بررسی قرص های اکستاسی

قرص های اکستاسی اکستاسی مخدر جدیدی است که به دنبال مصرف آن شعور ، آگاهی و روان فرد مختل شده ، آستانه تحریک پذیری روانی او را پائین می‌آورد و بر قدرت سنجش واقعیت اثرمی‌گذارد و فرد را مستعد جنون می‌کند .ایجاد اعتماد به نفس بالا و شهامت و همچنین رفع ممنوعیتهای اخلاقی در فرد که از نتایج مصرف این داروهای توهم‌‌زا است فرد می‌تواند منشأ رفتارهای پرخطر و انحرافی بسیارزیادی در مصرف کنندگان آن باشد.

مطلب بررسی قرص های اکستاسی مشتمل ۳۸ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 دسته‌بندی نشده

فهرست مطالب

قرص های اکستاسی.. ۲

  • اکستاسی چیست؟. ۴
  • تاریخچه اکس: ۶
  • اکس پارتی: ۷
  • عوارض و اثرات… ۹
  • اثرات منفی شدید : ۱۰

آمار و تیپ مصرف کنندگان اکستاسی : ۱۲

چند تجربه مصرف اکستاسی : ۱۴

رواج قرص های روانگردان و تأثیرات آن.. ۱۷

  • توجه کنید: ۳۴

۱- سایت : www.tebyan.net همسفر مرگ… ۳۷

۲- سایت : www.niknews.com پرواز در حباب… ۳۸

۳- سایت : www.ofc.ir. 38

۴- سایت : www.gozinesh.gams.ac.ir. 38

۵- وبلاگ پرواز ۳۸

۶- وبلاگ جادوی مرگ قرن.. ۳۸

۷- مؤسسه فرهنگی خانواده امین.. ۳۸

۸- تهران ، خبرگزاری سینا ـ امیررضا پرحلم.. ۳۸

۹- روزنامه آفتاب ، سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۳ ، ش ۱۳۹۳ ، ص ۷  ۳۸

۱۰- روزنامه شرق ، یکشنبه ۳ مهر ۱۳۸۴ ، مقاله علی ملائکه ، ش ۵۸۴ ، ص ۲۱  ۳۸

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده

خلاصه ای کوتاه از مقاله بررسی قرص های اکستاسی را در زیر می توانید ببینید.

قرص های اکستاسی

قرص های اکستاسی اکستاسی مخدر جدیدی است که به دنبال مصرف آن شعور ، آگاهی و روان فرد مختل شده ، آستانه تحریک پذیری روانی او را پائین می‌آورد و بر قدرت سنجش واقعیت اثرمی‌گذارد و فرد را مستعد جنون می‌کند .ایجاد اعتماد به نفس بالا و شهامت و همچنین رفع ممنوعیتهای اخلاقی در فرد که از نتایج مصرف این داروهای توهم‌‌زا است فرد می‌تواند منشأ رفتارهای پرخطر و انحرافی بسیارزیادی در مصرف کنندگان آن باشد.

اکستاسی چیست؟

MDMA یا ۳ و ۴ متیلن‌دی‌اکسی‌مت‌آمفتامین که به نامهای اکستاسی ، اکستازی ، XTC ، E , X هم معروف است نوعی جدیدی از مواد مخدر است که به دلیل ایجاد احساس نشاط فراوان امروز در میان محافل جوانان جذابیتی خاص پیدا کرده است این مواد توهم‌زا که در اشکال متنوع داروئی عرضه می‌شود بر مغز اثر گذاشته و تصاویر آن را مخلوط می‌کند.

تاریخچه اکس:

قرص های اکستاسی اکستاسی نخستین بار در سال ۱۹۱۴ توسط شرکت داروسازی « مرک » (Merck ) در آلمان ساخته شد و به عنوان داروی ضد اشتها و لاغری به ثبت رسید اما درآن زمان وارد بازار نشد و استفاده از آن تا اواخر دهه ۱۹۷۰ به تعویق افتاد .

اکس پارتی:

در دهه هشتاد میلادی پارتیهای شبانه مرسوم به ریو (Raves ) بحران جدیدی در اروپا و امریکا به وجودآوردند . اکستاسی به طور غیرقابل مهاری در میان جوانان نفوذ کرده‌بود و روز به روز بر تعداد مصرف‌کنندگان آن افزوده می‌شد .

عوارض و اثرات

به طورکلی انگیزه انسان برای عملی از سه عامل نشأت می‌گیرد : عشق ،ترس ، گناه . این نوع داروهای روان‌گردان احساس ترس و گناه را در روان به حداقل می‌رسانند . در نتیجه اعتماد به نفس فرد افزایش می‌یابد و تمایل طبیعی او برای برقراری ارتباط صمیمانه نزدیکی و عاطفی زنده می‌شود هرفرد با رشد مکانیسم‌های روانی خود احساس امنیت می‌کند و با محیط پیرامونش سازگار می‌شود .

آمار و تیپ مصرف کنندگان اکستاسی :

در فاصله سالهای ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ موارد مرگ ناشی از اکستازی ۴۰۰ درصد افزایش یافته است .از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ اورژانس بیمارستانهای سراسر دنیا با ۹ برابر افزایش شمار مسمومیت با اکستازی مواجه‌شده به‌ طوری که تعداد موارد مسمومیت در این دوره زمانی از ۳۱۹ نفربه ۲۸۵۰ نفر رسیده است سن اکثر قربانیان کمتر از ۲۵ سال بوده است

چند تجربه مصرف اکستاسی :

قرص های اکستاسی با توجه به اینکه شیوع استفاده از اکستاسی در جامعه ما پدیده‌ جدیدی است و اطلاعات چندانی از آن در اختیار نیست لازم است چند نمونه از تجربیات اشخاصی که به‌طور مستقیم با این پدیده درگیر بوده‌اند

رواج قرص های روانگردان و تأثیرات آن

قرص های اکستاسی قرص های روان گردان معروف به «اکستازی» و تأثیرات منفی و کاملاً مخرب آن از جمله معضلات جدیدی محسوب می شوند که در دنیای تکنولوژیک امروز گریبانگیر بسیاری از جوامع از جمله جامعه جوان ماست.

فروش قرص اکستازی به جای سایر داروها


اخیرا فروش قرص های اکستازی به جای برخی از داروها از جمله لاغری، رفع کسالت و سردرد و… رواج یافته و بسیاری از افراد فریب باندهای فروشنده قرص های روان گردان را خورده اند.

چند نظریه روانشناسی


روانشناسان معتقدند کسانی که به طرف قرص های روانگردان یا مواد مخدر می روند، اعتماد به نفس خود را آنچنان از دست داده اند که قادر به کنترل خود و زندگی پیش رو نیستند.

اثرات قرصهای روان‌گردان ال‌.اس.دی و اکستازی بر بدن انسان

قرص های اکستاسی بعضی از ترکیبات شیمیایی میان مرز سمی بودن و غیر سمی بودن می‌مانند. ترکیباتی که مصرفشان برای بدن مضر است اما یکباره به مرگ ختم نمی‌شوند. ترکیباتی مثل اکستازی و ال.اس.دی که قارچ‌های نیمه سمی بدست می‌آیند.

آدم‌هایی که خوشحالند می‌خندد. خنده ترجمه یک کد است. ترجمه یک کد شیمیایی در مغز. به این کد می‌گویند ناقل عصبی، دوپامین و سروتونین ناقل‌های عصبی هستند.

X-tasi  عملکرد مخرب قرصهای روان گردان اکستازی

قرص ها ی اکس که بین ۸ تا ۱۲۰ میلی گرم وزن دارند می توانند سفید باشند.  اما با نشانه های مثل چهره های خندان یا ستاره، که روی آنها حک شده است به فروش میرسد. قرصهایی که روی آنها آرم شبدر یا میتسوبیشی حک شده باشد بسیار خطرناک هستند. این قرص اغلب به نام LovePill نامیده می شود . چرا که به صورت مقطعی قدرت درک انسان ، بویایی ، لامسه ، چشایی و شنوایی را تقویت می کند . علائم

چرا اکستازی تولید شد؟

قرص های اکستاسی نخستین بار اکستازی توسط کمپانی آلمانی ((مرک)) تحت عنوان داروئی برای کم کردن اشتها و نیز لاغری به بازار عرضه شد این دارو پس از جنگ جهانی دوم هم بریا سربازان امریکائی و آلمانی به کار رفت. سربازان به دلیل اثرات ناشی از جنگ دچار افسردگی های حاد شده بودند که پزشکان اروپائی شروع به ساخت اکستازی ( با دوز پایین) بریا رفع مشکل سربازان جنگ کردند

شیشه ( قرص روان گردان)

قرص های اکستاسی بیشتر قرص‌های اکس یا تقلبی است و یا درصد ناخالصی آنها بالاست؛ چراکه این قرص‌ها در خارج از کشور بسیار بالا تعیین قیمت می‌شود، اما از در ایران چون تقاضا زیاد است، سودجویان با پایین آوردن قیمت فروش زمینه‌ای را فراهم کرده‌اند که جوانان توانایی خرید این قرص‌ها را داشته باشند.

دلایل مصرف اکستاسی:

هر فردی ممکن است به دلایل مختلفی داروهای به اصطلاح نشاط‌اور و یا قرص‌های اکستاسی را امتحان کند. بسیاری از جوانان تحت تاثیر سخنان دوستان خود، در مورد ایجاد احساسات هیجان‌انگیز کاذب و از بین رفتن مهارهای اخلاقی، از این ماده استفاده می‌کنند.

حالات فرد پس از مصرف اکستاسی:

۱۵تا ۲۰ دقیقه بعد از مصرف قرصهای اکستاسی آثار سوء قرصها مشاهده می‌شود.اکستاسی یک داروی توهم‌زا بوده و بر مغز اثر گذاشته و باعث تاثیر بر تفکر، خلق و خو و حافظه می‌گردد. پس از مصرف شخص نمی‌تواند موقعیت خود را درک کند و دچار توهم می‌شود.

عوارض مصرف اکستاسی:

قرص های اکستاسی مصرف این قرص‌ها باعث افسردگی، گیجی، اضطراب بیش از حد سوء‌ظن و بدبینی، جنون گذرا و ….. می‌شود. اقدام به خودکشی و خودزنی پس از مصرف این قرص‌ها نیز گزارش شده است.مصرف اکستاسی همچنین باعث تغییرات فشارخون، افزایش ضربان قلب، اتساع مردمک، لرز، تهوع و استفراغ، نارسایی کلیه‌ها و …. می‌گردد.

کلام آخر:

قرص های اکستاسی بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با مصرف قرص‌های اکستاسی «شادتر می‌شوند» و بهتر فعالیت می‌کنند، این فقط یک باور غلط است، این مواد دیر یا زود جسم و روان را نابود می‌سازند.فشارهای زندگی ممکن است انسان را تحت تاثیر قرار دهند اما راه‌حل‌هایی وجود دارند:

منـابع و مـآخذ

۱- سایت : www.tebyan.net همسفر مرگ

۲- سایت : www.niknews.com پرواز در حباب

۳- سایت : www.ofc.ir

۴- سایت : www.gozinesh.gams.ac.ir

۵- وبلاگ پرواز

۶- وبلاگ جادوی مرگ قرن

۷- مؤسسه فرهنگی خانواده امین

۸- تهران ، خبرگزاری سینا ـ امیررضا پرحلم

۹- روزنامه آفتاب ، سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۳ ، ش ۱۳۹۳ ، ص ۷

۱۰- روزنامه شرق ، یکشنبه ۳ مهر ۱۳۸۴ ، مقاله علی ملائکه ، ش ۵۸۴ ، ص ۲۱

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

دسته‌بندی نشده

 

نظرات بسته شده است.