آشنایی با مراکز مخابراتی

شرکت مخابرات استان تهران بطور کلی دارای ۲ قسمت اساسی می باشد. ۱- بخش های ستادی که شامل معاونت های نیرو، مالی، آموزش، بازرسی و …. می باشد.

مطلب آشنایی با مراکز مخابراتی مشتمل ۳۳ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی (کار ورزی)    

فهرست مطالب

مقدمه. ۱

مراکز تلفن کوچک.. ۲

مرکز تلفن محلی: ۳

مرکز تلفن شهری.. ۴

پس سی. ام یازده کاناله: ۱۸

یونیت طرف مشترک یا Remote Unit 21

ویژگیهای NMS : 23

گزارش کار در تاریخ ۱/۵/۸۵. ۲۵

مرکز تلفن حافظ: ۲۵

مرکز تلفن ولیعصر: ۲۶

گزارش کار در مورخه ۳/۵/۸۵. ۲۷

انوع سیستم های انتقال: ۲۸

گزارش کار در تاریخ ۴/۵/۸۵. ۲۹

گزارش کار در تاریخ ۸/۵/۸۵. ۳۰

گزارش کار در تاریخ ۹/۵/۸۵. ۳۱

گزارش کار در مورخه‌ی ۱۸/۵/۸۵. ۳۲

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی (کار ورزی)

خلاصه ای کوتاه از مقاله آشنایی با مراکز مخابراتی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

شرکت مخابرات استان تهران بطور کلی دارای ۲ قسمت اساسی می باشد. ۱- بخش های ستادی که شامل معاونت های نیرو، مالی، آموزش، بازرسی و …. می باشد.

مراکز تلفن کوچک

فن آوری تلفن: گاهی از سیستم عمومی تلفن بعنوان هشتمین مورد از عجایب جهان یاد می کنند. شبکه ای متشکل از پیچیده ترین کامپیوترهای متصل به یکدیگر را تجسم کنید، که فقط در عرض چند ثانیه می توانند ارتباط بین دو نفر را در هر نقطه از جهان برقرار کند.

مرکز تلفن محلی:

تلفن ها در واقع نشان دهنده ی انتهایی ترین نقطه ی شبکه می باشند، هر تلفن معمولاً با استفاده از یک جفت سیم مسی به مرکز قطع و وصل مربوطه متصل می شود(استفاده از سیم مسی باعث افزایش ظرفیت می گردد) که مرکز تلفن محل (co) نامیده می شود. مرکز تلفن محلی تمام عملکردهای مربوط به قطع و وصل بین تلفن های محلی را انجام می دهد.

مرکز تلفن شهری

وقتی شماره تلفنی را می گیرید که تحت کنترل مرکز تلفن محلی دیگری می باشد، باید مراکز مزبور به گونه ای به یکدیگر متصل شوند. کنترل قطع و وصل این مراکز محلی توسط مرکز دیگری بنام مرکز تلفن شهری (TC) صورت می گیرد.

پس سی. ام یازده کاناله:

این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است:

  • (COT) که در ایستگاه مخابرات نصب می‌گردد.
  • (RT) که درایستگاه سمت مشترک نصب می‌گردد.

سمت مشترک یا RT از طریق یک زوج سیم مسی به سمت مرکز وصل می‌گردد که ارتباطات با سرعت زیاد و با استفاده از تکنولوژی HDSL صورت می‌گیرد.

یونیت طرف مشترک یا Remote Unit

این یونیت در محل نزدیک مشترکین نصب می‌شود و ارتباط بین ۳۰ عدد از تلفن‌های مشترکین و لینک دیجیتال (HDSL link) را تأمین می‌کند. یونیت Remot در یک جعبه فلزی که روی دیوار نصب می‌گردد ساخته شده این جعبه شامل ۳ کارت است یک Renote driver card و ۲ عدد Remotevoice card . این کارتها از خطی که مستقیماً از CU (central unit) می‌آید تغذیه شود و احتیاجی به باطری یا تغذیه محلی ندارند.

گزارش کار در تاریخ ۱/۵/۸۵

امروز اولین روز کارورزی من در شرکت مخابرات استان تهران بود، پس از آشنایی با اداره‌ی نظارت، آزمایش و تحویل که توضیحاتی توسط آقای اسم خانی به اینجانب داده شد جهت آشنایی و بازدید از مراکز تلفنی با جناب آقای حداد به مرکز تلفن حافظ و ولیعصر رفتیم.

مرکز تلفن حافظ:

در این مرکز طبق طرحی که قبلاً به آقای حداد داده شده بود برای تست و آزمایش MDF و ll ، اسلایت یا یونیت یا کارتهای مودم مراجعه کردیم و بنده هم تا حدودی درمورد اتاق pcm در مرکز تلفن اطلاعاتی بدست آوردم.

گزارش کار در مورخه ۳/۵/۸۵

امروزه به همراه آقای صداقت به مرکز مخابرات آیت در میدان تسلیحات برای نظارت و آزمایش طرح افزایش شلف تجهیزات G.SHDSL (gidate) مراجعه کردیم.

خرید با کلیه کارت های بانکی (دانلود فایل بلافاصله پس از خرید)

گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی (کار ورزی)

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + شانزده =