بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی

بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودیReviewed by پرشین مقاله on Mar 1Rating: ۴.۰بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودیبررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی مشتمل به۷۲ صفحه می باشد. برای خرید مقاله بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

در عملیات قالب لغزنده نیروی لازم برای بالا بردن جک توسط دستگاه قدرت هیدرولیک تأمین میشود. در کارگاههای ایران دستگاه قدرت هیدرولیک را پمپ هیدرولیک می نامند. البته پمپ یکی از اجزای دستگاه قدرت است. ما نیز در جاهایی از این نوشته دستگاه قدرت را پمپ نامیده ایم.

وظیفه دستگاه قدرت هیدرولیکی آن است که روغن را با فشار بسیار زیاد به سمت جکها روانه کند. جکها در اثر فشار روغن شروع به بالا رفتن از میل جک می کنند.

مطلب بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی  مشتمل۷۲صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی.. ۱

دستگاه قدرت هیدرولیکی. ۴

شیرهای کنترل جریان یا حجم روغن. ۹

شیرهای کنترل جهت یا مسیر روغن. ۱۰

بار گذاری.. ۱۷

بالا کشیدن قالب و سرعت اجرای عملیات.. ۲۳

نحوه اجرای بازشوها و آرماتورهای انتظار. ۲۸

تنظیم قالب لغزنده ۳۱

ج- تنظیم کردن قالب.. ۴۱

قالب لغزنده مقطع متغیر. ۴۴

شیب قالب.. ۵۱

انواع جک ها ۵۲

سیم کشی قالب.. ۵۸

لوله کشی هیدرولیک.. ۶۰

مهار بندی.. ۶۵

داربست آویز. ۶۹

خلاصه ای کوتاه از مقاله بررسی مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی  را در زیر می توانید ببینید.

دستگاه قدرت هیدرولیکی

در عملیات قالب لغزنده نیروی لازم برای بالا بردن جک توسط دستگاه قدرت هیدرولیک تأمین میشود. در کارگاههای ایران دستگاه قدرت هیدرولیک را پمپ هیدرولیک می نامند. البته پمپ یکی از اجزای دستگاه قدرت است. ما نیز در جاهایی از این نوشته دستگاه قدرت را پمپ نامیده ایم.

وظیفه دستگاه قدرت هیدرولیکی آن است که روغن را با فشار بسیار زیاد به سمت جکها روانه کند. جکها در اثر فشار روغن شروع به بالا رفتن از میل جک می کنند.

پمپ

پمپهای هیدرولیکی دارای سیستمهای مختلفی هستند. از جمله پمپهای دانده ای، پره ای پیستونی و غیره که که هر کدام از اینها هم انواع و اقسام دارند. بسته به نظر طراح هیدرولیک صنعتی و وضعیت پمپهای در دسترسی، معمولاً نوع پمپ انتخاب می شود. پمپهای پیستونی برای دست یابی به فشارهای بالاتر از ۲۰۰ اتمسفر مورد استفاده قرار می گیرند و قمیت آنها نیز گرانتر است.

شیرهای کنترل فشار

درمدارهای هیدرولیکی به منظور جلوگیری از ایجاد فشارهای بالا و صدمه خوردن به قسمتهای مختلف مانند جکهای قالب لغزنده و لوله کشی و غیر برای سیستم یک نقطه ضعف عملی تعیین می کنند که به لفظ لاتین آنرا PREDETERMINED BREAKING POINT می نامند. به این منظور از شیرهای کنترل فشار استفاده می کنند که عملکردهای مختلفی دارند.

شیرهای کنترل جریان یا حجم روغن  

سرعت عمل جکهای قالب لغزنده بستگی به میزان دبی روغن  موجود در سیستم دارد. هر چه دبی روغن بیشتر باشد جکهای قالب لغزنده سریع تر عمل می کنند. باید توجه داشت که میزان فشار روغن تأثیری در سرعت عمل جکها ندارد بلکه دبی نقش اساسی را بازی می کند. مبنای کار نوع شیرها عبور روغن از یک سوراخ یا تنگنای خاصی است که باعث کنترل مقدار جریان عبوری میشود.

شیرهای کنترل جهت یا مسیر روغن

وظیفه این شیرها همانطوریکه از نام آنها پیداست جهت دادن و یا قطع و وصل جریان روغن می باشد. این شیرها انواع مختلفی دارند. یک سری از آنها شبیه شیر فلکه های معمولی هستند که برای قطع و وصل بکار میروند. در سیستم هیدرولیک قالب لغزنده معمولاً روی هر یک از جکهای قالب لغزنده یکی از این شیرها لازم است.

تجهیزات کمکی

تجهیزات کمکی بیشماری در سیستمهای هیدرولیک مورد استفاده قرار میگیرند که بعضاً درسیستم هیدرولیک قابل لغزنده ضروری نیست، بعنوان مثال خنک کن، در بیشتر سیتمهای هیدرولیک بمنظور از بین بردن گرمای حاصل از فشار روغن مورد استفاده قرار میگیرد.

مدار برقی

با توجه به اینکه الکتروموتور دستگاه قدرت هیدرولیک قالب لغزنده چندان بزرگ نیست لزومی ندارد که آنرا توسط روش ستاره ومثلث راه اندازی نمود. میتوان تنها از یک کلید سه فاز ساده سلکتوری و یا چاقوئی استفاده نمود. در صورتیکه در نظر باشد الکتروموتور در مقابل بارهای اضافی بیمه شود و یا اینکه شیرهای سلونوئیدی در مدار وجود داشته باشد، بایستی از کنتاکتور برای راه اندازی الکتروموتور استفاده نمود.

بار گذاری

پر واضح است که مسائل مربوط به طراحی قالب لغزنده در اصل همان مسائلی است که با کمی تغییرات در قالب بندی معمولی هم مطرح میباشد. بنابراین طراح قالب لغزنده بایستی قبلاً نکات مربوط به قالب بندی را بداند و سپس در کنار آن مسائل مربوط به قالب لغزنده را درنظر بگیرد.

بالا کشیدن قالب و سرعت اجرای عملیات

از ابتدای این نوشته بیشتر در پیرامون اجزاء مختلف سیستم قالب لغزنده سخن را ندیم و به روش اجرای کار نپرداختیم. کار از آنجا آغاز میشود که بر روی شالوده سازه مورد نظر، نخست رویه قالب را بر پا می کنند. سپس پشت بندهای افقی، یوکها، پاگردها، لوله قالب را نصب نموده و عملیات سیم کشی را به انجام میرسانند. داربست های آویز بعد از اینکه قالب مقداری بالا کشیده شده قابل نصب خواهند بود و معمولاً در آغاز امکان نصب آنها بطور کامل وجود ندارد.

نحوه اجرای بازشوها و آرماتورهای انتظار

با توجه به اینکه سطح قالب لغزنده دائماً در تماس با بتن است و هیچگاه از بتن فاصله نمیگیرد، لذا اجرای برجستگی ها، بر آمدگی ها، آرماتورهای انتظار و خلاصه اجرای هر گونه اتصال یا تقاطعی با سازه مشکلات اجرائی به همراه می آورد. بدیهی است اجرای این اتصالات بایستی بعد از بالا رفتن قالب به انجام برسد. به این منظور بایستی تمهیداتی بخرج داد.

تنظیم قالب لغزنده

نحوه بالا رفتن قالب لغزنده شباهت زیادی به حرکت اتومبیل در جاده دارد. زمانیکه اتومبیل در حال حرکت است، راننده آن دائماً متوجه است که از مسیر اصلی خود منحرف نشود. بمحض اینکه اتومبیل مقدار کمی از مسیر منحرف شد، راننده فرمان را در خلاف جهت انحراف برگردانده و اتومبیل به مسیر اصلی خود هدایت میکند. قالب لغزنده نیز به همین ترتیب به سمت بالا حرکت می کند.

تنظیم کردن قالب

برای تنظیم قالب لغزنده از وسایل و روشهای مختلفی استفاده میکنند. یکی از این وسایل که برای هماهنگ نمودن حرکت جکها مورد استفاده قرار میگیرد «شکل ۱۰۶» ابعاد تراز کن را نشان می دهد. برای کار کردن با تراز کن در شروع عملیات قالب لغزند، زمانیکه قالب و جکها و میل جکها را مونتاژ نمودند، آنرا نیز از بالای میل جک داخل نموده و روی جک قرار میدهند.

قالب لغزنده مقطع متغیر

در ابتدا قالب لغزنده برای اجرای سازه هائی مورد استفاده قرار میگرفته که پلان آنها در طول ارتفاع ثابت بوده است. از آنجائی که طراحان سازه های مرتفع سعی دارند بمنظور ایجاد پایداری بهتر و کاهش میزان ممان واژگونی این نوع سازه ها با مقطع متغیر ارائه دهند، لذا روش قالب لغزنده نیز میباشد قابلیت اجرای این گونه سازه ها را داشته باشد.

شیب قالب

بمنظور کاهش میزان اصطحکاک موجود بین قالب و بتن قاعدتاً شیب مختصری به قالب می دهند. درنتیجه این شیب در روی قالب، دهانه قالب در بالا از ضخامت بتن کمتر و دهانه قالب در پایین از ضخامت بتن بیشتر میباشد. عدد نهایی ضخامت در جائی از قالب شکل میگیرد که از لحاظ زمانی با توجه به سرعت بالا رفتن قالب، بتن گیرایش اولیه خود را انجام میدهد. این نقطه معمولاً بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر از پایین قالب فاصله دارد.

انواع جک ها

انواع جک ها عبارتند از: دستی، برقی، بادی  و هیدرولیکی

در گذشته که هنوز هیدرولیکی به بازار نیامده بود، برای قالب لغزنده از جکهای پیچی استفاده می کردند. از آنجائیکه استفاده از این نوع  جک در حال حاضر کاملاً منسوخ شده لذا وارد جزئیات آن نمی شویم و تنها به ارائه شکل ۸ که جک پیچی و نحوه نصب آن بر روی یوک چوبی را نشان میدهد اکتفا می کنیم.

سیم کشی قالب

بطور کلی در روی قالب لغزنده نیاز به یک تابلو برق اصلی و احتمالاً تعدادی تابلوهای فرعی است. تابلو اصلی بایستی خروجیهای لازم برای موارد زیر داشته باشد:

– چراغهای داخل کندوها

لوله کشی هیدرولیک

برای رساندن نیروهای هیدرولیک از دستگاه قدرت به جکها بایستی لوله کشی نمود. برای این منظور لوله های صلب فولادی و یا شیلنگ های فشارقوی مناسب هستند. لوله های آلومینیومی، نایلونی، پلی پروپیلنی برای قالب لغزنده مناسب نمیباشد. همچنین استفاده از لوله های آب گالوانیزه نیز توصیه نمیشود. زیرا داخل لوله های آب گالوانیزه پوسته میکند و باعث افزایش ذرات و آشغال در داخل سیستم هیدرولیک میشود.

مهار بندی توسط میل مهار

این روش مهار بندی از سایر روشهای اقتصادی تراست. معمولاً در اجرای سیلوهای گرد که دارای قطر زیاد هستند که از این روش استفاده میشود. به این ترتیب که بوسیله تعداد میلگرد که فقط به کشش کارمی کنند پلان قالب  حفظ میگردد. از آنجائیکه شکل این نوع مهار بندی شباهت زیادی به پره های دوچرخه دارد، لذا به لفظ انگلیسی این نوع مهار بندی را SPOKE SYSTEM  می نامند.

داربست آویز

بمنظور انجام عملیات کیورینگ بتن داربست آویز را به قالب لغزنده متصل می نمایند. عملیات کیورینگ توسط آب پاش و یا پاشیدن محلولهای شیمیائی مخصوص انجام می پذیرد. همچنین استفاده از یک تکه ورق پلاستوفوم نیز برای مالیدن روی سطح بتن و بدست آوردن یک سطح صاف مناسب خواهد بود. در مبحث لوله کشی آب نیز در این مورد مطالبی آمده است.

 

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ