بی علاقه گی دانش آموزان به مطالعه کتب غیردرسی

زندگی در دنیای امروز،زندگی در دنیای اراده است و سعادت و شقاوت هر انسانی به اراده همان انسان رقم می خورد.با اراده و عزم راسخ خود به طرف علم،عمل و کسب دانش و بینش حرکت نمایید که زندگی زیر چتر علم و آگاهی،آن قدر شیرین و انس با کتاب و قلم و اندوخته ها آن قدر خاطره آفرین و پایدار است که همه تلخی ها و ناکامی های دیگر را از یاد می برد.بشریت با همه پیشرفتهایش در علوم و فنون،هنوز در گهواره طفولیت دانش است و تا رسیدن به بلوغ کامل راه طولانی در پیش است.امیدوارم ملتهای اسلامی و ملت بزرگ ایران با یک تحرک فرهنگی گسترده بتوانند مسلمانان را از فقر و تنگناهای علمی درآورند.

چکیده

پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ما که به یک دقیقه در سال می رسد و نیز بیشتر،عدم انگیزه کافی و عدم علاقه دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی باعث شد که این تحقیق به رشته تحریر درآید.

هدف از این پژوهش بررسی راهکارهای علاقمند نمودن دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی است.کلیه دانش آموزان مدرسه راهنمایی امام خمینی(ره) روستای کمالی علامرودشت شهرستان لامرد به عنوان جامعه آماری در نظر گرفته شده است.در انجام این تحقیق از ابزارهایی مانند پرسشنامه،مصاحبه،مشاهده و بررسی اسناد(کتب و تحقیقات مربوطه) استفاده شده است.

این اقدام پژوهی مشتمل بر ۳۶ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

چکیده ۲

مقدمه: ۲

مرحله اول: بیان مساله. ۴

مرحله دوم:توصیف وضع موجود. ۴

مرحله سوم:گردآوری اطلاعات(شواهد ۱) ۶

مرحله چهارم: تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده(شواهد۱) ۱۴

مرحله  پنجم: انتخاب راه حل جدید به صورت موقت… ۱۸

مرحله  ششم: اجرای طرح جدید و نظارت بر آن.. ۲۰

مرحله  هفتم: گردآوری اطلاعات(شواهد ۲) ۲۳

مرحله هشتم: ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن.. ۲۷

نتیجه گیری.. ۲۹

پیشنهادات… ۳۰

منابع.. ۳۱

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش اقدام پژوهی

.

خلاصه ای کوتاه از بی علاقه گی دانش آموزان به مطالعه کتب غیردرسی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

زندگی در دنیای امروز،زندگی در دنیای اراده است و سعادت و شقاوت هر انسانی به اراده همان انسان رقم می خورد.با اراده و عزم راسخ خود به طرف علم،عمل و کسب دانش و بینش حرکت نمایید که زندگی زیر چتر علم و آگاهی،آن قدر شیرین و انس با کتاب و قلم و اندوخته ها آن قدر خاطره آفرین و پایدار است که همه تلخی ها و ناکامی های دیگر را از یاد می برد.

چکیده

پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ما که به یک دقیقه در سال می رسد و نیز بیشتر،عدم انگیزه کافی و عدم علاقه دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی باعث شد که این تحقیق به رشته تحریر درآید.

هدف از این پژوهش بررسی راهکارهای علاقمند نمودن دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی است.کلیه دانش آموزان مدرسه راهنمایی امام خمینی(ره) روستای کمالی علامرودشت شهرستان لامرد به عنوان جامعه آماری در نظر گرفته شده است.

بیان مساله

مساله ای که من با آن برخورد داشته ام این است که چه تمهیدات و کارهایی می توان انجام داد تا دانش آموزان از این حالت بی حوصلگی نسبت به خواندن کتابهای غیر درسی بیرون آیند و به دنیای عظیم کتاب وارد شوند.

گردآوری اطلاعات(شواهد ۱)

برای این که بتوانم درباره پرسشهایی که مطرح شده بود اطلاعات دقیقتری به دست آورم، تصمیم گرفتم علاوه بر دانش آموزان،از همکاران صاحب نظر،همچنین مسئول کتابخانه عمومی روستا نیز موضوع را خواستار شده و کمک بطلبم.

تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده(شواهد۱)

در این مرحله،اطلاعاتی که دانش آموزان از طریق پرسشنامه ارائه داده اند،همچنین کتب و تحقیقاتی که پیرامون این موضوع نوشته شده تجزیه و تحلیل صورت می گیرد.

جهت تجزیه و تحلیل شواهد ۱ از الگوی صفحه بعد استفاده می شود و اطلاعاتی که در مرحله قبل جمع آوری شده بود طبق این الگو تجزیه و تحلیل می گردد.

نتیجه گیری

بدون تردید رشد وتعالی جامعه تا حد زیادی به میزان علم و آگاهی افراد آن از علوم،فنون و مسائل مختلف بستگی دارد. کودکان و نوجوانان نیز در مسیر آمادگی برای زندگی فردا به علم و آگاهی در زمینه های گوناگون نیاز دارند و مطالعه کتاب این امکان را به آنان می دهد که سیاهی جهل و نادانی را از خود دور کنند و به سوی سعادت و خوشبختی قدم بردارند.

پیشنهادات

به دلیل کاربردی بودن تمام پیشنهادات مر حله چهارم  و نیز این که  در مرحله پنجم مجال این نبود که همه انتخاب و به عنوان  راه حل اجرا گردند، همان راه حل ها دراین قسمت ذکر می گردد تا کسانی که می خواهند روی این مساله در آینده کار کنند،راه حلهایی به عنوان راهنمای کارشان داشته باشند.

منابع

۱-احمدوند،محمدعلی،ومهجور،سیامک رضا.(۱۳۸۴).آشنایی با فعالیتهای فرهنگی اجتماعی. تهران:انتشارات دانشگاه پیام نور.

۲-ایزدی یگانه،مهری.(۱۳۷۹).بررسی وضعیت کتابخانه های آموزشگاهی راهنمایی و متوسطه قم.پایان نامه کارشناسی ارشد چاپ نشده،دانشگاه اهواز.

۳-چراغی،مرتضی.(۱۳۸۵).بررسی ویژگیهای واحد آموزشی موجود از دیدگاه دبیران ودانش آموزان و رابطه آن با پیشرفت تحصیلی در دوره متوسطه مرودشت.پایان نامه کارشناسی ارشد چاپ نشده،دانشگاه آزاد اسلامی.

۴-رفیعی،محسن.(۱۳۸۱).بررسی کمی و کیفی کتابخانه های آموزشگاهی مرودشت و مقایسه با استانداردهای کتابخانه ملی کشور.پایان نامه کارشناسی ارشد،چاپ نشده،دانشگاه آزاد اسلامی.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش اقدام پژوهی

.


برای سفارش پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید : سفارش پروپوزال
برای خرید پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال
برای سفارش پایان نامه به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش پایان نامه
برای دانلود پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه کنید: پروپوزال آماده
برای دانلود تجربیات معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات معلمان
برای دانلود تجربیات معلمان ابتدایی به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیان معلمان ابتدایی
برای دانلود تجربیات آموزشی معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات آموزشی معلمان
برای دانلود تجربیات یک معلم به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات یک معلم
برای خرید پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال آماده
برای خرید تحقیق به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق
برای انجام تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: انجام تحقیق دانشجویی
برای خرید تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق دانشجویی
برای سفارش تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش تحقیق دانشجویی
برای دانلود گزارش اقدام پژوهی به این صفحه مراجعه نمایید: گزارش اقدام پژوهی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =