سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس

سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانسReviewed by پرشین مقاله on Sep 11Rating: ۵.۰سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانسسرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس مشتمل به۱۴ صفحه می باشد. برای خرید مقاله سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس اقدام نمایید. سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

تاریخ‌شناسان بر این باورند که انسانهای کنونی فرزندان نیاکانی هستند که روزگارانی در دشتهای پهناور و شکاف کوههای بلند به سر می‌بردند.

دگرگونی زندگی، که آدمیان به جای بهره‌گیری از توان جسمی خود، از نیروی خرد خویش یاری بگیرند

مطلب سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس مشتمل۱۴صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

 

فهرست مطالب

پیش از پیدایش تاریخ. ۱

پزشکی غریزی.. ۲

دگرگونی‌های نخستین. ۴

مصر باستان. ۵

تمدنهای جدید دیگر. ۷

تمدن یونانی. ۸

پدر دانش پزشکی. ۱۰

واژه‌های گوناگون و اصطلاحات پزشکی از قبیل: ۱۱

دوران روم قدیم ۱۱

درس کالبدشناسی انسان. ۱۳

خلاصه ای کوتاه از مقاله سرگذشت دانش پزشکی تا رنسانس را در زیر می توانید ببینید.

پیش از پیدایش تاریخ

تاریخ‌شناسان بر این باورند که انسانهای کنونی فرزندان نیاکانی هستند که روزگارانی در دشتهای پهناور و شکاف کوههای بلند به سر می‌بردند.

دگرگونی زندگی، که آدمیان به جای بهره‌گیری از توان جسمی خود، از نیروی خرد خویش یاری بگیرند

پزشکی غریزی

انسانهای نخستین همواره در تیررس خطر مرگهای فوری و دردناک ناشی از بیماری و خطر مرگ فوری و هراس‌انگیز یورش حیوانات وحشی از هر طرف بودند. در چنان شرایط سخت و ترس‌آور، زندگی آرام، آسان به دست نمی‌آمد.

دگرگونی‌های نخستین

با گذشت صدها سال، رفته‌رفته آدمیان کشش فراوانی به بررسی و تشریح بدن حیواناتی پیدا می‌کردند که شکار کرده بودند. با راه‌پیمایی‌های طولانی نیز با طبیعت آشنا می‌شدند. اختراع چرخ، چگونگی کشت نباتات و تهیه ظروف سفالین نیز از پیشرفت‌های بعدی بود.

مصر باستان

باستانیان مصری نخستین گروه متمدن جهان بشر بوده‌اند که روش تدریس درباره جسم انسان را پدید آوردند. طبیعت نیز ماده‌ای در اختیار آنان گذاشته بود تا بتوانند جسد اشخاص مهم را مومیایی کرده، در تابوتهای مخصوص در زیرزمین‌ها نگهداری کنند.

تمدنهای جدید دیگر

با آنکه تمدن سرزمین آریایی شمالی فرات و تمدن مصر هر کدام با ویژگیهای خود بر بیشتر تمدنهای دیگر برتری داشتند، با این حال تمدنهای جدید دیگر نیز برای پیشرفت و تکامل خود می‌کوشیدند،

تمدن یونانی

مجموعه دانش پزشکی مصریان باستان رفته رفته در سالهای ۶۰۰ سال پیش از میلاد به سوی یونان رفت و در طی صدها سال دگرگونیهای مهمی را پدید آورد.

پدر دانش پزشکی

«بقراط» مشهورترین پزشک یونان است او را «پدر دانش پزشکی» می‌نامند، بسیاری از دانشجویان پزشکی اکنون نیز سوگندنامه پزشکی بقراط را پذیرفته، امضاء می کنند. و «شرافت پزشکی» را که بقراط آن را مطرح کرد

واژه‌های گوناگون و اصطلاحات پزشکی از قبیل:

«بیماریهای مزمن»، «بیماریهای مادرزادی»، «بیماریهای ادواری»، «بیماریهای واگیردار»، «بیماریهای بدون واگیر»، «دوران بیماری»، «دوران نقاهت» و غیره را برای نخستین بار پدید آورد.

درس کالبدشناسی انسان

همه مردم تا دوران حکومت رومیان از جسد مرده می‌ترسیدند. تشریح بدن مردگان برای شناخت و بررسی اجزاء بدن و بررسی چگونگی عمل هر یک از اجزاء هم از طرف پیشوایان دینی و هم از سوی فرمانروایان قانونی ممنوع بود.

 

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ