آشنایی کلی با مکان کارآموزی

شرکت مشاورین مهندسی برق مشانیر وابسته به وزارت انرژی در سال ۱۳۴۹ تاسیس گردیده و هدف از فعالیتهای شرکت عبارت است از: خدمات مشاور مهندسی در زمینه سدسازی ، تولید نیروی برق ، ‌دستگاههای برق و توزیع شبکه ارتباطی.

مطلب آشنایی کلی با مکان کارآموزی مشتمل ۱۰۸ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

فصل اول: آشنائی کلی با مکان کارآموزی۱

فصل دوم: طراحی پست۱۲

فصل سوم: شرح مختصری از فیبر نوری ،‌شارژر، UPS ، اینورتر۷۲

منابع و مآخذ۱۱۴

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

خلاصه ای کوتاه از مقاله آشنایی کلی با مکان کارآموزی  را در زیر می توانید ببینید.

شرکت مهندسی خدمات برق مشانیر:

شرکت مشاورین مهندسی برق مشانیر وابسته به وزارت انرژی در سال ۱۳۴۹ تاسیس گردیده و هدف از فعالیتهای شرکت عبارت است از: خدمات مشاور مهندسی در زمینه سدسازی ، تولید نیروی برق ، ‌دستگاههای برق و توزیع شبکه ارتباطی .

مقدمه

با رشد روزافزون جمعیت، بزرگ شدن شهرها، افزایش مصرف سرانه انرژی الکتریکی و وابستگی کلیه فعالیتهای اجتماعی اعم از صنعتی – کشاورزی اقتصادی و خدماتی به انرژی الکتریکی لزوم تامین این انرژی بصورت گسترده و در مقیاس بالا و بنحو مطلوب اجتناب ناپذیر می باشد.

پستهای بسته (داخلی) Indoor

پستهای باز پستهائی هستند که تجهیزات فشار قوی آنها در محوطه باز قرار دارند و مستقیماً در معرض تغییرات شرایط جوی غیرقابل کنترل می باشند.

پست معمولی باز (پست ۴۰۰ کیلوولت کارون)

پستهای گزای GIS پستهائی هستند که قسمتهای برقدار تجهیزات (بخصوص تجهیزات سوئیچگیر) در داخل محفظه های فلزی که با گاز SF6 پر شده قرار دارند این محفظه های فلزی دارای پتانسیل صفر (زمین) میباشند بنابراین رعایت فواصل مشخص لزومی ندارد.

پستهای هوائی:

پستهای توزیع در ولتاژهای ۲۰ کیلو ولت به پائین و با قدرت کم میباشند که معمولا در نقاط حومه شهرها و یا روستاها روی تیرهای برق نصب میگردند و با هزینه بسیار کمی نیز احداث میگردند و تجهیزات عمده آنها ترانسفورماتور می باشد

پستهای سیار Mobile substation

این نوع پستها معمولا بصورت پستهای با ظرفیت کم و در ولتاژهای بالا میتوانند بصورت موقت جایگزین یک پست دائمی با ولتاژ بالا که زمان زیادی طول میکشد بشوند.

سیستم سه کلیدی Three Switch system

این شینه بندی که در شبکه انگلستان بسیار متداول میباشد برای تغذیه دو ترانسفورماتور از دو خط انتقال مناسب میباشد. زیرا در آن از سه دژنکتور برای چهار فیدر استفاده شده است که مزیتی نسبت به شینه بندیهای دیگر است.

سکسیونر کشوئی Deawble Type

سکسیونر کشوئی معمولاً جهت سوئیچ گیرهای ولتاژ پائین و یا متوسط که در ساختمانها و در داخل کیوسک قرار گرفته اند مورداستفاده قرار میگیرند.

سکسیونر عمودی Vertical Type

این سکسیونرها از نظر مسیر باز کردن مدار مانند سکسیونرهای تیغه ای بوده ولیکن این سکسیونرها طوری طراحی میشوند که بتوانند مناسب جهت جریان ها و ولتاژهای بالا باشند

ولتاژ جریان نامی و سطح ایزولاسیون سکسیونرها:

برای ولتاژ و جریان نامی سکسیونرها از استانداردهای موجود استفاده میشود، مقادیر ولتاژ جریان ذکر شده در بخش عمومی قابل استفاده برای سکسیونرها نیز میباشد.

کلید هوایی Air Blast Type

برخلاف کلیدهای روغنی که خاموش کننده جرقه مایع میباشد در کلیدهای هوایی از هوای سرد فشرده شده استفاده میشود .

فیبر نوری بستر ساز تبادل سریع و با کیفیت اطلاعات

در عصر کامپیوترها و ماهواره‌ها بشر می‌تواند در آن واحد تصویر، صدا و دیگر اطلاعات مورد نیاز خود را در حداقل زمان دریافت یا ارسال کند.

شبکه ملی فیبر نوری

با افتتاح شبکه ملی فیبر نوری کشور به طول ۵۷ هزار کیلومتر ،‌همه شهرها و مراکز استان‌ها  و نقاط مرزی کشور از شبکه زیرساختی لازم با کیفیت بالا برخوردار می شوند. این شبکه قرار است به شبکه فیبر نوری کشورهای همسایه نیز متصل شود.

طیف الکترومغناطیس:

طیفهای الکترومغناطیس بیش از صدها سال است که برای انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرند. این امواج اصولاً برای انتقال نیاز به هادی فلزی ندارند و حتی در درون خلا و یا جسم عایق نیز با سرعت زیادی قادر به حرکت می‌باشند . طیف مذکور بهمراه کاربردهای آن در شکل زیر نشان داده شده است.

کابل هوایی مرکب

یک کابل هادی دو منظوره است که در صنعت برق نقش سیم زمین یا فاز راایفا می کند و در صنعت مخابرات بستری مناسب برای انتقال اطلاعات می باشد.

ملاحظات اقتصادی:

OPGW بهترین انتخاب هنگام نصب خطوط جدید یا تعویض خطوط قدیمی است . از ضریب اطمینان و عمر بالایی (۳۰ سال و بیشتر) برخوردار است . با استفاده از آن می توان تا بیش از ۴۰۰ رشته فیبر را کابل نمود. نیاز به خط مجزا و یا فرآیند نصب اضافی ندارد .

منابع و مآخذ:

آشنایی کلی با مکان کارآموزی

  • طراحی پست شرکت مشانیر نوشته احمدپور
  • رله ها و حفاظت.
  • مبانی شبکه ها نوشته انزاجانی

[su_note note_color=”#e2f9e2″ text_color=”#212623″]

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

[/su_note]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.