کار آموزی در شرکت غذایی پیچک

0
کار آموزی در شرکت غذایی پیچکReviewed by پرشین مقاله on Sep 14Rating: ۵.۰کار آموزی در شرکت غذایی پیچککار آموزی در شرکت غذایی پیچک مشتمل به ۴۴ صفحه می باشد. برای خرید مقاله کار آموزی در شرکت غذایی پیچک اقدام نمایید. کار آموزی در شرکت غذایی پیچک
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

در سال مالی ۱۳۸۱ هیئت مدیره شرکت با مطالعه وضعیت تولید و فروش سنوات قبل و در نظر گرفتن کشش بازار و با توجه به رهنمودهای مجمع عمومی عادی سال ۱۳۸۰ برنامه عملیاتی خود را در زمینه های تولید، فروش، نیروی انسانی و تأمین مالی تدوین نموده و علیرغم محدودیتهای شدید مالی، سعی شد تا حد امکان اهداف مورد نظر به اجرا درآورده شود.

مطلب کار آموزی در شرکت غذایی پیچک مشتمل۴۴ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 

فهرست مطالب

مقدمه: ۲

فصل اول: ۳

آشنایی کلی با مکان کارآموزی. ۳

۱-فصل اول. ۴

۱-۱-تاریخچه فعالیت شرکت.. ۴

فعالیت اصلی شرکت.. ۴

۳-۱-شرح مختصری از مکان کارآموزی. ۷

فصل دوم: ۸

ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته کارآموزی. ۸

۱-۲-اصول و مبای کلی حسابها ۹

۲-۲-اصول و مبانی کلی حسابهای مالی. ۹

۳-۲-کلیات تولید. ۱۱

۴-۲-اصول و عوامل قیمت تمام شده ۱۳

۵-۲-عوامل قیمت تمام شده ۱۴

۱-۵-۲-مواد اولیه و بسته بندی اصلی. ۱۴

۲-۵-۲-سربار (هزینه های تولیدی) ۱۴

۶-۲-ضایعات تولیدی. ۱۶

۷-۲- مراکز هزینه. ۱۷

۱-۷-۲-مراکز هزینه(دوایر) تولیدی: ۱۸

۲-۷-۲-مراکز هزینه (دوایر) تشکیلاتی. ۲۰

۸-۲-اصول و مبانی کلی بودجه و استانداردها ۲۰

۹-۲-محاسبه قیمت تمام شده استاندارد تولیدات.. ۲۲

۱۰-۲-اصول و مبانی کلی روشها ۲۵

فصل سوم: ۲۶

آزمون آموخته ها و نتایج آشنایی با شرکت صنایع غذایی پیچک.. ۲۶

۱-۳-فعالیت مالی. ۲۷

۱-۱-۳-دایره دریافت و پرداخت.. ۲۷

۲-۱-۳-دایره صدور اسناد و دفترداری. ۲۹

۲-۳-۳شرایط اجرای نظام حسابداری مالی و صنعتی. ۲۹

۳-۳-حسابها ۳۰

۴-۳-روشها ۳۰

۵-۳-توضیح فرم سند حسابداری. ۳۱

۶-۳-تعریف عملیات مختلف مالی و انجام ثبت حسابداری آن و تعیین چگونگی شناسایی سود و بستن حسابها ۳۱

۷-۳-تعیین کنترلهای داخلی لازم در مراحل مختلف از جمله پرداختها، صدور سند حسابداری و ثبت سند حسابداری در دفتر ۳۴

۱-۷-۳-نحوه کنترل داخلی بابت تنخواه کردانها ۳۴

۲-۷-۳-دریافتها ۳۴

۸-۳-خلاصه اهم رویه های حسابداری. ۳۵

۱-۸-۳-موجودی مواد و کالا. ۳۵

۹-۳-نسبتهای مالی. ۳۶

۱-۹-۳-نسبتهای نقدینگی: ۳۶

۲-۹-۳- نسبتهای سرمایه گذاری. ۳۷

۳-۹-۳-نسبتهای سودآوری: ۳۷

۱۰-۳-عملکرد مالی شرکت: ۳۸

۱-۱۰-۳-سود و زیان: ۳۸

۲-۱۰-۳- ترازنامه. ۳۹

فصل چهارم: ۴۰

انتقادات و پیشنهادات.. ۴۰

۱-۴-انتقادات و پیشنهادات.. ۴۱

فصل پنجم: ۴۳

پیوستها ۴۳

خلاصه ای کوتاه از مقاله کار آموزی در شرکت غذایی پیچک را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

در سال مالی ۱۳۸۱ هیئت مدیره شرکت با مطالعه وضعیت تولید و فروش سنوات قبل و در نظر گرفتن کشش بازار و با توجه به رهنمودهای مجمع عمومی عادی سال ۱۳۸۰ برنامه عملیاتی خود را در زمینه های تولید، فروش، نیروی انسانی و تأمین مالی تدوین نموده و علیرغم محدودیتهای شدید مالی، سعی شد تا حد امکان اهداف مورد نظر به اجرا درآورده شود.

تاریخچه فعالیت شرکت

شرکت پیچک در تاریخ ۲/۱۲/۱۳۴۸ به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره ۱۳۷۵۰ مورخ ۲/۱۲/۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

فعالیت اصلی شرکت

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده(۳) اساسنامه عبارت از تهیه و تولید انواع مواد غذایی عملیات دامداری، کشاورزی، باغداری، ساخت انواع کنسرو، غذاهای منجمد، ایجاد سردخانه جهت نگهداری فرآورده های فوق و میوه تازه و واردات ماشین آلات، مواد اولیه مورد نیاز شرکت و صادرات است.

اصول و مبای کلی حسابها

اصول و اهداف کلی حسابها، ایجاد امکان طبقه بندی و تفکیک حسابها به منظور جمع آوری و کنترل اطلاعات و ارقام مالی و تهیه و ارائه گزارشات و اعمال کنترلهای داخلی می باشد. حسابهای شرکت با خصوصیات سادگی، سهولت و انعطاف پذیری طراحی خواهند سد به نحوی که بتوان علاوه بر محاسبات مربوط به تعیین قیمت تمام شده

اصول و مبانی کلی حسابهای مالی

حسابهای دارائیهای ثابت شرکت بر اساس نوع و یا داویر استفاده کننده تنظیم شده است. بر همین اساس وسائط نقلیه بر مبنای نوع و سایر دارائیهای ثابت بر اساس محل استقرار داویر استفاده کننده تفکیک گردیده اند.

کلیات تولید

محصولات تولیدی شرکت عبارت از انواع کنسروهای گوشتی و غیر گوشتی، فرآورده‌های گوشتی، سبزیجات منجمد، کمپوت، خیارشور و سس مایونز میباشد که در پنج کارگاه تولیدی «تن ماهی»، «کنسروهای گوشتی»، «همبرگر و کباب لوله ای»، «سبزیجات منجمد و کنسروهای غیر گوشتی» و «سس مایونز» کلاً تحت نظارت مدیریت تولید انجام میشود.

اصول و عوامل قیمت تمام شده

طرح حسابداری صنعتی در مورد محصولات کارگاه های تولید پنج گانه شرکت بر اساس روش هزینه یابی مرحله ای با نرخ گذاری استاندارد می باشد. در این روش پیش از شروع سال مالی با استفاده از استانداردهای نرخ و مصرف مواد و همچنین بودجه هزینه های شرکت، قیمت تمام شده محصولات تولیدی به صورت مرحله ای پیش بینی و محاسبه میگردد.

مواد اولیه و بسته بندی اصلی

مواد اولیه و بسته بندی اصلی به موادی اطلاق می شود که از نظر سهم آنها در قیمت تمام شده محصولات قابل توجه میباشند. مواد اولیه و بسته بندی که اصلی تلقی میشوند شامل: ماهی، گوشت، پروتئین سویا، روغن، تخم مرغ، پیاز خام، لوبیا، نخود، خیار، قوطی و شیشه می باشد

ضایعات تولیدی

اختلاف مقداری مواد مصرفی و محصولات تولیدی در حالت عادی تولید به دو بخش افت عادی و ضیعات قابل تفکیک است. افت عادی تفاوت مقدار آن بخش از مواد مصرفی است که به صورت فیزیکی قابل شمارش نبوده و میزان آن از طریق آزمایش و با در نظر گرفتن استانداردهای صنعت مواد غذایی تعیین میگردد.

محاسبه قیمت تمام شده استاندارد تولیدات

حسابداری صنعتی شرکت همانگونه که قبلاً اشاره شد بر اساس روش هزینه یابی مرحله ای با نرخ گذاری استاندارد می باشد. به منظور اجرای این روش لازم است پیش از شروع سال مالی با استفاده از استانداردهای مصرف مواد و همچنین بودجه هزینه های شرکت، قیمت تمام شده محصولات تولیدی به صورت مرحله ای پیش بینی و محاسبه گردد

اصول و مبانی کلی روشها

روشهای گردش عملیات، نحوه ایجاد، جمع آوری و گردش اصولی و منطقی اطلاعات مالی در دوایر مختلف شرکت و انتقال آنها به حسابداری را نشان می دهند. این امر با استفاده از اسناد و مدارکی صورت میپذیرد که در دوایر مختلف ایجاد، تکمیل و یا ثبت و نگهداری میگردد.

انتقادات و پیشنهادات

در سازمان مالی شرکت تفکیک مسئولیتها و تقسیم وظائف به شکل جامع و اساسی ماهیت عملیات انجام نگرفته است، که این امر موجب تداخل مسئولیتها و پراکندگی عملیات گشته است.

در این قسمت، به شرکت پیشنهاد می شود تا کیفیت انجام وظایف محوله به افراد در حد لازم حفظ شود. علاوه بر طرح سازمان واحد مالی رئوس وظایفی که به منظور اجرای نظام توسط سایر واحدها ضروری خواهد بود تیز تعیین و مدون گردد.

 

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ