گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ

0
گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچReviewed by پرشین مقاله on Sep 13Rating: ۵.۰گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچگزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ مشتمل به۴۹صفحه می باشد. برای خرید مقاله گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ اقدام نمایید. گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

شرکت کارا تلفن به دنبال هدف تولید مراکز تلفن در رنجهای مختلف پس از تکمیل ظرفیتهای خود در رنج مراکز تلفن سانترال، اکنون سیستم تمام دیجیتال خود را که از ۲۵۶ پورت تا ۱۶۰۰۰ پورت قابل گسترش است، به صنعت مخابرات و ارتباطات تقدیم می‌کند.

مطلب گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ مشتمل ۴۹ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 

فهرست مطالب

فصل اول.. ۲

مقدمه. ۲

مقدمه: ۳

فصل دوم. ۴

بخش اول.. ۵

کلیات سیستم KTDSS. 5

۱ـ کلیات سیستم KTDSS. 6

۱ـ۱) کاربردهای سیستم.. ۶

۱ـ۲) تکنولوژی ساخت… ۸

۱-۳) ظرفیت سیستم.. ۸

۱-۳-۱) ظرفیت سیستم K T DSS2. 8

۱-۳-۲) ظرفیت سیستم K T D SS4. 9

۱-۴) پیکره بندی سیستم.. ۱۰

۱-۴-۱) پیکره بندی سخت افزار ۱۲

۱-۴-۱-۲) پیکره بندی سخت افزار KTDSS4. 13

۱-۵) امکانات سیستم.. ۱۳

بخش دوم. ۱۶

ساختار سخت افزار ۱۶

KTDSS/V2.20. 16

۲) ساختار سخت افزار ۱۷

خلاصه ای کوتاه از مقاله گزارش کارآموزی سالن دیجیتال – سوییچ را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

شرکت کارا تلفن به دنبال هدف تولید مراکز تلفن در رنجهای مختلف پس از تکمیل ظرفیتهای خود در رنج مراکز تلفن سانترال، اکنون سیستم تمام دیجیتال خود را که از ۲۵۶ پورت تا ۱۶۰۰۰ پورت قابل گسترش است، به صنعت مخابرات و ارتباطات تقدیم می‌کند.

کلیات سیستم KTDSS

در این بخش ابتدا به توضیح کاربردهای سیستم پرداخته و سپس ظرفیت سیستم را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در انتها نحوه پیکره‌بندی سیستم و امکانات نرم‌افزاری و سخت افزاری آن را بطور اجمال تشریح می‌کنیم.

کاربردهای سیستم

به دلیل ساختار کاملاً مدولار و بلوکی سیستم سوئیچ و باتوجه به وجود سخت افزار‌ها و رابطهای استاندارد در آن و تنوع انواع خطوط مشترک و  ترانک در سیستم و همچنین قابلیت گسترش آن، هر سوئیچ موردتقاضا از کم ظرفیت گرفته تا میان ظرفیت از نوع PABX، Local و یاترانزیت بااضافه کردن بلوک‌های سخت‌افزاری و مدول های نرم افزاری توسط سیستم KTDSS قابل ارائه خواهد بود.

تکنولوژی ساخت

طراحی سیستم KTDSS بصورت کاملاً دیجیتال بوده و کدینگ صوت از نوع PCM و نوع مالتی پلکسینگ آن بصورت زمانی ـ مکانی است. در این سیستم از خطوط سرعت بالای ۲ mbps برای انتقال ۳۲ کانال صوتی و سیگنالینگ استفاده می‌شود.

ظرفیت سیستم K T DSS2

این سیستم در دو ساختار Large..small قابل تنظیم است که ظرفیت ترافیکی مکالمات مشترکین در ساختار Large .0.2 ارلانگ و در ساختار small.0.37 ارلانگ در نظر گرفته شده است . لازم به ذکر است که در سیستم ۲۵۶ شماره ظرفیت ترافیکی ۱۰۰% است . ظرفیت ماکزیمم سیستم در ساختار Large، ۷۹۳۶ پورت و در ساختار small ، ۳۸۴۰ پورت می باشد.

ظرفیت سیستم K T D SS4

در این سیستم نیز همانند سیستم KTDSS2 می توان آن را در دو ساختار Large وsmall تنظیم نمود و همچون KTDSS2 ظرفیت ترافیکی مشترکین دارای ارلانگ ۲/. در ساختار Large و ارلانگ ۳۷/۰ در ساختار Small می باشد. ظرفیت ماکسیمم سیستم در ساختار Large 16128  پورت و در ساختار small 7936 پورت می باشد.

پیکره بندی سخت افزار

همانطور که قبلاً به طور مختصر توضیح داده شد ، ساختار سیستم KTDSS به دو صورت KTDSS2 با شبکه سوئیچ ۲K ×۲Kو KTDSS4 ( با شبکه سویچ ۴k× ۴k) قابل ارایه می باشد که در ادامه نحوه پیکر ه بندی این دو نوع سیستم توضیح داده می‌شود.

پیکره بندی سخت افزار KTDSS4

سخت افزار سیستم KTDSS4 از ۶ بخش تشکیل شده است که علاوه بر بخش های مربوط به KTDSS2 شامل دو واحد DTU (Digital Trunk Unit) و DLU (Digital Line Unit) نیز می باشد. در این سیستم دو نوع راک وجود دارد که یکی راک CR (Control Rack) و دیگری راکهای SR (Subscriber Rack) می‌باشد.

واحد کنترل اصلی (Control Unit)

این واحد در دو سیستم KTDSS2 و KTDSS4 متفاوت می باشد . در KTDSS2  این واحد شامل کارتهای پردازشگر اصلی (MCPU) ، سوئیچ مرکزی ۲K (MSW) ،‌ترانکهای دیجیتال و مشترکین دیجیتال ، کارت اعلام پیغام (ANCU) و پیام گیر (VMU) و همچنین کارت کنترل واحد های راه دور (RSUC)‌ و کارت ارتباط با ترمینالهای O&M از طریق (IOINT)RS232 می باشد

کارت MSW(Main Switch)

همانطور یکه اشاره شد در سیستم، عمل سوئیچینگ در دو مرحله انجام می‌گیرد، مرحله اول در SUها و مرحله دوم در سوئیچ اصلی واحدCU.

این کارت پشتیبانی کننده سوئیچ زمانی – مکانی با ظرفیت ۲۰۴۸×۲۰۴۸  و  بصورت بدون انسداد (NON Block) می‌باشد

قابلیت تحمل خرابی (Fault Tolerant)

همانطور که در بخش دوم توضیح داده شد بخشهای اصلی سیستم از جمله بخشهای کنترلی (MCPU, SCCU)، سوئیچ اصلی (MSW)، مولدهای تن و مدارهای ارسالی و دریافت DTMF (MFTU) و منابع تغذیه PU)) جهت افزایش تحمل خرابی (Fault Tolerance) سیستم، بصورت  Dualطراحی شده‌اند.

قابلیت اطمینان سیستم (Reliability)

R(t)(قابلیت اطمینان سیستم) احتمال شرطی صحت کار سیستم در فاصله زمانی [to,t] است، بطوریکه سیستم در زمان to سالم بوده است.

از آنجایی که با از کار افتادن هر یک از بخشهای حساس سیستم، کارت Stand By Spare بدون هیچگونه وقفه‌ای ادامه کار کارت فعال را به عهده می‌‌گیرد.

قابلیت نگهداری سیستم(Main tainability)

(t)  M احتمال این است که دربازه زمانی t یک سیستم از کار افتاده، مجدداً شروع به کار کند. در واقع این زمان شامل زمان کشف اشکال، برطرف کردن آن و شروع مجدد کار می‌باشد.

 قابلیت تست سیستم (Testability)

از آنجایی که در طر احی سیستم KTDSS، طر احی و تست همزمان انجام گرفته (Design For Test) لذا کلیه تمهیدات سخت افزاری لازم جهت تست اتوماتیک بخشهای مختلف سخت افزار، اعم از کنترلی و غیرکنترلی در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر بخشهای مختلف سیستم قابل تست (Testable) می‌باشد.

ترافیک سیستم

همانطور که در بخش دوم توضیح داده شد سیستم KTDSS در دو ساختارLarge،  Smallقابل تنظیم می‌باشد. در ساختار Large که ظرفیت سیستم به ۱۶۱۲۸ پورت مشترک می‌رسد از هر واحد SU،(۲۵۶ پورت) ،‌۶۴ کانال صوتی خارج می‌گردد و در ساختار small از هر واحد SU ، ۱۲۸ کانال صوتی خارج میشود.

ظرفیت ترافیکی سیستم در ساختار  Small

در ساختار Small همانطور که گفته شد از هر ۲۵۶ مشترک موجود در SU، ۱۲۸ مشترک بطور همزمان می‌توانند وارد سیستم گردند. لذا توان حمل ترافیک برای هر مشترک طبق جدول ارلانگ، برابر ۰.۳۷ می‌باشد.

ظر فیت ترافیکی سیستم در ساختار Large

درساختار Large از هر ۲۵۶ پورت مربوط به SU، ۶۴ کانال ارتباطی صوتی برا ی ارتباط با cuوجود دارد. بنابراین توان حمل ترافیک برای هر مشترک طبق جدول ارلانگ با فرض Queuing System برابر ۰.۲ می‌باشد.

مشخصات سیستمی

سیستم KTDSS از نوع دیجیتال و تکنیک PCM- TDM می‌باشد. استاندارد اروپائی A- Low در آن رعایت شده و میزان بیت برای هر کانال صوتی ۶۴ kbps است یعنی صوت با فرکانس ۸ کیلوهرتز نمونه برداری و سپس هر نمونه با هشت بیت بصورت PCM– کد می‌شود.

مشخصات الکتریکی

ولتاژ تغذیه ورودی به سیستم KTDSS برابر ۴۸ ولت است که مثبت آن در واقع زمین سیستم می‌باشد . (این تغذیه از دستگاه یکسو کننده و شارژ تامین می‌گردد که در صورت قطع برق،‌باطری‌های سیستم وظیفه ایجاد تغذیه را بر عهده می گیرند). تولید ولتاژهای مختلف در سیتسم بصورت مستقل در شلفها انجام می گیرد.

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ