رنسانس عصر جدید

رنسانس عصر جدیدReviewed by پرشین مقاله on Aug 13Rating: ۴.۰رنسانس عصر جدید رنسانس عصر جدید مشتمل به ۳۰صفحه می باشد. برای خرید مقاله رنسانس عصر جدید اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

در آغاز قرن چهاردهم میلادی، عصر میانی یا قرون وسطی که از زمان سقوط روم حدود هزار سال طول کشیده بود، رو به پایان بود و رنسانس، یکی از بزرگترین جنبش‎های فرهنگی تاریخ، به تدریج جایگزینش می‎شد. رنسانس در سال‎های ۱۳۰۰ از ایتالیا آغاز شد و در عرض سه قرن در سراسر اروپا انتشار یافت. به ن درت در دوره‎ای چنین کوتاه ازنظر تاریخی، رخدادهای متعددی به وقوع می‎پیوندد، حال آن که این قرن‎ها سرشار از تغییرات اساسی و فعالیت‎های بزرگ است. جهان امروز ی زاییده همین فعالیت‎هاست، زیرا رنسانس پایه‎های اقتصادی، سیاسی، هنری و علمی تمدن‎های کنونی غرب را بنا نهاد.

این تحقیق دانشجویی رنسانس عصر جدید  مشتمل بر ۶۶ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

پیشگفتار ۲

عصر جدید. ۲

ریشه‎های رنسانس…. ۲

بازرگانان و تجارت.. ۴

جامعه دوران رنسانس…. ۵

نیروهای متحول کننده ۵

پذیرش موقعیت‎ها و تغییرات.. ۶

رنسانس متعالی.. ۸

هنرمندان و آثارشان.. ۹

پدر انسانگرایی.. ۲۰

نامه پترارک به سیسرو ۲۱

لورنزو والا در لاتین.. ۲۲

خواندن متون قدیمی.. ۲۳

هدیه کنستانتین.. ۲۴

حامیان و مدیسی.. ۲۵

آکادمی افلاطونی.. ۲۷

انسانگرایان فلورانس…. ۲۸

شاهزاده انسانگرایان.. ۳۱

نیاز آموزش‎های انسانگرایانه. ۳۲

انسانگرایی مسیحی.. ۳۴

نیاز به اصلاحات در کلیسا ۳۵

اهداف اصلاح‎طلبان.. ۳۶

رنسانس شمال.. ۳۷

نئوکلاسیسم. ۴۶

رومانتیسم. ۴۷

امپرسیونیسم. ۴۹

اتحادیه‎ هانسایی.. ۵۲

قدرت اتحادیه هانسایی.. ۵۴

افول اتحادیه هانسایی.. ۵۵

صنعت و تولید. ۵۶

گناه بهره ۵۷

ابداعات تجاری.. ۵۸

ظهور بانکداری.. ۵۹

بانکداران فلورانس…. ۶۰

فوگرها ۶۱

فوگرها و هابسبورگ‎ها ۶۲

پایان کار فوگرها ۶۳

بدهی سلطنتی.. ۶۴

پیدایش جهان امروزی.. ۶۶

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله رنسانس عصر جدید را در زیر می توانید ببینید.

عصر جدید

در آغاز قرن چهاردهم میلادی، عصر میانی یا قرون وسطی که از زمان سقوط روم حدود هزار سال طول کشیده بود، رو به پایان بود و رنسانس، یکی از بزرگترین جنبش‎های فرهنگی تاریخ، به تدریج جایگزینش می‎شد. رنسانس در سال‎های ۱۳۰۰ از ایتالیا آغاز شد و در عرض سه قرن در سراسر اروپا انتشار یافت. به ن درت در دوره‎ای چنین کوتاه ازنظر تاریخی، رخدادهای متعددی به وقوع می‎پیوندد، حال آن که این قرن‎ها سرشار از تغییرات اساسی و فعالیت‎های بزرگ است.

ریشه‎های رنسانس

به نظر کسانی که در دوران رنسانس زندگی می‎کردند، عصر آن‎ها با قرون وسطی که به اشتباه دوران بی‎توجهی خوانده می‎شد،‌ارتباطی نداشت، بلکه با دوران یونان و روم باستان مرتبط بود. آن‎ها معتقد بودند که تنها در دنیای باستان چنین موفقیت‎ها و کارهای بزرگی انجام شده است. در واقع رنسانس خودش را به صورت زندگی دوباره یا نوزایی فرهنگ یونان و روم باستان می‎دید. نام رنسانس که در زبان فرانسه به معنی «نوزایی» است از همین جا نشئت می‎گیرد.

بازرگانان و تجارت

رنسانس عهد شکوفایی تجارت بود و در این دوران اروپا به طور کلی ثروتمند بود. انواع تجارت سبب به جریان افتادن دارایی‎ها می‎شد و ثروت‎هایی از راه خرید و فروش، تولیدات و بانکداری حاصل می‎آمد. بعضی از تجارت‎های دوران رنسانس جنبه بین‎المللی داشتند و درآمد حاصل از آن به اندازه‎ای بود که منجر به تکامل روش‎های مدیریت مالی شد؛ روش‎هایی که هنوز هم از آن‎ها استفاده می‎شود.

جامعه دوران رنسانس

جامعه‎ای که از شکوفایی اقتصادی برخوردار گردیده بود به سه طبقه تقسیم می‎شد. طبقه بالایی یا حاکم، طبقه متوسط یا تجار و طبقه پایینی یا کارگر. اشراف طبقه بالا هنوز هم بیشترین قدرت سیاسی را داشتند و اغلب آن‎ها صاحب املاک وسیعی بودند که قسمت عمده‎ای از م ردم اروپا در آن‎ها کار و زندگی می‎کردند.

فوگرها

در قرن پانزدهم اولین شرکت‎های بانکداری غیرایتالیایی،‌ از جمله اولین بانک اسپانیایی در سال ۱۴۰۱ در بارسلونا، تأسیس شد. موفق‎ترین بانک‎های غیرایتالیایی متعلق به فوگرها بود و توسط ایشان اداره می‎شد. فوگرها یک خانواده آلمانی بودند که در آوگسبورگ در جنوب باواریا کار می‎کردند. فوگرها در ابتدا با فروش البسته مشهور شدند. سپس در سال‎های دهه ۱۴۵۰، خط تجارت کالاهایشان را گسترش دادند و همچنین به تأسیس بانک اقدام کردند.

پیدایش جهان امروزی

همان‎طور که قرون وسطی به تدریج به دوره رنسانس تحلیل رفت و به آن پیوست، به همین ترتیب طی قرن هفدهم دوره رنسانس نیز ویژگی‎های عصر امروز را پیدا کرد و در واقع جهان امروزی از تمایلات سیاسی،‌ اجتماعی، اقتصادی، هنری و علمی اروپای دوران رنسانس سربرآورد.

برخلاف جهان قبل از دوره رنسانی، جهان امروزی جنبه بین‎المللی داد و در آن تمدن اروپاییان با فرهنگ‎های امریکا، آسیا و افریقا برخورد و تداخل پیدا کرده است. جهان امروزی عبارت است از کشورهای قدرتمند و ملی که از نظر اقتصادی و سیاسی با  هم ارتباط تنگاتنگ دارند و جهانی است که براساس فن‎آوری و  اصول علمی بنا شده است.

.

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ