تغذیه درست

پوست درخشان ، انرژی بی پایان و دیدگاه مثبت فقط بعضی از مزایای سلامت واقعی است. وقتی خوب و درست غذا می خورید ، به طور منظم ورزش می کنید ، و به اندازه کافی استراحت می کنید ، وزنتان متعادل می شود، وضعیت پوست ، مو، و ناخنهایتان بهتر می شود، و احساس شادی و غرور خواهید کرد.

مطلب تغذیه درست مشتمل ۲۵ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 مقالات رشته پزشکی

فهرست مطالب

مقدمه : ۱

تغذیه درست.. ۲

انتخاب غذای مناسب.. ۲

دسته بندی غذاها ۳

مواد غذایی کم شیرینی چگونه می توانند مفید باشند؟. ۳

مناسب نگه داشتن وزن بدن. ۷

ورزش برای کاهش وزن. ۱۰

اگر بیش از حد لاغرید ۱۱

اگر اضافه وزن دارید ۱۱

رژیم های لاغری سریع. ۱۲

اختلالات تغذیه ای.. ۱۳

آنورکسی مرضی. ۱۴

درست غذا خوردن. ۱۷

مشکلات پوستی. ۱۷

رژیم غذایی روزانه. ۱۷

رژیم غذایی سالمتر. ۱۹

غذا خوردن سالم ۱۹

قواعد رژیم گرفتن. ۲۰

انتخاب رژیم غذایی. ۲۲

تصور غیرواقعی از خویشتن. ۲۳

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته پزشکی

خلاصه ای کوتاه از مقاله تغذیه درست را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه :

پوست درخشان ، انرژی بی پایان و دیدگاه مثبت فقط بعضی از مزایای سلامت واقعی است. وقتی خوب و درست غذا می خورید ، به طور منظم ورزش می کنید ، و به اندازه کافی استراحت می کنید ، وزنتان متعادل می شود، وضعیت پوست ، مو، و ناخنهایتان بهتر می شود، و احساس شادی و غرور خواهید کرد.

تغذیه درست

رژیم غذایی اثری به بلندای عمر بر سلامت و تندرستی عمومی انسان دارد. برای اینکه از ظاهر سالم و احساس سلامتی برخوردار باشیم ، باید غذاهای مناسب را به اندازه کافی بخوریم . اما بسیاری از نوجوانان همیشه بهترین غذا برای سلامت خود را انتخاب نمی کنند. بعضی از نوجوانان تمایلی به آنچه بقیه اعضای خانواده می خورند ندارند و ممکن است در مدرسه نیز غذاهای ناسالمی بخورند

انتخاب غذای مناسب

بسیاری از نوجوانان اگر آزاد گذاشته شوند تا غذایشان را خودشان انتخاب کنند. غذاهای فوری و حاضری مثل سیب زمینی سرخ کرده  ، همبرگر، مرغ سوخاری ، یا تنقلاتی مثل شکلات ، کاکائو ،ذرت بو داده ، یا چیپس را انتخاب می کنند. به این غذاها، غذاهای ناسالم یا «هله هوله » گفته می شود

دسته بندی غذاها

پروتئین ها ، کربوهیدراتها ، چربیها، مواد معدنی، و ویتامین ها مواد مغذی اصلی هستند . رژیم غذایی متوازن باید حداقل حاوی مقدا توصیه شده از همه این غذاهای اصلی، بعلاوه مقدار زیادی الیاف (فیبر) باشد .

مناسب نگه داشتن وزن بدن

بسیاری از دختران نوجوان در مرحله ای از رشد خود دچار نگرانی شدید درباره وزن بدن خود می شوند. آنها ممکن است احساس کنند که به طور کلی خیلی چاق اند، یا بعضی قسمت های بدنشان چاق است.

ورزش برای کاهش وزن

اخیراً معلوم شده است که ورزش نه تنها بر معادله انرژی به طریقی ظریف تر و پیچیده تر از مصرف مستقیم انرژی اثر می گذاد، بلکه ورزش منظم در واقع  تنها راه شناخته شده برای تغییر BMR است.

اگر بیش از حد لاغرید

حل مشکل کمبود وزن دشوار است، چون بیشتر دخترانی که لاغرند بنا به دلایل متعددی BMR  بالا دارند و کاهش آن بسیار دشوار است. اگر پشتکار داشته باشید، ممکن است وزنتان افزایش یابد، اما باید در روز چندین بار غذاهای پرحجم حاوی مواد چاق کننده بخورید و هرگز از هیچ وعده غذایی صرف نظر نکنید.

اگر اضافه وزن دارید

اکثر دخترانی که متوسل به برنامه های کاهش وزن می شوند انتظارات بسیار غیرواقع بینانه ای در مورد میزان کاهش وزن ممکن و سرعت آن دارند. بنابراین خیلی زود از رژیم گرفتن سرخوده می شوند و آن را رها می کنند. بنابراین ضروری است قبل از شروع رژیم غذایی، اطلاعات کاملی درباره کاهش وزن داشته باشید.

رژیم های لاغری سریع

رژیم سریع روش بسیار بدی برای کاهش وزن در دراز مدت است، چون هر چند مقدار وزنی که در کوتاه مدت کم می کنید احتمالا چشمگیر خواهد بود و شاید در هفته اول حتی به ۵ کیلوگرم برسد، اما میزان چربی از دست رفته همین مقدار نیست. اگر مصرف غذای خود را مثلا ۴۰۰ کالری در روز کاهش دهید، تقریبا نصف کاهش وزن اولیه به دلیل از دست دادن آب بدن خواهد بود.

اختلالات تغذیه ای

بیشتر کودکان از سنین بسیار پایین نسبت به بعضی غذاها علاقه یا تنفر پیدا می کنند. بسته به اینکه نحوه واکنش والدین چگونه باشد، این گونه علاقه یا عدم علاقه ها گاهی تا  بزرگسالی ادامه می یابد و گاهی نیز به تدریج از میان می رود.

آنورکسی مرضی

به نظر می رسد این بیماری که گاهاً کشنده است، علل روانشناختی دارد. تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده نشان داده است که آنورکسی گاهی جنبه خانوادگی دارد، اما معلوم نشده است که علل وراثتی دارد یا دلیل آن صرفاً این است که مبتلایان از عادات تغذیه ای مادرشان پیروی می کنند.

تصور غیرواقعی از خویشتن

بسیاری از دختران لاغر و مبتلا به آنورکسی وقت در آینه نگاه می کنند تصویری تحریف شده و غیرواقعی از خودمی بینند.

مبتلایان به این عارضه معمولا دچار میل دیوانه وار و غیرقابل کنترل به غذا می شوند به طوری که تقریبا هر چیز خوردنی که در دسترس باشد می خورند.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته پزشکی

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =