گزارش کارورزی مخابرات

0
گزارش کارورزی مخابراتReviewed by پرشین مقاله on Sep 14Rating: ۵.۰گزارش کارورزی مخابراتگزارش کارورزی مخابرات مشتمل به۲۴ صفحه می باشد. برای خرید مقاله گزارش کارورزی مخابرات اقدام نمایید. گزارش کارورزی مخابرات
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارتباط مخابراتی سرخس با دنیای خارج اولین بار در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی توسط یک رشته سیم مغز فولاد به صورت فیزیکی و با تیرهای چوبی بر قرار گردید.

در شهریور ۱۳۲۰ همزمان با حمله روس ها از شمال به ایران این خط ارتباطی قطع گردیده و مجدداً از سال ۱۳۲۳ اما از مسیر دیگری ارتباط دایر می شود

مطلب گزارش کارورزی مخابرات مشتمل ۲۴ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 

فهرست مطالب

مقدمه ۱

نمودار سازمانی ۲

انواع انتقال ۳

انواع مراکز ۴

انواع سو ئیچینگ ۶

سیگنالینگ ۶

مراکز تلفن۷

مکانیزم مخابرات ۱۰

واحد سوئیچ ۱۱

کارتهای موجود در سوئیچ ۱۱

چک سوئیچ۱۲

راه اندازی یک  مرکز۱۳

شبکه های خصوصی مجازی (VPN16

دسته بندی VPN بر اساس رمز نگاری ۱۷

دسته بندی VPN بر اساس لایه پیاده سازی ۱۷

دسته بندی VPN بر اساس کارکرد تجاری۱۹

مختصری درباره تئوری VPN19

پیاده سازی VPN20

پرتکل های مورد استفاده۲۱

خلاصه ای کوتاه از مقاله گزارش کارورزی مخابرات را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

ارتباط مخابراتی سرخس با دنیای خارج اولین بار در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی توسط یک رشته سیم مغز فولاد به صورت فیزیکی و با تیرهای چوبی بر قرار گردید.

در شهریور ۱۳۲۰ همزمان با حمله روس ها از شمال به ایران این خط ارتباطی قطع گردیده و مجدداً از سال ۱۳۲۳ اما از مسیر دیگری ارتباط دایر می شود

تلفن های ابتدایی

ابتدایی ترین سیستم یک دهنی و یک گوشی بوده ، مکانیزم آن به گونه ای بود که یک کاسه فلزی که داخل آن براده های زغال قرار داشته و یک صفحه دیاگرام که با کاسه کاملاً عایق شده  بود و یک باتری که بتوان نوسانات صوتی را به نوسانات الکتریکی تبدیل نمود و از طریق جفت سیم به گوشی شخص مورد نظر بفرستد.

مراکز الکترونیکی

بعد از ساخت یکسو کننده ها و دیودها و ترانزیستورها و پیشرفت صنعت وسایل الکترو مکانیکی  مخابراتی جای خود را به وسایل الکترونیکی داد که از انواع آن می توان به XT,BIX   اشاره نمود.

چک سوئیچ:

ابتدا از لحاظ انواع بوقها سوئیچ را چک می نماییم انواع بوقها عبارتند از بوق اشغال ، بوق ممتد ، بوق دایورت و بوق وصل و غیره میباشد ، به وسیله کانال هایی که می خواهند چک شود به یک مشترک تماس گرفته شده و بوق ها چک می شود.

خرابی یکی از مراکز:

در این مرکز ۶ شماره از شماره های مرکز خود به خود تغییر پیدا کرده و به شماره های نا معلوم تبدیل شده بود.

در ابتدا برای تغییر آن شماره ها از قسمت EDIT در بخش مدیریت سیستم سعی به تغییر شماره نموده ولی سیستم با خطا ویرایش انجام شده را رد می نمود.

شبکه های خصوصی مجازی (VPN)

در طی ده سال گذشته دنیا دستخوش تحولات فراوانی در عرصه ارتباطات بوده است . اغلب سازمانها و موسسات ارائه دهنده کالا و خدمات که در گذشته بسیار محدود و منطقه ای مسائل را دنبال و در صدد ارائه راهکارهای مربوطه بودند ، امروزه بیش از گذشته نیازمند تفکر در محدوده جهانی برای ارائه خدمات و کالای تولیده شده را دارند.

دسته بندی VPN براساس لایه پیاده سازی

VPN بر اساس لایه مدل OSI که در آن پیاده سازی شده اند نیز قابل دسته بندی هستند. این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است. برای مثال در VPN های رمز شده ، لایه ای که در آن رمزنگاری انجام می شود در حجم ترافیک رمز شده تاثیر دارد. همچنین سطح شفافیت VPN برای کاربران آن نیز با توجه به لایه پیاده سازی مطرح می شود.

مختصری درباره تئوری VPN

مفهوم اصلی VPN چیزی جز برقراری یک کانال ارتباطی خصوصی برای دسترسی کاربران راه دور به منابع شبکه نیست . در این کانال که بین دو نقطه برقرار می‌شود ، ممکن است که مسیرهای مختلفی عبور کند اما کسی قادر به وارد شدن به این شبکه خصوصی شما نخواهد بود .

پیاه‌سازی VPN

برای پیاده‌سازی VPN بر روی ویندوز ۲۰۰۰ کافیست که از منوی Program/AdministrativeTools/ ، گزینه Routing and Remote Access را انتخاب کنید . از این پنجره گزینه VPN را انتخاب کنید . پس از زدن دکمه Next وارد پنجره دیگری می‌‌شوید که در آن کارت‌های شبکه موجود بر روی سیستم لیست می‌شوند .

دسترسی ایستگاه کاری از طریق VPN

حالا که سرور VPN آماده سرویس‌دهی شده ، برای استفاده از آن باید بر روی ایستگاه کاری نیز پیکربندیهایی را انجام دهیم . سیستم عاملی که ما در این‌جا استفاده می‌کنیم ویندوز XP می‌باشد و روش پیاده‌سازی VPN را بر روی آن خواهیم گفت اما انجام این کار بر روی ویندوز ۲۰۰۰ نیز به همین شکل صورت می‌گیرد .

 

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ