آلزایمر

به نظر می رسد که بیماری آلزایمر در اثر فاسد شدن سلولهای منطقه هیپوکامپ که معمولا مقدار زیادی استیل کولین تولید می کنند به  وجود می آیند . سلولهای مغزی یا نورونهایی که آسیب دیده اند . پلاکهایی جمع می کنند و به تعداد زیادی می میرند .

مطلب آلزایمر مشتمل  ۲۵ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست

علت بیماری.. ۳

مغز زنگ می زند ۳

تشخیص بیماری : ۳

مراحل اولیه : ۴

درمان. ۵

درمان آلزایمر با آنتی بادی شتر لاما ۶

داروها ۶

اداره بیمار. ۷

خطر توارث.. ۷

آیا این بیماری حالت ارثی هم دارد ؟ ۸

ژنتیک بیماری آلزایمر. ۸

ژن پروتئین پیش ساز آمیلویید ۸

ژن پره سنالین ۲. ۸

ژن آپولیپوپروئین E. 8

فنوتیپ و سیر بالینی. ۸

کلسترول و آلزایمر. ۹

شرح حال و یافته های بالینی. ۱۰

مقدمه. ۱۰

طبقه بندی بین المللی صرع. ۱۰

سبب شناسی صرع. ۱۰

صرع بزرگ.. ۱۰

عوارض روانی و بهداشت روانی صرع. ۱۱

درمان صرع. ۱۱

کنترل با دارو. ۱۱

تنظیم مسائل بهداشتی و فیزیکی بیمار. ۱۱

صرع چیست ؟ ۱۱

اقداماتی که پزشک انجام می دهد : ۱۳

درمان. ۱۳

پیش آگهی. ۱۳

راههای پیشگیری.. ۱۳

حالت زودگذر. ۱۴

حالت ثابت.. ۱۴

راههای پیشگیری : ۱۴

مراقبت و درمان. ۱۵

بی اختیاری مدفوع یا ادرار. ۱۷

رژیم غذایی : ۱۸

درمان. ۱۹

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

خلاصه ای کوتاه از مقاله  آلزایمر  را در زیر می توانید ببینید.

علت بیماری

علت واقعی این بیماری هنوز معلوم نیست هیچ کس دقیقا نمی داند از چه رو بعضی از اشخاص دچارش می شوند و پاره ای جان سالم به در می برند . تقریبا ۱۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال ، زوال عقل دارند و حدود نیمی عقل دارند از آنها مبتلا به آلزایمر می باشند .

مغز زنگ می زند

برخی دانشمندان معتقدند این که « علت آلزایمر چیست » اهمیتی ندارد چرا که در نهایت این آسیب اکسیداتیو است که بر اثر مروز زمان مغز را مبتلا می کند و در ایجاد این بیماری نقش دارد .

تشخیص بیماری :

تشخیص بیماری آلزایمر از دیگر اختلالات مغزی . به روش حذفی انجام می گیرد ( زیرا بعضی از این اختلالات قابل درمان هستند ) بنابراین نخست پزشک می کوشد نوع اختلال را مشخص کند و تمام عوامل دیگر را ممکن است علایم بیماری آلزایمر را ایجاد کند

درمان آلزایمر با آنتی بادی شتر لاما

دانشمندان علوم پزشکی اعلام کردند می توان از نوعی آنتی بادی که در بدن شترهای لاما تولید می شود برای درمان بیماری آلزایمر استفاده کند .

داروها

خیلی از داروهایی که برای مشکلات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند می توانند باعث گیجی یا خواب آلودگی شوند . این داروها را باید حتی الامکان قطع کرد .

اداره بیمار

بجز بیمارانی که در خانواده شان سابقه این بیماری وجود دارد ، برای مبتلایان به زوال عقل صرفا با انجام آزمایشات متعدد می توان آلزایمر را تشخیص داد . به هر حال ، با پایبندی دقیق به معیارهای تشخیصی شک بالینی با آلزایمر در ۸۰ -۹۰ درصد موارد با آسیب شناختی عصبی تایید می شود .

ژنتیک بیماری آلزایمر

تا سن ۸۵ سالگی ، بستگان درجه اول بیماران مبتلا به آلزایمر ، ۳۸ درصد احتمال نهایی ابتلا به این بیماری دارند ، به نظر می رسد که در اکثر موارد با تجمع خانوادگی ، سهم ژنتیکی پیچیده ای وجود داشته باشد .

ژن پروتئین پیش ساز آمیلویید

یک پروتئین منفرد غشایی که در اندوزومها ، لیزوزومها ، شبکه آندپلاسمی و جسم گلژی یافت می شود را تولید می کند . عملکرد طبیعی آن ناشناخته است ، پپتد بتا آمیلویید جز اصلی پلاکهای پیری است . این ژن در روی کروموزوم شماره ۲۱ قرار دارد و طرح توارث آن از نوع اتوزومی غالب است .

ژن آپولیپوپروئین E

محصول این ژن ، از اجرای پروتئینی چندین لیپوپروتئین پلاسما است RNA ، پیامبر مربوط به این لیپوپروتئین در نورونها رونویسی نمی شود . پروتئین از فضای خارج سلولی به داخل سیتوپلاسم آورده می شود . عملکرد طبیعی در نورونها است ، آپولیپوپروتئین E از اجزای پلاکهای پیری است .

کلسترول و آلزایمر

نکته جالب این است که افزایش کلسترول نقش عمده ای در پیشرفت و توسعه بیماری آلزایمر ایفا می کند . در خصوص ارتباط کلسترول با بیماری آلزایمر می توان گفت :APP پروتئینی است که در سلولهای بافت مغز و قلب همه انسانها و جود دارد .

مقدمه

اختلال یا از بین رفتن موقتی هوشیاری که به صورت ناگهانی رخ می دهد و غالبا همراه با حرکات عضلانی که ممکن است به صورت حرکت کوچک پلکها ظاهر شود و یا با تکانهای خیلی شدید همراه باشد و تمام بدن را در بر گیرد ، اصطلاحا صرع نامیده می شود .

عوارض روانی و بهداشت روانی صرع

از آنجا که صرع به دلیل نوعی عارضه مغزی است ، همین عارضه می تواند بر مناطق دیگر مغزی و یا روانی بیمار اثر گذاشته و نشانه ها و حالات عاطفی مانند افسردگی ، اضطراب ، سستی ، وسواس ، عصبانیت ، حالات تهاجمی و مشکلات دیگری ایجاد نماید .

درمان صرع

به طور کلی منظور از اهداف درمان در بیماران مبتلا به حملات تشنجی برطرف ساختن علت صرع ، جلوگیری از بروز حملات و برخورد با پیامدهای روانی – اجتماعی آن و برگشت بیمار به یک زندگی عادی می باشد .

کنترل با دارو

اساس کنترل حملات تشنجی درمان دارویی است . استفاده از داروهای ضد صرع ، تقریبا در ۷۵ درصد بیماران مصروع با عث کنترل شدن کامل یا کاهش دفعات و شدت بیماری می گردد .

تنظیم مسائل بهداشتی و فیزیکی بیمار

مسائل فیزیکی و بهداشتی فرد مبتلا به صرع شامل تنظیم ساعت خواب ، جلوگیری از محرومیت از خواب ، عدم مصرف مشروبات الکلی و تنظیم برنامه تغذیه روزانه بیمار که شامل مصرف غذاهای ساده ، میوه جات و سبزیجات به مقدار فراوان و جلوگیری از ایجاد یبوست در این بیماران می باشد .

پیش آگهی

پیش آگهی صرع بسته به نوع آن متفاوت است . بیشتر از سه چهارم کودکان مبتلا به صرع « تونیک – کلونیک » که به مدت دو سال حمله ای نداشته اند ، عود نخواهند داشت .

حالت زودگذر

یک حالت استثنایی است که بتواند بعد از یک حمله در وی ظاهر شود و چند هفته طول می کشد.اثرات مهمش تیرگی سطح هوشیاری است به طوریکه گاهی اوقات بیمار نمی تواند کارهای روزانه انجام دهد.

رژیم غذایی :

در ابتدا ممکن است تغذیه با استفاده از لوله معده ضرورت یابد و سپس بتوانید از غذاهای صاف شده ، و یا معمولی استفاده کنید . غذایی را بخورید که کم نمک و کم چربی باشد .

درمان

آلزایمر

آزمونهای تشخیصی می توانند شامل بررسی های آزمایشگاهی مایع نخاع و خون ، نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی ، سونوگرافی ، آنژیوگرافی ، سیتی اسکن ورادیوگرافی سر باشند .

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.