهور افراد»

زمانی که نگاهی به گذشته بشر می‌افکنیم از دوره‌ای که انسان‌ها در غار زندگی می‌کردند تا به امروز، گاهی متوجه نیستیم که نهادی که ما آن را «دولت- ملت» می‌نامیم تنها در دوره کوتاهی از تاریخ یعنی ۷۰۰ سال است که هویت یافته است و به نظر می‌رسد دولت- ملتها در حال از دست روان اهمیت خود و افراد در مبارزه برای تثبیت جایگاه خود هستند

فن‌آوری پیشرفته:

وقتی صحبت از فن‌آوری پیشرفته می‌کنیم، منظور ما وسایل فنی، تجهیزات، دستگاههای پردازش اطلاعات و وسایل مخابراتی است که برای مدیریت و پشتیبانی از نیازهای شخصی، تجاری و نهادهای دولتی استفاده می‌شود.

پیدایش اینترنت:

ارتباط و اتصال میان شبکه‌های جانی که در اواخر قرن بیستم تکامل یافت و به صورت اینترنت نمایان گردید را می‌توان «نظام اعصاب جهانی» برای انتقال اطلاعات حاوی حقایق، افکار و فرصتها «از هر نقطه به نقطه دیگر» توصیف کرد. اینترنت ماحصل طرحهایی است که از طرف «آژانس طرح تحقیقات پیشرفته» آمریکا در دهه ۱۹۶۰ دنبال می‌شد. اینترنت شاید یکی از تحولات هیجان‌انگیز آن دوره باشد.

شوک آینده:

با تقدیر از کتاب «شوک آینده» تافلر، واکنش مردم و سازمانها نسبت به فضای ثبت‌آور پیشرفت اینترنت پیچیده بوده است. گرچه برخی افراد و سازمانهای حرفه‌ای در بهره‌گیری از ظرفیتهای این فن‌آوری جدید خیلی سریع و پیشگام بوده‌اند ولی برخی نیز به آهستگی وارد عرصه اینترنت شده‌اند و منتظرند ببینند که در آینده چه اتفاقاتدیگری در راه است.

تأثیرات اینترنت چه بوده است؟

در امور تجاری، اینترنت به مثابه مقابله داود با جالوت است. یعنی منافع و مزایای اینترنت به قدری است که برغم خسارات احتمالی نمی‌توان آن را نادیده گرفت. قبلاً فن‌آوری اطلاعات پیشرفته نیز منحصراً‌ در اختیار دولت، ارتش، دانشگاهها و شرکتهای بزرگ بود. اما امروزه این طور نیست.

چالش‌های جدید برای کارشناسان امنیتی و مجری قانون:

اینترنت چالش‌های جدیدی فراروی کارشناسان امنیتی قرار داده است. مدیران و کارشناسان باید با فرهنگ لغت و واژه‌های متی مربوط به اینترنت آشنایی داشته باشند. این مأموران همچنین باید با تهدیدهایی که از ناحیه سارقین اینترنتی، کلاهبرداران، جاسوسان متی و تروریست‌ها وجود دارد و یک پدیده کاملاً جدیدی است، آشنا باشند.

تجارت الکترونیکی از طریق اینترنت:

چرا اینترنت ›موتور پیش‌برنده الکترونیکی» برای انجام امور تجاری به صورت الکترونیکی است؟ زیرا که اینترنت جهانی است و قابلیت توسعه هر چه بیشتر دارد و می‌تواند در آینده خدمات تجاری را با کارآیی خدمات تجاری را با کارآیی بیشتر و هزینه کمتر به میلیاردها مشتری ارائه دهد

به صدار درآوردن زنگ خطر:

مرکز ملی ضداطلاعات آمریکا از جمله اولین نمادهایی بود که شرکت‌ها و دیگر نمادهای دولتی را نسبت به خطر جاسوسی شبکه‌ای به عنوان ابزاری برای دسترسی به اطلاعات طبقه‌بندی شده (امنیت ملی) ونیز اطلاعت اختصاصی و حساس تجاری و اقتصادی آگاه کرد و زنگ خطر را به صدا درآورد.

ظرف عمل و جاسوسی از طریق روابط عشقی:

در زمانهای گذشته و قبل از اینترنت و ارتباطات گسترده جانی، یکی از راههای رایج اخذ اطلاعات از یک نفر وارد کردن او در ماجرای عشقی بود. در این ماجراها معمولاً بنا به ذائقه جنسی طرف مقابل که به هم جنس یا جنس مخالف خود گرایش داشت، عامل جاسوسی وارد عمل می‌شد تا اطلاعات لازم را بدست آورد.

فن آوری پیشرفته، ما را به آینده سوق می دهد.

همان طور که در این تحقیق گفته شد، فن آوری که در عصر حاضر مبتنی بر اطلاعات و رایانه ها است، عملا نیروی محرکه هر ابزار، قطعه، ماشین، و وسایلی از این قبیل است. این وسایل فن آوری در درون خود یک مغز دارند که به آن ریزپردازنده می گویند، این ریزپردازنده در واقع همان رایانه است.

تاثیر جنگ اطلاعات بر تجارت در آینده

جنگ اطلاعات نقش فزاینده ای در پدیده جنگ در قرن بیست و یکم خواهد داشت. کشورهای متمدن امروز بردباری کمتری در قبال خشونت، کشتار، و رنج و تعب انسان ها از خود نشان می دهند. استفاده از رایانه ها و شبکه های رایانه ای در مقابل با جنگ اطلاعات در آینده شیوع بیشتری خواهد داشت زیرا که اینگونه جنگ ها برای تخریب جمعی ارزان تر، سریع تر و با قدرت تخریبی بیشتر خواهد بود

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 20 =