اقتصادچین

در سال ۱۹۷۶ مائوتسه تونگ رهبر چین درگذشت. شوان لاى نخست وزیر چین نیز در همان سال فوت کرد. پس از دو سال رقابت براى رسیدن به قدرت، حکومت به اشخاصى رسید که دیدگاهشان با دیدگاه هاى حاکمان گذشته تفاوت داشت. دنگ شیائوپینگ تفکرات خاصى را پیاده و آنها را تحکیم بخشید.

این تحقیق دانشجویی اقتصادچین مشتمل بر۳۵صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

چین چگونه غول اقتصادی شد ۱

گشایش درهای چین به سمت جهان خارج   ۳

خصوصیت های تجربه اقتصادی چین..  ۶

مراحل عملیات اصلاح اقتصادی. . ۷

اجرای مکانیزم های اقتصاد بازار در چین. . ۹

چین و الحاق به ساز مان جهانی تجارت. . ۱۷

مذاکرات چند جانبه. . ۲۲

اقدامات دولت.. . ۲۳

تأیید و تصویب.. . ۲۷

الحاق چین و اصول بنیادین سازمان جهانی تجارت. .. ۲۸

عدم تبعیض . . ۲۸

باز کردن بازار. . ۲۹

شفافیت و قابلیت پیش بینی. . ۳۰

چلوگیری از اختلال در تجارت… . ۳۲

رفتار ترجیح آمیز با کشورهای در حال توسعه.. . ۳۳

پیامدهای نهادی..  ۳۴

نتیجه گیری.. ۳۵

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته اقتصاد

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله  اقتصادچین را در زیر می توانید ببینید.

گشایش درهاى چین به سمت جهان خارج

تا پایان دهه ۶۰ قرن گذشته چین از جمله کشورهاى فقیر جهان به شمار مى رفت اما این کشور با پیروى از سیاست هاى اقتصادى موفق توانست جایگاه بالایى در میان کشورهاى پیشرفته و صنعتى جهان کسب کند.

خصوصیت هاى تجربه اقتصادى چین

در کنفرانس دوازدهم حزب کمونیست دنگ شیاو بنگ نظریه اى را درخصوص پذیرش سوسیالیسم سازگار با خصوصیت هاى چین مطرح کرد که به نحوه فعالیت براى توسعه سوسیالیسم، مراحل توسعه و شرایط خارجى مى پرداخت. سیاست خارجى چین با سیاست خارجى دولت هاى سوسیالیستى اروپا و شوروى تفاوت داشت

مراحل عملیات اصلاح اقتصادى

سران چینى براى عملیات اقتصادى سه مرحله را مشخص کردند که عبارت است از:

۱ـ تلاش براى افزایش تولیدات داخلى طى سال هاى ۱۹۸۰ الى ۱۹۹۰ براى حل مشکل غذا و پوشاک مردم.

۲ـ افزایش مجدد تولیدات ملى تا سال ۲۰۰۰ تا این که مردم به سطح زندگى مناسبى برسند.

تأیید و تصویب

پس از حصول اجماع در خصوص سند نهایی الحاق چین، تمام اسناد مربوطه که در واژگان سازمان جهانی تجارت با عنوان «بسته الحاق» از آن یاد می‌شود، برای تصمیم‌گیری به شورای عمومی تقدیم شد. شورای عمومی هم با توجه به زمان تشکیل اجلاس چهارم وزیران سازمان در دوحه که برای اواسط نوامبر ۲۰۰۱ برنامه‌ریزی شده بود، تصمیم‌گرفت بسته الحاق را برای تأیید به شورای وزیران تقدیم کند.

عدم تبعیض

عدم تبعیض از دو جنبه مورد توجه قرار می‌گیرد: اصل دولت کامله‌الوداد و اصل رفتار‌ملی. براساس اصل دولت‌کامله‌الوداد، اعضا نباید بین شرکای تجاریشان تبعیضی اعمال کنند. کالاها و خدمات و ارائه‌کنندگان خدمات باید مشمول رفتار مبتنی بر اصل دولت‌کامله‌الوداد، یعنی مشمول رفتار یکسان قرار گیرند. اعضا همچنین باید براساس اصل رفتار‌ملی، در بازار داخلی خود از اعمال تبعیض بین محصولات، خدمات و اتباع خود و خارجی پرهیز کنند.

شفافیت و قابلیت پیش‌بینی

شفافیت و قابلیت پیش‌بینی از کلیدی‌ترین عناصر نظام تجارت چند‌جانبه‌اند. اصل شفافیت اولیه که در ماده ۱۰ گات مقرر گردیده است، از دولتهای عضو می‌خواهد تمامی قوانین و مقررات مرتبط با تجارت و تصمیمات قضایی و اداری عمومی را منتشر سازند؛ تمامی این اقدامات را به شکلی یکسان، بی‌طرفانه و معقول اعمال کنند؛ و امکان بررسی قضایی و در صورت لزوم جبران و اصلاح اقدامات اجرایی را در قوانین خود پیش‌بینی کنند.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

روش تحقیق مقالات رشته اقتصاد

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =