بهبود مشکلات اخلاقی دانش آموزان با استفاده از روش های تربیتی

زمانی که پایه اول را تدریس می کردم متوجه یک نارسایی اخلاقی مشترک در بین دانش آموزانم شدم که به شدت مرا آزار می داد و نظم کلاس را مختل می کرد. کلاس ۳۸ نفری من واقع در آموزشگاه پسرانه حافظ از مناطق محروم از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهر قدس می باشد و دانش آموزان از تربیتی و اخلاقی دچار مشکلاتی بودند از جمله ناسزاگویی های پیاپی و درگیری های لفظی و فیزیکی با یکدیگر به طوری که باعث بروز رفتارهای نابه هنجار در کلاس و خارج از کلاس در حیاط آموزشگاه و بیرون از مدرسه معمولاً بعد از تعطیلی مدرسه شده بود و به نوعی تنش زیادی را ایجاد کرده بود. به همین جهت تصمیم گرفتم در صورت امکان راه حلی برای رفع مشکل بیابم.

این تحقیق دانشجویی مشتمل بر ۷ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب
عنوان صفحه
توصیف وضعیت موجود: ۲
گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) ۲
تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ۳
نکاتی چند درباره مشخصات کودک در دوره دبستان: ۳
تربیت کودک: ۴
راه های پیشنهادی: ۴
چگونگی اجرای راه های جدید: ۵
گردآوری اطلاعات (شواهد۲) ۵
نتایج حاصل شده: ۶
نتیجه گیری: ۶
ارائه پیشنهادات: ۶
منابع: ۷

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش اقدام پژوهی

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله بهبود مشکلات اخلاقی دانش آموزان با استفاده از روش های تربیتی را در زیر می توانید ببینید.

[highlight txtcolor=”#eded00″]توصیف وضعیت موجود:[/highlight] زمانی که پایه اول را تدریس می کردم متوجه یک نارسایی اخلاقی مشترک در بین دانش آموزانم شدم که به شدت مرا آزار می داد و نظم کلاس را مختل می کرد.

[highlight txtcolor=”#eded00″]گردآوری اطلاعات [/highlight] زمانی که مسأله ناسزاگویی و درگیری دانش آموزانم با یکدیگر را با جمعی از همکارانم و دوستان نزدیکم در میان گذاشتم هر کدام از همکاران به نوعی به وجود همین مسأله در کلاس خودشان اما بسیار کمرنگ تر اشاره کردند. بعد از بحث و گفت وگو پیرامون همین مشکل همکاران نظرات خود را ارائه نمودند.

[highlight txtcolor=”#eded00″]تجزیه و تحلیل و تفسیر داده[/highlight] -بعد از مطالعه نظر خواهی از اطرافیان علل ناسزاگویی و درگیری های بچه ها را لیست کرده و متوجه شدم که بخش عظیمی از این رفتارها و گفتارهای نا پسند دانش آموزان به محیط خانه و محل زندگی آنان باز می گردد.

[highlight txtcolor=”#eded00″]نکاتی چند درباره مشخصات کودک در دوره دبستان:[/highlight] دانش آموزان در حدود هفت سالگی قوه تمیز و تشخیص در وی پدید می آید و این خود تحولی مهم در زندگی اوست زیرا که به جهانی فراتر از حدّ حس یعنی دنیای عقل و خرد قدم می نهد.

[highlight txtcolor=”#eded00″]تربیت کودک:[/highlight] در شش سالگی، کودک افکار و اطلاعات خود را شکل و تصویر می دهد تا به دیگران بدان وسیله مکنونات درونی خود را بفهماند و همین وقت آغاز تربیت اوست. این جاست که تصویرها به خوبی می توانند با زبان خود کودک را به بسیاری از حقایق و آداب و وظایف آشنا کنند و عواطف او را جلب نمایند و عقل او را آموزگار مناسب باشند.

[highlight txtcolor=”#eded00″]چگونگی اجرای راه های جدید:[/highlight] به منظور راه حل های به دست آمده و رفع مشکلات رفتاری این کودکان ابتدا جلسه ای با اولیاء گذاشته و راهکارهای خود را برای آنان شرح دادم و از آنان برای رسیدن به هدف مورد نظر که خواسته خود اولیاء هم بود کمک و همکاری خواستم.

[highlight txtcolor=”#eded00″]نتیجه گیری:[/highlight] به طور یقین نخستین و مهم ترین محیطی که شخصیت و شکل گیری رفتار فرزندان را پایه ریز می کند خانواده است و ارکان اصلی خانواده والدین هستند، همسویی و هم عقیده بودن آنان در انتخاب الگوی تربیتی و پرورشی فرزندان، تعارض در انتخاب رفتار فرزندان را به حداقل می رساند و بعد از خانواده مدرسه به عنوان جامعه ای بزرگ تر از خانواده و آموزگار پایه اول برای کودک به منزله خدای کودک است و نحوه برخورد او با دانش آموزان در مسائل تربیتی و اخلاقی مسیر زندگی دانش آموز را تغییر داده و به نوعی سرنوشت او را رقم می زند. در نتیجه همسویی و هماهنگی معلم و اولیای دانش آموزان تأثیر عمیقی بر زندگی کودکان ما دارد.

[highlight txtcolor=”#eded00″]ارائه پیشنهادات:[/highlight] ۱-در نظر گرفتن امتیاز خاص ویژه اولیاء که با مدرسه همکاری می کنند.
۲-فراهم کردن شرایطی برای اولیاء جهت شرکت گسترده در کلاس های مشاوره.
۳-در نظر گرفتن تشویق های جالب توجه برای دانش آموزان.

[highlight txtcolor=”#eded00″]منابع:[/highlight] ۱- ایرانی، یوسف و بختیاری، ابوالفضل ۱۳۸۲ ، روش تحقیق عملی اقدام پژوهشی ،انتشارات لوح زرین، تهران
۲- بازرگان،عباس۱۳۸۲ ، روش اقدام پژوهی ،از : ساکی ، رضا ، اقدام پژوهی : راهبردی برای بهبود آموزش و تدریس ، انتشارات پژوهشکده تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش ، تهران
۳- رضایی، منیره ۱۳۸۲، چیستی و چرایی اقدام پژوهی، از : ساکی، رضا ، اقدام پژوهی : راهبردی برای بهبود آموزش و تدریس ،انتشارات پژوهشکده تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش ، تهران
۴- ساکی ، رضا ۱۳۸۲، پژوهش و حرفه معلمی، از : ساکی، رضا، اقدام پژوهی : راهبردی برای بهبود آموزش و تدریس ،انتشارات پژوهشکده تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش ، تهران

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش اقدام پژوهی

.

برای سفارش پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید : سفارش پروپوزال
برای خرید پروپوزال به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال
برای سفارش پایان نامه به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش پایان نامه
برای دانلود پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه کنید: پروپوزال آماده
برای دانلود تجربیات معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات معلمان
برای دانلود تجربیات معلمان ابتدایی به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیان معلمان ابتدایی
برای دانلود تجربیات آموزشی معلمان به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات آموزشی معلمان
برای دانلود تجربیات یک معلم به این صفحه مراجعه نمایید: تجربیات یک معلم
برای خرید پروپوزال آماده به این صفحه مراجعه نمایید: خرید پروپوزال آماده
برای خرید تحقیق به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق
برای انجام تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: انجام تحقیق دانشجویی
برای خرید تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: خرید تحقیق دانشجویی
برای سفارش تحقیق دانشجویی به این صفحه مراجعه نمایید: سفارش تحقیق دانشجویی
برای دانلود گزارش اقدام پژوهی به این صفحه مراجعه نمایید: گزارش اقدام پژوهی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 6 =