کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری

کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداریReviewed by پرشین مقاله on Sep 24Rating: ۴.۰کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداریکارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری مشتمل به ۳۹صفحه می باشد. برای خرید مقاله کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری اقدام نمایید. کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

دانشگاه پیام نور به مرکزیت قزوین: چهار استان قزوین، گیلان، زنجان و اردبیل در مجموع چهارده مرکز و سه واحد دانشگاهی را تحت پوشش خود دارد که از اواخرسال ۱۳۷۴ فعالیت خود را جهت تسریع در مسائل امور اداری مالی، آموزشی عمرانی و فرهنگی  آغاز نموده است. از زمان شروع به کار تا اواخر سال ۱۳۷۸ کلیه فعالیتهای مالی منطقه با مسئول مالی و عاملیت ذیحسابی اداره می شد که با سعی و تلاش مسئولین محترم وقت در سازمان مرکزی  و مناطق، مدیریت امور مالی موفق شد با استقرار ذیحسابی در مناطق سرعت بیشتری  را در انجام امور محموله داشته باشد.

این تحقیق دانشجویی کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری مشتمل بر۳۹صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

کاروزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری

فهرست مطالب

چکیده ..۲

فصل اول

حساب مستقل وجوه جاری ..۶

نحوه ثبت فعالیت‌های مالی حساب وجوه جاری ..۸

نحوه به دست آوردن مبالغ برای حساب مستقل وجوه جاری ..۹

فصل دوم

حساب مستقل وجوه عمرانی ..۱۷

نحوه ثبت فعالیت‌های مالی حساب وجوه عمرانی ..۱۸

فصل سوم

حساب مستقل هدایا و کمکهای مردمی ..۲۱

نحوه ثبت فعالیت‌های مالی حساب مستقل هدایا و کمکهای مردمی ..۲۱

فصل چهارم

نکات راهنماییهای لازم در رابطه با نرم افزار حسابداری و افکار سیستم ..۲۲

فصل پنجم

نحوه ثبت نام دانشجویان ..۲۸

نحوه تسویه حساب دانشجویان ..۳۱

جدول ..۳۲

فصل ششم

روش پول پرداختی دانشجو و بستن پرونده دانشجویی ..۳۳

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله  کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری را در زیر می توانید ببینید.

چکیده

دانشگاه پیام نور به مرکزیت قزوین: چهار استان قزوین، گیلان، زنجان و اردبیل در مجموع چهارده مرکز و سه واحد دانشگاهی را تحت پوشش خود دارد که از اواخر سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را جهت تسریع در مسائل امور اداری مالی، آموزشی عمرانی و فرهنگی  آغاز نموده است. از زمان شروع به کار تا اواخر سال ۱۳۷۸ کلیه فعالیتهای مالی منطقه با مسئول مالی و عاملیت ذیحسابی اداره می شد که با سعی و تلاش مسئولین محترم وقت در سازمان مرکزی و مناطق، مدیریت امور مالی موفق شد با استقرار ذیحسابی در مناطق سرعت بیشتری  را در انجام امور محموله داشته باشد.

«سرفصلهای حسابهای مستقل و کل دانشگاهها و موسسات آموزش عالی»

۱) حساب مستقل وجوه اعتبارات جاری

۲) حساب مستقل وجوه اعتبارات عمرانی

۳) حساب مستقل وجوه هدایا و کمکهای مردمی

بدون شک برای بهره مندی، ارتقاء کیفیت به روز بودن و هماهنگی های لازم در فعالیتهای مالی منطقه و مراکز تحت پوشش نیازمند برنامه های یکنواخت و محلی در سطح منطقه است.

دانشگاه پیام نور از ساختمانهای مختلفی تشکیل شده است. که یکی از اینها ساختمان اداری است که این ساختمان از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است:

۱) قسمت امور اداری و مالی

فصل اول

حساب مستقل:

یکی از اصول و استانداردهای مهم حسابداری دولتی لزوم ایجاد ونگهداری واحدهای حسابداری ومالی مستقل تحت عنوان حسابهای مستقل می باشد و علت اصلی نگهداری حسابهای مستقل آن است که سازمانهای دولتی باید برای درآمدها و سایر منابع مالی که برای مصارف خاص و محدود طبق قوانین و مقررات دریافت می نمایند. واحدهای حسابداری جداگانه ایجاد نمایند که به هفت طبقه تقسیم بندی شده است

«نحوه ثبت فعالیتهای مالی حساب مستقل وجوه جاری»

 • ثبت سند افتتاحیه
 • ابلاغ بودجه
 • دریافت تنخواه گردان از ذیحسابی منطقه
 • ثبت مربوط به پرداخت تنخواه به کارپرداز مرکز
 • ثبت پرداخت علی الحساب
 • ثبت پیش پرداخت

۱) ثبت سند افتتاحیه : در آغاز شروع کار با سیستم کامپیوتری ثبت سند افتتاحیه توسط کاربر انجام می شود.

طرز تهیه بدست آوردن مبالغ برای حسابهای مستقل وجوه جاری:

مانده حسابهای تنخواه گردان به اضافه پیش پرداخت به اضافه علی الحساب را  ( در صورت داشتن موجودی) با هم جمع نموده و معادل آن حساب ذخیره اعتبارات غیرقطعی را بستانکار و حسابهای فوق را بدهکار می نمائیم.

سپس در این مرحله با بدست آوردن مانده حسابها ( اعتبارات تخصیص یافته به اضافه ذخیره اعتبارات غیرقطعی ) معادل آن حساب جاری با ذیحسابی را بدهکار و حساب مازاد در بستانکار می نمائیم. که این رقم دقیقاً برابر با جمع مانده حسابهای بانک، علی الحساب، تنخواه و پیش پرداخت می شود.

فصل دوم

حسابهای مستقل عمرانی

در گروه اول : بودجه ای :

 • حساب بودجه
 • حساب جاری با ذیحسابی
 • حساب اعتبارات مصوب
 • حساب اعتبارات تخصیص یافته
 • حساب اعتبارات مصرف شده

«نحوه ثبت عملیات مربوط به حسابهای عمرانی»

۱) ثبت سند افتتاحیه : در آغاز شروع با کار سیستم کامپیوتری ثبت سند افتتاحیه توسط کاربر انجام می شود. برای این منظور مانده حساب های بانک، تنخواه گردان پرداخت، پیش پرداخت، علی الحساب را از دفاتر دستی استخراج نموده و ثبت مربوطه به شکل زیر انجام می پذیرد. ولی در حسابهای عمرانی اگر مانده علی الحساب و پیش پرداخت و تنخواه گردان صفر باشد ازثبت زدن آنها خودداری کرده و متعاقباً ثبت حساب ذخیره پرداخت های غیر قطعی نیز نخواهیم داشت.

فصل سوم

حسابهای مستقل هدایا و کمک های مردمی

 • حساب بانک پرداخت
 • هزینه
 • مازاد

« ثبت عملیات مربوط به حساب مستقل وجوه هدایا و کمک های مردمی »

۱) ثبت دریافت هدایا و کمک های مردمی :

حساب بانک

فصل چهارم

نکات و راهنمائیهای لازم در رابطه با نرم افزار حسابداری افکار سیستم

پس از اینکه با دادن کلمه رمز عبور وارد سیستم شدید صفحه ای بر روی مانیتور شما ظاهرمی گردد که از ۱۱ قسمت تشکیل گردیده که توضیح هر یک از قسمتهای آن به شرح زیر می باشد :

۱- معرفی عناوین حسابها : این قسمت جهت معرفی سرفصلها و کدگزاری حسابها ایجاد شده که البته کدگزاری و تعاریف سرفصلها تماماً توسط منطقه انجام پذیرفته و کاربر حق حذف و یا اضافه کردن هیچگونه کد و یا سرفصلی را در این قسمت نداشته و در صورت لزوم این کار با هماهنگی منطقه انجام می پذیرد.

فصل پنجم

نحوه ثبت نام دانشجویان دانشگاه پیام نور

۱) دانشجویانی که از طریق کنکور و یا دوره های رسمی وارد دانشگاه می شوند.

۲) دانشجویانی که از طریق کنکور داخلی خود دانشگاه یا دوره های فراگیر وارد دانشگاه می شوند.

شهریه های دانشجویان دوره های رسمی با شهریه های دانشجویان دوره فراگیر با هم فرق دارند. همچنین شهریه های دانشگاه پیام نور خیلی کمتر یا در واقع نصف تراز شهریه های دانشگاه های دیگری مثل دانشگاه آزاد می باشد.

فصل ششم

روش محاسبه پول پرداختی های دانشجو و بستن پرونده دانشجو

کارورزی دانشگاه پیام نور رشته حسابداری

واحد هر درس را در مبلغ متغیر ضرب کرده و مبلغ شهریه متغیر را بامبلغ ثابت جمع می کینم که جمع آن باید با مبلغ فیش ها برابر باشد .

اگر مبلغ زیاد باشد و دانشجو زیاد مبلغ را واریز کرده باشد . دانشگاه بدهکار می شود و دانشجو بستانکار و برعکس . اگر مبلغ واریزی کمتر از مورد نظر باشد دانشجو بدهکار می شود و دانشگاه بستانکار است .

.

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ