بحران اشتغال در افغانستان

بحران اشتغال در افغانستانReviewed by پرشین مقاله on Aug 12Rating: ۴.۰بحران اشتغال در افغانستانبحران اشتغال در افغانستان مشتمل به۵۰صفحه می باشد. برای خرید مقاله بحران اشتغال در افغانستان اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

چنانچه این مقاله را به طور کامل بخوانید حدود یک ساعت از وقت شما را خواهد گرفت. در همین یک ساعت، حداقل ۱۲ نفر دیگر در افغانستان از جنگ و گرسنگی می میرند و ۶۰ نفر دیگر از افغانستان آواره کشور های دیگر می شوند.

این تحقیق دانشجویی بحران اشتغال در افغانستان مشتمل بر۵۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

جایگاه افغانستان در ذهنیت مردم کره زمین. ۲

جایگاه افغانستان در ذهنیت مردم ایران. ۴

موضع جامعه جهانی در قبال افغانستان. ۴

فاجعه افغانستان به روایت آمار. ۵

افغانستان کشور بی تصویر. ۸

تصویر تاریخی این کشور بی تصویر. ۹

در افغانستان اقوام بزرگ عبارتند از :. ۱۲

چرا سی در صد جامعه افغان  از افغانستان مهاجرت کرده است؟. ۱۵

فرهنگ افغانستان در مقابل مدرنیسم واکسینه شده است. ۱۵

اوضاع جغرافیایی افغانستان و پیامدهای اقتصادی آن. ۱۸

بازار خماری جهانی و نسبت آن با تولید مواد مخدر افغانستان. ۲۵

مسأله مهاجرت و پیامدهای آن. ۳۰

طالبان کیستند ؟. ۳۸

ملاعمر کیست؟. ۴۴

نقش سازمان های بین المللی در افغانستان. ۴۶

زن افغان، زندانی‏ترین زن جهان. ۴۷

خشونت افغان. ۴۹

عاقبت جنگ در افغانستان ؟. ۵۰

حل بحران اشتغال. ۵۲

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله بحران اشتغال در افغانستان را در زیر می توانید ببینید.

جایگاه افغانستان در ذهنیت مردم کره زمین

چرا این چنین است؟ چرا تا این اندازه می تواند کشوری در جهان مهجور باشد که مردم یک کشور آسیایی مثل کره جنوبی حتی نام افغانستان را به عنوان یک کشور دیگر آسیایی نشنیده باشند؟ دلیل آن واضح است. افغانستان در جهان امروزه نقش مثبتی ندارد. نه به عنوان یک کشور اقتصادی که از طریق یکی از کالاهای آن به یاد آورده شود و نه به عنوان یک کشور صاحب علم که جهان را از دانش خود بهره‏مند کرده باشد و نه به عنوان یک کشور صاحب هنر که اسباب افتخاری شده باشد.

جایگاه افغانستان در ذهنیت مردم ایران

تصور مردم ایران مبتنی است بر همان تصویری که مردم اروپا و امریکا و خاورمیانه از افغانستان دارند، البته از کمی نزدیکتر. کارگران ایرانی، مردم جنوب شهر تهران و اهالی شهرستان های کارگری ایران، افغان ها را دوست ندارند و آنها را رقبای کارگری خود می دانند و از طریق فشار به وزارت کار ایران خواستار بازگشت مهاجران افغان به داخل خاک افغانستان هستند.

موضع جامعه جهانی در قبال افغانستان

همیشه باید دید تیتر خبری ای که با نام هر کشوری قرینه است، چیست؟ تصویری که با اخبار در مورد هر کشوری به دنیا داده می شود ترکیبی است از واقعیات آن کشور و تصویری ـ تخیلی ـ تدوینی که قرار است مردم دنیا از جایی داشته باشند.  اگر قرار باشد کشورهایی از جهان به یک جایی طمع کنند، لازم است از قبل زمینه های خبری اش را بسازند. آنچه من دریافته ام این است که متأسفانه در افغانستان امروز چیز چندانی به جز خشخاش برای طمع کردن وجود ندارد.

فاجعه افغانستان به روایت آمار

در افغانستانِ دو دهه اخیر هیچ آمار علمی ای گرفته نشده و همه آمارها نسبی و تقریبی است. طبق این آمارها، جمعیت افغانستان بیست میلیون نفر (۱۹۹۲). در طی بیست سال گذشته از بدو اشغال شوروی تا امروز، حدود ۵/۲ میلیون نفر کشته شده یا مرده اند. دلایل این مرگ و میر و کشتار یا حملات نظامی بوده است، یا تلف شدن از گرسنگی و آوارگی یا کمبود تجهیزات پزشکی.

افغانستان کشور بی تصویر

افغانستان به دلایل گوناگون کشور بی تصویری است. اول از این باب که نیمی از جمعیت افغانستان که زن ها هستند، بی چهره اند. یعنی ده میلیون نفر از این ملت بیست میلیونی، امکان دیده شدن را ندارند و ملتی که نیمی اش حتی در داخل کشورش و حتی برای زنان خودش قابل رؤیت نیست، ملتی بی تصویر است.

فرهنگ افغانستان در مقابل مدرنیسم واکسینه شده است

امان الله خان هم عصر با رضا شاه ایران و آتاتورک ترکیه ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۸ شخصاً تسلیم موجی می شود که مدرنیسم نام دارد. امان الله خان در سال ۱۹۲۴ سفری به غرب می کند و از غرب با ماشین رولزرویس باز می گردد و برنامه اصلاحی اش را اعلام می کند. برنامه او در فرم ظاهری رفع حجاب است.

اوضاع جغرافیایی افغانستان و پیامدهای اقتصادی آن

مساحت افغانستان تقریباً ۷۰۰ هزار کیلومتر مربع است. حدود ۷۵ درصد از این سرزمین کوهستانی است. زندگی مردم افغانستان در درون دره های عمیقی است که کوه های سر به فلک کشیده دیواره های آن را شکل می دهند. بلندی این دیوارها نه تنها بیانگر طبیعتی سخت برای عبور و مرور و داد و ستد، که به مثابه دژهای معنوی و فرهنگی بین اقوام افغان‎اند.

بازار خماری جهانی و نسبت آن با تولید مواد مخدر افغانستان

در جهان اقتصادی امروز، هیچ تولیدی بی دلیل و بی معنا نیست. علت تولید قاچاق در هر کجا، بازاری است جهانی، به نام بازار خماری. این بازار خماری از کشورهای فقیری چون هند، تا کشورهای پیشرفته تری چون هلند و حتی کشورهای ابرقدرتی چون آمریکا را شامل می شود.

مسأله مهاجرت و پیامدهای آن

افغان های دامدار مهاجر، جز سفر ییلاق و قشلاق، به همراه دام خود تا قبل از آوارگی های دو دهه اخیر، سفری به بیرون از کشور خود نداشته است. از همین روی هر سفری حتی محدود، اثرات جدی بر سرنوشت افغان ها گذشته است. مثلاً امان الله خان و گروهی دانشجو که برای تحصیل به غرب سفر کرده بودند، سردمداران مدرنیسم ناموفق غربی افغانستان شدند. و معدود افسرانی که به شوروی سفر کردند، بعدها اسباب کودتای کمونیستی در شوروی را فراهم کردند.

ملاعمر کیست؟

در سفری که به قصد قندهار می‎کنم و به آن نمی‎رسم، همه جا از ملاعمر سخن گفته می‏شود. لقب او امیرالمؤمنین است. برخی از سیاسیون ایران می‏گویند کسانی به قصد رقابت با حاکمیت ایران، دست به چنین اختراعی زده‏اند.

نقش سازمان های بین المللی در افغانستان

گفته می‏شود که ۱۸۰ سازمان بین المللی در افغانستان فعالیت دارند. در هرات هرچه گشتم کمتر یافتم. به صلیب سرخ سر زدم از پاسخ دادن به سؤالات غیرسیاسی من نیز پرهیز داشتند. بالاخره دانستم که نقش آن ها چند چیز است.

خشونت افغان

فروید می گوید : خشونت در بشر، ناشی از حیوانیت اوست و تمدن ها، تنها چون پوسته نازکی، این حیوانیت را پوشانده اند. این پوسته، به کوچکترین تلنگر منازعات و جنگ های بشری می شکند و دوباره توحش و حیوانیت بشر رخ می نماید.

.

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ