گزارش کارآموزی خط تولید،ساخت و مونتاژ وانت پیکان

گزارش کارآموزی خط تولید،ساخت و مونتاژ وانت پیکانReviewed by پرشین مقاله on Jan 23Rating: ۴.۵گزارش کارآموزی خط تولید، ساخت و مونتاژ وانت پیکانگزارش کارآموزی خط تولید، ساخت و مونتاژ وانت پیکان مشتمل به ۴۷صفحه می باشد. برای خرید مقاله گزارش کارآموزی خط تولید، ساخت و مونتاژ وانت پیکان اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

صنعت خودروسازی یکی از کارخانجات تولید خودرو بنام ایران خودرو (ایران ناسیونال) می باشد.

ایران خودرو یک شرکت با سهامی عام و زیر نظر وزارت صنایع سنگین می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و شاید هم اولین تولید کننده خودرو در ایران می باشد.

این شرکت در ابتدا اقدام به تولید خودروی ملی یعنی پیکان نموده است که البته در ابتدا امتیاز این شرکت متعلق به یکی از شرکتهای انگلیسی که بعد از چندین سال کشور ما این امتیاز را خریداری کرد و مستقیماً شروع به ساخت تولید و مونتاژ این خودرو نمود

این گزارش کارآموزی دانشجویی خط تولید، ساخت و مونتاژ وانت پیکان مشتمل بر ۴۷صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه: ۱

تاریخچه شرکت ایران خودرو:(ایران ناسیونال) ۲

مشخصات سالن مونتاژ ۱ و ۳. ۳

سالن مونتاژ ۱ و ۳. ۳

سالن  مونتاژ ۳ …۴

خلاصه‌ای از عملیات مونتاژ وانت ۱۶۰۰  در سالن ۱: ۸

تکمیل کاری.. ۸

قسمت میکانیکی- خط هوائی: ۹

خط دیفرانسیل: ۱۰

سالن رنگ :‌ ۱۳

کابین رنگ سنگین: ۱۴

کابین رنگ سنگین: ۱۴

کابین رنگ سبک (Light Paint Cabin): 15

دنباله خط صندلی‌بندی:  (Seat assy line)  (Zone 9) 15

خط نهایی: ۱۶

پیش مونتاژ شیشه‌های عقب وجلو: ۱۷

دنده‌ خودرو در حالت خلاص…. ۱۸

مرحله صافکاری : ۱۹

مرحله نقاشی (رنگکاری): ۲۲

مرحله‌ تزئینات… ۲۴

مرحله مکانیکی: ۳۰

مرحله‌ تکمیل‌کاری: ۳۶

کنترل کیفیت: ۳۸

وظایف دایره کنترل کیفیت: ۴۰

اصول پیشرفت دوایرکنترل کیفیت: ۴۰

مفهوم کیفیت: ۴۱

کنترل کیفیت فراگیر TOC… 43

فعالیتهای دایره کنترل کیفیت: ۴۵

کنترل کیفیت در شرکت ایران خودرو ۴۶

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله گزارش کارآموزی خط تولید،ساخت و مونتاژ وانت پیکان را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

صنعت خودروسازی یکی از کارخانجات تولید خودرو بنام ایران خودرو (ایران ناسیونال) می باشد.

ایران خودرو یک شرکت با سهامی عام و زیر نظر وزارت صنایع سنگین می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و شاید هم اولین تولید کننده خودرو در ایران می باشد.

این شرکت در ابتدا اقدام به تولید خودروی ملی یعنی پیکان نموده است که البته در ابتدا امتیاز این شرکت متعلق به یکی از شرکتهای انگلیسی که بعد از چندین سال کشور ما این امتیاز را خریداری کرد و مستقیماً شروع به ساخت تولید و مونتاژ این خودرو نمود و هم اکنون در شرکت ایران خودرو، ماشینهای زیادی از جمع پیکان سواری، وانت پیکان، مینی‌بوس، اتوبوس و جدیداً پیکان RD  و پژو GL405 و GLX می باشد. که البته پژو ۴۰۵ خودروی فرانسوی می باشد و شرکت امتیاز آن را خریداری کرده است.

تاریخچه شرکت ایران خودرو:(ایران ناسیونال)

شرکت ایران خودرو به منظور تولید اتوبوس و قطعات مختلف ماشین در تاریخ ۲۷/ مرداد /۱۳۴۱ با سرمایه اولیه یکصد میلیون ریال و تعداد یکهزار سهم یکهزار ریالی به ثبت رسید و  در مهرماه ۱۳۴۲ کارش را عملاً با ساخت اتوبوس آغاز کرد. و این سرمایه تا سال ۱۳۵۷ به بیش از ۱۳ میلیارد ریال افزایش یافت و در تاریخ ۳۰/۳/۱۳۵۷ سرمایه این شرکت به ۱۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال که منقسم به ۱۵ میلیون و ۶۸۰ هزار سهم یکهزار ریالی بود.

خلاصه‌ای از عملیات مونتاژ وانت ۱۶۰۰  در سالن ۱:

تکمیل کاری

  • خط صندلی بندی:

در این قسمت از مونتاژ صندلیهای جلوی خودرو را که بوسیله چهار پیچ که برروی مهره جوش خورده برروی بدنه است بسته می شود. و با ابزار بادی سفت می گردد. و سپس صندلی عقب را در جای خود که حالت قلاب دارد جا می‌زنند و سپس کفی صندلی عقب را جا می‌زنند و صندلیها کامل می شود.

قسمت میکانیکی- خط هوائی:

  • نصب کردن باک بنزین پژو آردی و پژو جی‌ال‌ایکس در قسمت میکانیکی خط هوائی و بستن پیچ های آن توسط پرسنل که برای آردی ۶ عدد پیچ و برای جی‌ال‌ایکس ۴ عدد پیچ با نصب بستهایی زیر باک انجام می‌شود.

خط دیفرانسیل:

  • نصب کابل ترمز دستی برروی دیفرانسیل عقب خودروهای وانت و آردی که توسط خارها و پولک‌هایی انجام می شود.
  • نصب گاردان برروی دیفرانسیل که در خط قبلی یک خط موتور نصب می شود. انجام می گردد. بطوریکه اول گاردان را برروی دیفرانسیل قرار داده و در جای خود نصب کرده و سپس برروی گیربکس تنظیم کرده و چهار پیچ برروی دیفرانسیل بسته می شود.

انواع خودروهایی که در این خط وارد مونتاژ می‌شوند عبارتند از:

پیکان وانت ترمز ۲ مداره ای پی  دارای کلاج کابلی، موتور ۱۶۰۰ انژکتوری می باشد.

مراحل:

۱- دستگاه حمل بدنه AFM: در هنگام گذاشتن ماشین همراه با هنگر ۵/۰ متر از زمین فاصله دارد.

۲- کد شناسایی برای قفل خودرو: که اگر احتمال رود که کلید در طی مراحل مونتاژ خودرو گم شود. آنگاه بدون هیچ دردسری با کمک برچسب کدشناسایی،‌کلید به راحتی از نوع شناسایی و ساخته می‌شود.

سالن رنگ :‌

درسالن رنگ ابتدا سطح روی بدنه برای اینکه خاصیت ضد زنگ پیدا کند و رنگ خاصیت ضدزنگ پیدا کند. فسفاته می شود. سپس آستر می شود تا بتواند پوشش رنگ به اندازه کافی روی بدنه قرار گیرد. و با آستر زدن در واقع پوشش رنگ را بالا برده و باعث کم مصرف شدن رنگ می شود.

کابین رنگ سنگین:

برای رنگ کردن صندوق و جاهای دیگر به کار می‌رود. در داخل کابین رنگ سنگین، سیستمی به نام هواساز آبی وجود دارد که گردوغبار و ذرات ناشی از پاشش رنگ بر روی بدنه به بدنه نچسبیده شود و یکنواختی را از بین نبرد. و توسط هواساز آبی گرفته می شود.

کابین رنگ سبک (Light Paint Cabin):

برای کارهای سبک‌تر از کابین رنگ سبک استفاده می‌شود.

دنباله خط صندلی‌بندی:  (Seat assy line)  (Zone 9)

دستگاه شارژ گاز کولر که گاز کولر را در مخزن مخصوص خودرو را شارژ می‌کند.

پیش مونتاژ شیشه‌های عقب وجلو:

در حین قرار دادن شیشه‌های عقب و جلوی خودرو از دستگاهی به نام Glazzing استفاده می شود. که به شیشه‌های جلو وعقب خودروهای تولیدی به صورت اتوماتیک چسب زده تا توسط اپراتورهای به بدنه خودرو چسبیده شود. که این روبات در ایستگاه ۴۰ سمت راست تعبیه شده است.

دنده‌ خودرو در حالت خلاص

در این عملیات خودرو پس از رعایت کردن موارد بالا، بوسیله کانوایر وارد واتر تست شده که در داخل این سیستم که اطرافش بسته است ۲ لوله از بالا و ۴ لوله آب از پایین به صورت ردیف قرار گرفته و تا آخر تعبیه شده و آب را با فشار به سطح بدنهه و قسمت‌های دیگر می پاشاند که لوله ها طوری تعبیه شده‌اند

مرحله صافکاری :

در این مرحله ابتدا به وسیله صفحه سمباده که برروی دستگاه سنگ فرز بسته شده است. جاهایی را که احتمال داده می شود دارای لبه‌های اضافی و زائد (پریسه) باشد صاف می کنند که در اصطلاح به این کار سنگ کاری می‌گویند که سنگ کاری بیشتر بر روی لبه‌های شیشه خور جلو و عقب ماشین، جای لاستیک دور درب، روی جوشهای اتاق بار و غیره می باشد

مرحله نقاشی (رنگکاری):

در این مرحله بدنهه خودرو که از قسمت صافکاری بیرون آمده است در ابتدا تمام جای آن را توسط تینر کاملاً شستشو می شود تا براده‌های آهن حاصل از سمباده‌کای و روغنهای حاصل از قلع‌کاری و جاهایی که با ماژیک علامت‌گذاری شده و غیره شسته شده و تمیز شود و بعد برای تمیز شدن بیشتر در مرحله بعد داخل و بیرون بدنهه را با محلولی از فسفا و می‌شویند و درمرحله بعد دوباره با آب سرد کل بدنهه شسته می شود و پس از بادگیری و خشک کردن سطحی، بدنهه به داخل کوره می‌رود تا کاملاً خشک شود.

کنترل کیفیت فراگیر TOC

کنترل کیفیت فراگیر،‌واژه‌ای برای جهت‌یابی مدیریت است که کیفیت را از نقطه‌نظر رضایت مشتری و اصول اساسی خود مورد بررسی قرار می‌دهد واز اقدامات سیستماتیک و روشهای علمی برای نیل به این منظور استفاده می‌کند. همان‌طور که قبلاً بیان شده، اکنون مفهوم کیفیت از یک مرحله‌ تخصصی محدود در طراحی تولید، به مفهوم مدیریت عمومی توسعه یافته است.

کنترل کیفیت در شرکت ایران خودرو

در ابتدا لازم به ذکر است که کنترل کیفیت، کنترل فرایند است نه کنترل انسان وبه همین جهت نیز در این سالن ابتدا فرآیندها مشخص شده است ودستورالعملهای طبق استانداردهای مشخص شرکت تهیه شده و طبق آن فرمهایی طراحی گردیده است که هریک مختص به انجام یک فرایند خاص می باشد. شخص یا اشخاص کنترل کننده فرایند یا فرآیندها، نکات لازم‌الاجرا را که بایستی رعایت شوند

.

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ