مدیریت انبارداری

مدیریت انبارداریReviewed by حسن حفیظی on Apr 15Rating: ۵.۰مدیریت انبارداریمدیریت انبارداری مشتمل به ۴۳ صفحه می باشد. برای خرید مقاله مدیریت انبارداری اقدام نمایید. (مدیریت انبارداری و نقش و وظایف آن)
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

مدیریت راامروزه هنر اداره کردن و سرپرستی نمودن گروهی از افراد ، در جهت میل و رسیدن به اهداف محل کاردر موسسات، سازمانها، وزارتخانه هاوبالاخره  کل کشور می دانند و به عبارتی مدیریت هنر برنامه ریزی ، سازماندهی، هدایت ، انگیزش و کنترل فعایتهای سازمان در جهت اهداف آن می باشد.  مدیر هر موسسه باید با حداقل امکانات حداکثر و مطلوبیت را به موسسه خود برساند که این اداره کردن را همان هنر مدیریت می دانند، یکی از ابعاد در سازمانها و شرکتها که قسمت عمده ای از دارائیهای موسسه را در خود جای داده است انبار سازمان یا شرکت و یا موسسه می باشد. در مقاله حاضر ما قصد داریم پیرامون مدیریت انبارداری بحث نماییم.

این تحقیق دانشجویی مدیریت انبارداری مشتمل بر  ۴۳صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

انبارداری

فهرست مطالب

مقدمه: ۲

تعریف انبار(۱) ۲

نقش انبار در اقتصاد کشور ۲

نقش انبار در تجارت(۱) ۳

نقش انبار در صنعت : ۳

مدیریت انبارداری(۱) ۴

وظایف در انبار ۵

اصول و اجرای وظایف انبار ۶

وظایف انباردار(۱) ۸

جایگاه انبار : ۸

عوامل موثر در انتخاب محل انبار : ۱۰

انواع انبارها(۱) ۱۱

انواع انبار ها از نظر چگونگی و ماهیت عمل: ۱۲

انواع موجودی های انبار(۱) ۱۴

انواع طبقه بندی: ۱۵

وسایل حمل ونقل.. ۱۷

انواع وسایل حمل ونقل.. ۱۸

اصول ایمنی و محافظت انبار ۲۱

کد گذاری(۱) ۲۲

تهیه کارت شناسایی و نصب آن بر روی اجناس… ۲۴

شماره انبار ۲۵

کاردکس انبار(۱) ۲۵

ورود کالا به  انبار(۱) ۲۶

صدور کالا از انبار(۱): ۲۸

کنترل موجودی انبار ۲۹

علت نگهداری موجودی ها ۳۰

هزینه های مربوط به موجودی ها ۳۱

تعریف سیستم انبارداری: ۳۲

قیمت گذاری موجودی ها ۳۳

فرم برگشت کالا به انبار ۳۶

کارت حسابداری(حساب) انبار ۳۹

انبار اسقاط یا لوازم فرسوده ۴۰

کنترل انبارها ۴۰

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله مدیریت انبارداری را در زیر می توانید ببینید.

مدیریت انبارداری

مقدمه:

مدیریت راامروزه هنر اداره کردن و سرپرستی نمودن گروهی از افراد ، در جهت میل و رسیدن به اهداف محل کاردر موسسات، سازمانها، وزارتخانه هاوبالاخره  کل کشور می دانند و به عبارتی مدیریت هنر برنامه ریزی ، سازماندهی، هدایت ، انگیزش و کنترل فعایتهای سازمان در جهت اهداف آن می باشد.  مدیر هر موسسه باید با حداقل امکانات حداکثر و مطلوبیت را به موسسه خود برساند که این اداره کردن را همان هنر مدیریت می دانند، یکی از ابعاد در سازمانها و شرکتها که قسمت عمده ای از دارائیهای موسسه را در خود جای داده است انبار سازمان یا شرکت و یا موسسه می باشد.

تعریف انبار(۱)

انبار محلی برای نگهداری کالاها و مواد است . در صنعت برای نگهداری مواد اولیه ، کالاهای نیم ساخته ، محصولات یک واحد تولیدی ، قطعات یدکی دستگاهها و ماشین آلات و اجناس اسقاط و در تجارت به منظور نگهداری اقلام و کالاهای خریداری شده برای توزیع و فروش از انبار استفاده می شود.

نقش انبار در اقتصاد کشور

درصد قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی هر کشور به صورت مواد اولیه ،محصول نیم ساخته و کالای ساخته شده در انبارها نگهداری می شود . البته نقش انبار دراقتصاد کشورهای مختلف متفاوت است . در کشورهای پیشرفته ،انبار حلقه های اززنجیر تولید ، توزیع ومصرف می باشند وبدین وسیله تولید انبوه کارخانه ها وصنایع به دست مصرف کنندگان داخلی رسیده ،یا به مراکزصادراتی منتقل می شود .

نقش انبار در صنعت :

فعالیت و تلاش صنایع و کارخانه ها ، تهیه مواد اولیه مختلف و ساخت و تولید محصول می باشد . در هر کارخانه انبارهای مختلفی ازقبیل انبار مواد اولیه ، انبار مواد نیم ساخته ، انبار محصول ، انبار ابزار آلات ، انبار قطعات یدکی دستگاهها ، انبار قالب ،انبار

ملزومات ،انبار ضایعات و…وجود دارد . فعالیت اصلی هر کارخانه تولید و ساخت کالا است ، اما معمولاً مشاهده می شود که به انبار و نحوه نگهداری کالاها و مواد در کارخانه ها توجهی نمی شود ، در صورتی که وضعیت انباریک کارخانه تاثیر قابل توجهی بر امور جاری آن دارد.

مدیریت انبارداری(۱)

مدیران سازمانها در پی آن هستند که با حداقل امکانات ،حداکثر استفاده و مطلوبیت را از آن خود سازند موجودی ها یکی از پر هزینه ترین دارایی بسیاری از موسسات اقتصادی می باشندو تحقیقات نشان داده است که حدود ۴۰% سرمایه گذاری شرکتها را موجودی های انبار به خود اختصاص داده است . لذا مدیران اجرایی همگی بر این باورند که نگهداری و کنترل موجودی به نحو مطلوب یک ضرورت است .

اصول و اجرای وظایف انبار

حفظ میزان موجودی کالا در حد مطلوب یکی از وظایف مهم قسمت انبارها مراقبت در تعیین مقدار موجودی هر یک از اقلام کالا درحد مطلوب است . در اجرای این اصل باید اقداماتی به عمل آید که هیچ گاه یک ویا چند قلم کالا در انبار نایاب نگردد و موجبات رکود و کندی کارها فراهم نشود از طرف دیگر وجود کالاهای بلا مصرف و اضافه بر مصرف در انبارها با صرفه و صلاح سازمان  مغایرت داشته و موجبات رکود سرمایه ، بالا رفتن هزینه های انبارداری انباشته شدن بی رویه انبار و اشغال فضای آن ، فرسایش کالا در انبار و صد معایب و مضرات دیگر خواهد شد.

کنترل انبارها

مدیریت انبارداری

برای کسب اطمینان از صحت عملیات موجودی انبار در کلیه سازمانهای دولتی و موسسات بخش خصوصی موجودی انبارها را با روشهای مختلفی مورد کنترل و رسیدگی قرار می دهند . کنترل انبارها ممکن است توسط مقامات مجاز و مسئول سازمان به عمل آید که کنترل های داخلی نامیده می شود. اگر این کنترل توسط مقامات مجاز و با هیلت حسابرسی ویژهای از خارج سازمان به عمل آید کنترل خارجی نام دارد . ممکن است در طول سال ، انبارها در چند نوبت و توسط مقامات مختلف بطور رسمی و یا غیر رسمی به طرق مختلف مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد .

.

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

نظرات بسته شده است.