تاثیر خرده فرهنگها بر کارایی مدیران در سازمانها فعال در جزیره قشم

فرهنگ کلمه أی  است گسترده که معنی مختلفی دارد در لغت‌نامه دهخدا اینچنین آمده است فرهنگ یعنی تعلیم و تربیت‌ اما فرهنگ تعابیر مختلف و گوناگونی دارد، آداب و رسوم، رفتار و کردار، تاریخ و تمدن و ….. حتی فرهنگ در فرهنگهای (موقعیتها جغرافیایی) تعابیر و تعریف خاص خود را دارد شاید بهترین تعریف برای فرهنگ عکس العمل مردم به یک فعل باشد. یا به تعبیر ساده تر رفتار مردم در موضوع خاص.

این تحقیق دانشجویی مشتمل بر ۳۲ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه. ۲

تعریف فرهنگ… ۳

مبانی نظری.. ۸

باید عقل کارکند تا ۸

موضوع. ۸

فرضیه اهم. ۱۰

فرضیه اخص….. ۱۰

تاریخچه. ۱۱

هدف از انجام تحقیق.. ۱۵

روش انجام تحقیق.. ۱۷

متغیر های اساسی.. ۱۷

محدودیتها ۱۷

بوجه و زمان. ۱۷

تعریف واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی.. ۱۹

شرح پرسشنامه. ۲۰

مشخصات پرسشنامه. ۲۰

سئوالات… ۲۱

نتایج آمارگیر. ۲۶

تجزیه و تحلیل.. ۲۸

نتیجه. ۳۰

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

مقالات رشته علوم اجتماعی

خلاصه ای کوتاه از مقاله  تاثیر خرده فرهنگها بر کارایی مدیران در سازمانها فعال در جزیره قشم را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

فرهنگ کلمه أی  است گسترده که معنی مختلفی دارد در لغت‌نامه دهخدا اینچنین آمده است فرهنگ یعنی تعلیم و تربیت‌ اما فرهنگ تعابیر مختلف و گوناگونی دارد، آداب و رسوم، رفتار و کردار، تاریخ و تمدن و ….. حتی فرهنگ در فرهنگهای (موقعیتها جغرافیایی) تعابیر و تعریف خاص خود را دارد شاید بهترین تعریف برای فرهنگ عکس العمل مردم به یک فعل باشد. یا به تعبیر ساده تر رفتار مردم در موضوع خاص.

تعریف فرهنگ

در فرهنگ معین فرهنگ به “دانش، علم، معرفت ‌و مجموعه آداب ، رسوم”تعریف شده و در فرهنگ دهخدا “تعلیم و تربیت”تعریف گردیده اما فرهنگ معانی گسترده تری در جامعه امروز دارد و در واقع هر کس در افکار خود فرهنگ را به صورتی خاص خود تعریف می‌کند و به علت اینکه فرهنگ در واقع یک مطلوبت است تعریف آن بسیار مشکل خواهد بود

تاریخچه

پس از فتح قسطنطنیه (استانبول فعلی) به دست عثمانی ها ارتباط زمینی اروپاییان با آسیا قطع شد. بنا بر این آنها از طریق دماغه امید نیک به خلیج فارس آمدند، در سال ۱۴۹۸ میلادی واسکودوگاما و پس از وی پرتقالیان در سال ۱۵۰۷ میلادی به فرماندهی آلبوکرک به خلیج فارس آمدند

هدف از انجام تحقیق

آنچه مشخص است بسیار از افرادی که برای کار به جزیره قشم آمده‌اند بیشتر اهم وقت خود را جهت کسب درآمد گذاشته و در نهایت بازگشت همه آنها به زادگاهشان خواهد بود. (از جوانی اهل بستک هرمزگان پرسیدم که تا کی جزیره خواهید ماند گفت تا زمان بازنشستگی) طبیعی خواهد بود بعضی از رفتارهای این افراد تحت همین نظر شخصی او شکل می گیرد مثلا” اگر همین شخص فرماندار باشد برای بازنشستگان فکری نخواهد داشت در صورتی که بومی به فکر دوران پیری خود است.

شرح پرسشنامه

برای اینکه تعصبات مردم بومی و غیر بومی را آزمایش کنیم پرسشنامه‌ای تهیه شد و بین افراد مختلف توزیع نموده این پرسشنامه دارای مشخصات زیر است که نمونه آن در ضمیمه موجود می باشد.

سئوالات

پنج سئوال اول به صورت بله و خیر است این موضوع باعث می‌شود  که فرد دو گزینه انتخابی داشته باشد و از طفره رفتن جلو گیری می‌کند، سرعت آمارگیر را بالا برده و نتیجه لازمه را به دست می‌دهد، ۵ سئول اول به شرح زیر می‌باشد.

نتایج آمارگیر

آمار گیر با وقت کمک و به کمک یکی از دوستان در قشم و درگهان شروع کردیم، به دلیل وقت کم نتوانستیم آمار دلخواه خود را به دست آوردیم بیشتر آمار دهند ها بومی و از اقشار بازاری و ادارات دولتی مانند آموزش و پرورش، نیروی انتظامی.

تجزیه و تحلیل

همانطور که گفتیم به علت کمی وقت نتوانستیم تعداد زیاد آمار جمع آوری نماییم ولی نتایجی که از همین آمار کم بدست آمد قابل تامل است از دو نفر غیر بومی نفر دوم که ۲۳ ساله کارمند است بدون توجه به تاریخچه جزیره و وضعیت اجتماعی تعصب غیر بومی خود را نشان داده و تنها از بومیان به خاطر انصاف در کاسبی شان خرید می کند و شدت تعصب خود را در پاسخ به مدیران موفق (سئوال ۸) نشان می دهد

نتیجه

با توجه به کمی نمونه های آمار گیر و همچنین زمان کم به خصوص نمونه های اندک غیر بومی می توان جمع بندی نمود که هر دو گروه نسبت به بومی گری حساسیت داشته ولی با افزایش میزان سواد از تعصبات کاسته می شود و افراد به مسائل با دید بازتری نگاه می کنند.


برای سفارش پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید : سفارش پروپوزال
برای خرید پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال
برای سفارش پایان نامه به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش پایان نامه
برای دانلود پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه کنید: پروپوزال آماده
برای دانلود تجربیات معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات معلمان
برای دانلود تجربیات معلمان ابتدایی به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیان معلمان ابتدایی
برای دانلود تجربیات آموزشی معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات آموزشی معلمان
برای دانلود تجربیات یک معلم به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات یک معلم
برای خرید پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال آماده
برای خرید تحقیق به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق
برای انجام تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: انجام تحقیق دانشجویی
برای خرید تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق دانشجویی
برای سفارش تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش تحقیق دانشجویی
برای دانلود گزارش اقدام پژوهی به این صفحه مراجعه نمایید: گزارش اقدام پژوهی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − شش =