مدیریت پایگاه داده هوشمند

0
مدیریت پایگاه داده هوشمندReviewed by پرشین مقاله on Aug 26Rating: ۵.۰مدیریت پایگاه داده هوشمندمدیریت پایگاه داده هوشمند مشتمل به۴۳صفحه می باشد. برای خرید مقاله مدیریت پایگاه داده هوشمند اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

یک دید کلی از آن چه برای نگه داری یک پایگاه داده و اجرای موثر آن لازم است … خیلی مشکل است که در این روزها بتوانیم راهنمای مناسبی برای این کار بیابیم و یکی از مشکل ترین موقعیت های کاری که یافتن فرد مناسب برای آن سخت است،

مطلب مدیریت پایگاه داده هوشمندمشتمل۴۳صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

«مدیریت پایگاه داده هوشمند» ۲

وظایف مدیر بانک اطلاعاتی (DBA). 3

تلاش بسیار. ۷

اتوماتیک سازی هوشمند.. ۹

واسط بانک اطلاعاتی هوشمند: ترکیب هوش مصنوعی و سیستم های پایگاه داده. ۱۵

خلاصه: ۱۵

مقدمه. ۱۶

تلفیق AI/DB (هوش مصنوعی و بانک اطلاعاتی). ۱۹

گسترش سیستم های هوش مصنوعی: ۲۰

توسعه سیستم DBMS : 21

واسط AI/DB پیشرفته: ۲۲

ویژگی های طراحی.. ۲۳

ساختن اتصالات… ۲۴

چسباندن منطقی.. ۲۸

ساختار IDI. 28

وضعیت های جاری.. ۳۵

کارایی.. ۳۵

کاربردهای IDI. 38

ISS , IDI. 39

سرور IDI ATIS.. 40

نتیجه گیری: ۴۲

خلاصه ای کوتاه از مقاله مدیریت پایگاه داده هوشمند را در زیر می توانید ببینید.

«مدیریت پایگاه داده هوشمند»

یک دید کلی از آن چه برای نگه داری یک پایگاه داده و اجرای موثر آن لازم است … خیلی مشکل است که در این روزها بتوانیم راهنمای مناسبی برای این کار بیابیم و یکی از مشکل ترین موقعیت های کاری که یافتن فرد مناسب برای آن سخت است،

وظایف مدیر بانک اطلاعاتی (DBA)

وظایف تخصصی DBA بیشمارند. این وظایف قلمروی مقررات IT را از مدل سازی منطقی به پیاده سازی فیزیکی گسترش می دهند. لیستی که در ادامه آمده اغلب وظایف مدیران بانک های اطلاعاتی را شرح می دهد:

تلاش بسیار

پیاده سازی، مدیریت و پشتیبانی از برنامه های پیچیده پایگاه داده که در سراسر جهان گسترده شده اند وظیفه ای دشوار است. برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی مدرن نیاز

اتوماتیک سازی هوشمند

یکی از راه های کاهش دادن این مشکلات استفاده از اتوماتیک سازی (خودکارسازی) هوشمند است. در IT حرفه‌ای ما می توانیم از سیستم هایی که کارهای مختلفی را به طور اتوماتیک انجام می دهند در سازمان هایمان استفاده کنیم.

واسط بانک اطلاعاتی هوشمند: ترکیب هوش مصنوعی و سیستم های پایگاه داده

خلاصه:

واسط بانک اطلاعاتی هوشمند (IDI) یک واسط مبتنی بر حافظه پنهان (کش) است که برای ایجاد سیستم های هوش مصنوعی با دستیابی موثر به یک یا چند پایگاه داده در یک یا چند سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی (DBMS) راه دور طراحی شده است.

تلفیق AI/DB (هوش مصنوعی و بانک اطلاعاتی)

ترکیب AI (هوش مصنوعی و تکنولوژی های DBMS نقش مهمی در آینده کامپیوترها و محاسبات سازی می کند. همان طور که اشاره شد تلفیق AI/DB نه تنها بر نسخه های جدید کامپیوترها بلکه بر ادامه توسعه تکنولوژی DBMS اثر خواهد گذاشت و با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی آن ها را کارآمدتر خواهد ساخت.

گسترش سیستم های هوش مصنوعی:

در این راهکار، سیستم AI توسط قابلیت های DBMS گسترش داده می‌شوند تا دسترسی موثر و مدیریت حجم زیاد داده های ذخیره شده را فراهم آورد. در کل، چنین سیستم هایی نمی توانند کاملاً تکنولوژی DBMS را پیاده‌سازی کنند

 توسعه سیستم DBMS :

این راهکار یک DBMS را توسعه می دهد تا قابلیت های جوالگویی و ارائه دانش را فراهم کند، در این جا، قابلیت های DBMS در نقطه مرکزی قرار دارد و قابلیت های هوش مصنوعی به روش ad hoc به آنها افزوده می شود.

قابلیت های جوابگویی و ارائه دانش کاملاً محدودند و فاقد ابزارهای پیچیده و محیط اغلب سیستم های هوش مصنوعی هستند.

ویژگی های طراحی

IDI ویژگی های زیادی که در سیستم های AI استفاده می شوند را پوشش می دهد. این ویژگی عبارتند از:

– اتصالات به پایگاه های داده به طور شفاف مدیریت می شوند. بنابراین می‌توان با استفاده از یک اتصال باز چند پرس و جو را بر روی یک بانک اطلاعاتی انجام داد.

چسباندن منطقی

یکی دیگر از ویژگی های مهم IDI سهولت تلفیق آن با سیستم های مختلف AI است. گذشته از استفاده از Lisp به عنوان زبان پیاده سازی IDI ، این کار توسط یک زبان منطقی دیگر به عنوان زبان پرس و جو برای IDI نیز ممکن است. زبان IDIL می تواند به عنوان یک زبان پرس و جوی مستقل استفاده شود.

وضعیت های جاری

کارایی

IDI همان طور که در اینجا شرح داده شد، به کمک زبان Common Lisp پیاده سازی شده و به عنوان یک پردازشگر پرس و جوی مستقل در برابر دو پایگاه داده مختلف روی RTIINGRES تست شده و همچنین به عنوان یک سرور پرس و جو در پروژه های زبان Unisys استفاده شده است.

نتیجه گیری:

گرچه پیاده سازی IDI تمام نشد، اما شالوده محکمی برای ساخت آسان یک واسط پیچیده برای DBMS های موجود فراهم آورد. خصوصیات کلیدی IDI عبارتند از: کارایی، استفاده آسان و قابلیت حمل و نقل بالا که آن را انتخاب ایده آلی برای پشتیبانی از AI و برنامه های مرتبط با آن که نیاز به دسترسی به DBMS های راه دور دارند، ساخته است. در طول توسعه و تکمیل IDI که برای آینده برنامه ریزی شده است،

 

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ