گزارش تخصصی

تعیین رابطه ی سواد والدین و عملکرد تحصیلی دانش اموزان

بی سوادی عاملی است که مبارزه علیه فقر٬ نابرابری ها و ناهنجاری ها را محکوم به شکست می کند. بی سوادی هر چند که خود معلول نارسایی های اقتصادی و اجتماعی و تربیتی است٬ ولی در اینجا نقش تشدید و تعیین کننده ای دارد.

مطلب تعیین رابطه ی سواد والدین و عملکرد تحصیلی دانش اموزان مشتمل   ۲۳    صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

تاریخچه : ۲

پدیده افت تحصیلی : ۱۲

خدمات مشاوره ای : ۱۴

نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی فرزندان : ۱۴

نظریه های یادگیری اجتماعی.. ۱۷

چگونگی یادگیری اجتماعی: ۱۷

جنبه غریزی تقلید. ۱۸

شرطی بودن تقلید. ۱۹

تاثیر پاداش یا تقویت یک رفتار معین.. ۲۱

نظریه یادگیری اجتماعی بندورا ۲۲

به طور خلاصه : ۲۳

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش تخصصی

خلاصه ای کوتاه از مقاله تعیین رابطه ی سواد والدین و عملکرد تحصیلی دانش اموزان را در زیر می توانید ببینید.

پدیده افت تحصیلی :

در جامعه امروز افت آموزشی وعدم موفقیت دانش آموز در مدرسه نگران کننده ترین مشکلی است که والدین و مربیان با آن مواجه هستند . ترک تحصیل ٬ اعتیاد و فشار روانی که ممکن است حتی منجر به خود کشی شود تنها برخی از مشکلاتی هستند که شکست در مدرسه را به همراه دارد . در بسیاری از موارد ٬ معضل افت آموزشی و شکست در مدرسه یکی از اولین علاﺌم بروزمشکلات جدی تر محسوب می شوند .

خدمات مشاوره ای :

با توجه به اینکه وظایف مهم مشاوران توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان  ٬ رفع سرگردانی آنها در انتخاب رشته تحصیلی و شغلی ٬ کمک به حل مساﺌل عاطفی ٬ روانی ٬ شخصی و خانوادگی آنان است ؛ به نظر می رسد اراﺌه خدمات مشاوره ای توسط مشاوران محترم محسوس و ملموس نبوده و در این رابطه نظرات دانش آموزان در مورد مشاوران گواه این قضیه است

نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی فرزندان :

اگرچه هوش به عنوان مٶثرترین عامل در پیش بینی پیشرفت تحصیلی به شمار می رود اما شناسایی سایر عوامل مٶثربر پیشرفت تحصیلی همواره مورد علاقه معلمان ٬ پژوهشگران و اولیاء دانش آموزان بوده است

چگونگی یادگیری اجتماعی:

در ان مبحث باید توجه داشت که مفاهیم یادگیری اجتماعی و نظریه شناخت اجتماعی به یک معنا به کار می روند. با آنکه در دانش روان شناسی اصطلاح یادگیری اجتماعی برای همگان  دارای معنای کاملا ً روشنی است و هر کس در نظر نخست به مفهوم و کاربرد آن پی می برد ، اما برای توضیح بیشتر ، یادگیری اجتماعی به آن گونه رفتارهایی گفته می شود که در میان افراد جامعه و محیط دارای جنبه تعاملی باشد.

جنبه غریزی تقلید                                      

از آغاز پیدایش روان شناسی نظر رایج بر این بوده است که افراد آدمی دارای غریزه طبیعی برای تقلید از رفتار دیگران می باشند . ویلیام جیمز تقلید را وسیله مهمی برای اجتماعی کردن کودکان می دانست ، گر چه ویژگی ها یا مراحل اجرایی آنها را تعیین نکرد . مکدوگال اساس تقلید را بر نسخه برداری آشکار غریزی افراد آدمی از دیگران قرار داد

شرطی بودن تقلید                                                                 

رفتار گرایان تقلید را یک رابطه محرک – پاسخ می دانند ، به این معنا که هر پاسخی یک   محرک برای پاسخ دیگر به شمار می آید. کودکی که بر اثر درد و رنج (محرک ) شروع به گریه می کند (پاسخ ) ؛ کودک صدای گریه خود را می شنود ( محرک سمعی) وهمین گریه موجب گریه بعدی می شود .

تاثیر پاداش یا تقویت یک رفتار معین                             

به طور کلی نظزیه یادگیری اجتماعی بندورا و والترز می کوشد که میان کاهش سایق کلاک هال که به چگونگی و توصیف رویدادهای برونی می پردازد با روان کاوی فروید که برای درک رفتار آدمی به رویدادهای درونی یا وجدان ناآگاه توجه دارد ، ارتباطی برقرار می سازد

نظریه یادگیری اجتماعی بندورا                                                     

نظریه یادگیری اجتماعی با موضعی اصولی در اوایل نیمه دوم  قرن بیستم به وسیله گروهی از روان شناسان ،به ویژه البرت بندورا با کوشش و فعالیتی گسترده مطرح گردید.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش تخصصی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =