کارآموزی کارگاه های ساختمانی

0
کارآموزی کارگاه های ساختمانیReviewed by پرشین مقاله on Jul 31Rating: ۴.۵کارآموزی کارگاه های ساختمانیکارآموزی کارگاه های ساختمانی مشتمل به ۴۰ صفحه می باشد. برای خرید مقاله کارآموزی کارگاه های ساختمانی اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

محل کارآموزی در شهر گرگان بوده و کارگاهی کـه در آنجا مشغول بـه گـذرانـدن دوره ی کـارآمـوزی بـودیم عملیات خاک برداری از یک زمین تا اجرای سقف اول بطول انجامید.

مطلب کارآموزی کارگاه های ساختمانی مشتمل ۴۰ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقـدمـه. ۲

دستورالعملهای حفاظتی و ایمنی کارگاه های ساختمانی. ۲

آشنایی کلی با مکان کار آموزی: ۳

پاک سازی : ۴

خاکبرداری: ۵

پـیـاده کـردن نـقـشـه: ۷

قـالـب بـنـدی فنداسیون. ۹

بـتـن مگــر: ۱۱

آرماتوربندی: ۱۱

نحوه ی آرماتوربندی: ۱۳

خم کردن آرماتور : ۱۴

علت استفاده فولاد و میلگرد در ساختمانها و پی: ۱۷

بتن ریزی فنداسیون : ۲۰

طرح اختلاط بتن : ۲۴

سقف :۳۴

خلاصه ای کوتاه از مقاله کارآموزی کارگاه های ساختمانی را در زیر می توانید ببینید.

دستورالعملهای حفاظتی و ایمنی کارگاه های ساختمانی

اجرای کـارهـای ساختمانی شـامـل مراحـل متعددی است که ضمن آن افراد با ماشین آلات ساختمانی، ابزار و مصالح گوناگون سروکار دارند .

آشنایی کلی با مکان کار آموزی:

مکان کـار آمـوزی یک زمین می باشد . پروژه اجرای یک سازه آپارتمانی چهار طبقه هشت واحدی با سیستم اسکلت بتنی مـورد نـظـر اسـت .

پاک سازی :

کارفرما برای صرفه جویی در وقت و هزینه عملیات پاک سازی  و گودبرداری را به یک اکیپ پیمانکار سپـرده و پـس از بستن قـرار داد پیمانکـار طبق قرار داد منعقد شده موظف می شود خرابه پر از زباله جات را تمیز کرده و به بیرون از کارگاه منتقل کند.

خاکبرداری:

یـک لـودر چـرخ لاستیکی بـه کـارگاه آورده شد و سپس لودر شروع به کار کرد. سپس خاک حاصله را توسط همان لودر در یک کامیون بارگیری کرده و بـه مکان دیگری انتقال دادیم.

پـیـاده کـردن نـقـشـه:

هدف از پیاده کردن نقشه به معنی انـتـقـال نقشه ساختمان از روی کاغذ بر روی زمین با ابعاد اصلی می باشد. بطوریکه محل دقیق پی ها و ستون هـا و ابعاد آنها روی زمین مشخص گردد.

قـالـب بـنـدی فنداسیون

قـالـب بندی معمولا بـه چـنـد صورت می تواند صورت گیرد. یـا به صورت فلزی یا به صورت چوبی و یا بـه صورت آجری .

بـتـن مگــر:

بتون مـگـر کـه بـه آن بـتـون لاغر نـیـز می گـویند اولین قـشر پی سـازی می بـاشد. مقدار سیمان در بتون مگر حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰kg/m3   است . بتون مگر معمولا به دو دلیل مورد استفاده قرار می گـیـرد :

۱ : برای جلو گیری از تماس مستقیم بتون اصلی فونداسیون با خاک.

۲ : برای رگلاژ کف فونداسیون و ایجاد سطحی صاف برای ادامه پی سازی.

آرماتوربندی:

با توجه به وسعت مانور توسط کارگران، کار گروه آرماتوربند به سرعت انجام می شد البته در این هنگام چاله های بین شناژ بندی فونداسیون را از خاکی که از خاک برداری رمپ توسط کارگران باقی مانده بود پـر کردیم.

نحوه ی آرماتوربندی:

فولاد را که گفتیم به صورت میل گرد در بتون استفاده می کنیم باید به صورت یک شبکه و کلاف یک پارچه در آورده تا بتواند به خوبی در مقابل نیروهای وارده از خود مقاومت نشان دهد . بـه این شبکه میل گرد و آرماتورهای بـه هم بافته شده حصیری می گویند.

خم کردن آرماتور :

در کارگاه های کوچک آرماتورها را با دست ــ کارگاه و آچار گوساله خم می نمایند . ولی در کارگاه هـای بـزرگ خم کـردن آرماتور بوسیله ی ماشین انجام می شود .

علت استفاده فولاد و میلگرد در ساختمانها و پی:

بطور کلی ما از فولاد بکار رفته در بتون انتظار تاب و تحمل نیروهای کششی را داریم زیرا بتون به تنهایی دارای مقاومت فشاری بالا و قابل قبولی می باشد لیکن در مقابل نیروهای کششی ضعیف است. ما با استفاده از میلگرد در بتون سعی در بهبود این شرایط داریم.

بتن ریزی فنداسیون :

بـتـن تـشکـیل شده از دانـه هـای سنگی بـه اضافه ی سیمان وآب است. کـه سیمان و آب تشکیل خمیـر سیمان را می دهـنـد .

طرح اختلاط بتن :

مواد تشکیل دهنده ی بتون در ابتدا به طور جداگانه است که باید برای ساختن با هم مخلوط شوند . ترتیب تغذیه ی این مواد در هنگام ساخت نقش مهمی در یکنواختی بتن دارد . بـا این وجود با تغییر ترتیب تغذیه ی این مواد همچنان می توان بتون خوبی تولید کرد .

سقف :

کارگران اقدام به کارگذاشتن تیرچه ها نمودند . ابتدا تیرچه هـا را خوابانده و سپس به وسیله ی بلوک هایی کـه باید در سقف بـه کـار می رفت فـاصـله ی بین آنها را انـدازه کـردنـد .

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ