بازاریابی اینترنتی

از آن جا که در دنیای امروزه اینترنت از ضریب نفوذ بالا و در حال رشدی برخوردار است و برخلاف اکثر رسانه های دیگر به طور مستقیم با کاربران در حال تعامل می باشد و با نظر به امکان تبلیغات گسترده و هدف مند به طور منطقه ای یا بین المللی با هزینه ای بسیار مناسب نسبت به دیگر رسانه ها همچون تلویزیون، رادیو، روزنامه و یا حتی تبلیغات محیطی، تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را به یکی از بهترین و موثر ترین شیوه های تبلیغات و بازاریابی تبدیل کرده است.

این مقاله دانشجویی مشتمل بر ۲۲ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 

  فهرست مطالب

مقدمه۴

تعریف بازاریابی اینترنتی what E- business۴

تاریخچه بازاریابی اینترنتیHistory E- business۵

مزایا بازاریابی اینترنتی. ۵

محدودیت ها بازاریابی اینترنتی. ۵

اقدامات امنیتی در بازاریابی اینترنتی. ۶

بازاریابی اینترنتی و تاثیرات بر صنایع مختلف.. ۶

روش های بازاریابی از طریق اینترنت.. ۷

تبلیغات رایگان. ۸

تبلیغات پرداخت به ازا هر کلیک (Pay Per Click)۸

تبلیغات در سایت pardakht.ir۹

تبلیغ در صفحه آخر خرید. ۹

تبلیغات و بازاریابی با پست الکترونیک.. ۱۰

معرفی سایتهای ایرانی به موتورهای جستجو۱۰

تبلیغ در فاکتورهای سیستم “پرداخت”۱۰

مشکلات اصلی بازاریابی اینترنتی. ۱۱

مشکل اول: مشکلات مربوط به یک سرمایه‌گذاری موفق. ۱۱

مشکل دوم: مشکلات مربوط به هزینه و سرمایه‌گذاری. ۱۲

مشکل سوم: مشکلات مربوط به زمان. ۱۳

مشکل چهارم: مشکلات مربوط به آگهی‌های تبلیغاتی. ۱۴

مشکل پنجم: مشکلات مربوط به مراجعه مردم و مشتریان به وب‌سایت شما۱۵

مشکل ششم: تقویت ارتباط با مشتریان. ۱۶

مشکلات هفتم: مشکلات مربوط به فروش.. ۱۶

راهکار برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی. ۱۷

بازار هدف. ۱۸

عناصر بازاریابی محصول. ۱۹

قیمت.. ۲۰

ترویج یا پیشبرد فروش.. ۲۱

توزیع کالا از خانه تا خانه۲۲

تأخیر از خرید تا تحویل. ۲۳

نتیجه‌گیری.۲۳

منابع. ۲۴


  [su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

 

تعریف بازاریابی اینترنتی what E- business

بازاریابی اینترنتی بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد. به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد، رواج یافته است.

مزایا بازاریابی اینترنتی
از مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به در دسترس بودن اطلاعات وسیع و نامحدود اشاره نمود، کاربران با اتصال به اینترنت و جستجوی کالای مورد نظرشان به راحتی قادرند در هر ساعتی از شبانه روز اطلاعات کاملی راجع به آن کالا دریافت نمایند و در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام کنند.

اقدامات امنیتی در بازاریابی اینترنتی
برای خریداران و فروشندگانی که از تجارت آنلاین استفاده می کنند، نگرانی های امنیتی مسئله بسیار مهمی است. بسیاری از مصرف کنندگان از آنجائیکه به امنیت اطلاعات شخصی خود در این سایت ها اطمینان ندارند، در مورد خرید اینترنتی دچار تردید می شوند.

روش های بازاریابی از طریق اینترنت
با فراگیر شدن استفاده از شبکه‌ اینترنت در سراسر جهان، شمار مخاطبان این دنیای مجازی، هر لحظه رو به افزایش است؛ با توجه به قابل دسترس بودن اینترنت در سراسر نقاط جهان، امروزه تاجران نیز ترجیح می‌دهند تا آگهی‌های خود را در اینترنت نمایش دهند.

 تبلیغات پرداخت به ازا هر کلیک (Pay Per Click)
اگر می خواهید تبلیغات اینترنتی شما  دقیقا بر اساس بودجه شما باشد و بتوانید بر تبلیغات اینترنتی خود مدیریت کنید ، پیشنهاد ما به شما تبلیغ در سایت هایی است که بر اساس کلیکی که بر روی تبلیغات شما می شود از شما پول می گیرند نه بر اساس تعداد و یا روز نمایش تبلیغات شما!

 تبلیغ در صفحه آخر خرید
این صفحه فرصت بسیار مناسبی برای ارائه محصولات شما می باشد. هرگاه فردی از یکی از فروشگاه های اینترنتی متصل به سیستم “پرداخت” خرید کند، در آخرین مرحله خرید اینترنتی این صفحه به وی نشان داده می شود.

تبلیغ در فاکتورهای سیستم “پرداخت”
فاکتورهای خرید اینترنتی به همراه محصولات به دست خریداران اینترنتی در سراسر ایران می رسد. این رسیدهای که در قطع A5 هستند ، فرصت بسیار مناسبی برای ارائه محصولات شما می باشد.در نظر داشته باشید این برگه به دست افرادی میرسد که از هر یک سایتهای دیگر متصل به سیستم”پرداخت” خرید  کرده باشند.

مشکل اول: مشکلات مربوط به یک سرمایه‌گذاری موفق
اولین مشکل در راه‌اندازی یک فعالیت اقتصادی آن‌لاین سودمند شناخت صحیح نوع فعالیت است. از میان میلیون‌ها فعالیت آن‌لاین اینترنتی کدام فعالیت است که ما می‌توانیم به با ضریب اطمینان بالا سرمایه‌گذاری کنیم و وقت و تلاش خود را صرف آن کنیم؟

 مشکل سوم: مشکلات مربوط به زمان
راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی کار آسان و ساده‌ای نیست. این کار نیاز به کوشش فراوان، صرف انرژی زیاد و تلاش مستمر دارد تا بتوانید به نتیجه دل‌خواه خود دست یابید. هر چند شما زمان مورد نیاز برای دست‌یابی به نتیجه را مشخص نمایید ولی در زندگی انسان حادثه‌های غیر منتظره‌ای اتفاق می‌افتد که پیشرفت فعالیت شما را با مشکل مواجه می‌سازد و از حرکت به سمت جلو باز می‌دارد.

مشکل پنجم: مشکلات مربوط به مراجعه مردم و مشتریان به وب‌سایت شما
یکی از مهم‌ترین چیزهایی که سبب می‌شود کسب و کار اینترنتی شما پا برجا باشد مساله مراجعه مشتریان به وب‌سایت شماست. اگر قصد دارید که کسب و کار اینترنتی شما سودآوری داشته باشد باید اقدامات لازم برای مراجعه تعداد زیادی از خریداریان اینترنتی به وب‌سایت خود را فراهم آورید.

 مشکلات هفتم: مشکلات مربوط به فروش
آخرین مشکل در مورد راه‌اندازی یک کسب و کار آن‌لاین موفق مساله فروش است. بعضی مواقع ما همه کارها را درست انجام می‌دهیم ولی به آن میزان فروشی که مد نظرمان است، دست نمی‌یابیم.

ترویج یا پیشبرد فروش
ترویج سود، به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی تلقی می‌شود و اینترنت را به‌عنوان یک رسانه تبلیغاتی جدید برای ارائه پیام‌های تبلیغاتی به مصرف‌کنندگان، شناسانده است. از دیدگاه مصرف‌کننده ضعف خریدهای اینترنتی، مشکل یافتن وب‌سایت‌های فروشندگان مناسب کالا در اینترنت است.

نتیجه‌گیری
استفاده از اینترنت برای خرید کالاها و خدمات مزایائی دارد که عبارت است از سهولت خرید و سریع و آسان و مقایسه بین محصولات مختلف بدون وجود مشکلاتی نظیر ازدحام و شلوغی. تنوع دامنه انتخاب مشتری در مورد انواع محصولات و تنوع فروشگاه‌های ارائه دهنده این محصولات و نهایتاً امکان ارائه قیمت‌های پائین‌تر در نتیجه هزینه‌های سربار کمتر و تعداد زیاد رقبا جذابیت انجام خریدهای اینترنتی از جمله مزایای استفاده از این روش است.

منابع:
ماهنامه اقتصاد خانواده
روزنامه تفاهم

 [su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.