بانکداری اینترنتی

0
بانکداری اینترنتیReviewed by پرشین مقاله on Jan 11Rating: ۴.۵بانکداری اینترنتیبانکداری اینترنتی مشتمل به ۱۲۴صفحه می باشد. برای خرید مقاله بانکداری اینترنتی اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

بدون تردید، اینترنت باعث وقوع انقلابی فراگیر در کل سیستم ارتباطی دنیا شده است. بانکداری نیز، به واسطه بهره‌گیری روزافزون از ارتباطات، از این قاعده مستثنی نبوده و به قافله ارتباطات جهانی پیوسته است. اگر نگاهی گذرا به ارقام نجومی نرخ رشد و ظرفیت‌های بالقوه بانکها برای استفاده بهینه از اینترنت بیندازیم، می‌توانیم از کارکردها و تأثیراتی که اینترنت بر بانکداری می‌گذارد، آگاه شویم.

این تحقیق دانشجویی  بانکداری اینترنتی مشتمل بر۱۲۴صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

فصل اول: ۳

بانکداری اینترنتی: مطلوب یا نامطلوب… ۳

مقدمه: ۳

انواع بانکداری اینترنتی.. ۴

رشد بانکداری اینترنتی.. ۶

مزایای بانکداری اینترنتی.. ۸

رقابت تمام عیار ۱۰

معایب بانکداری الکترونیکی.. ۱۱

فرصت‌ها برای بانکداری اینترنتی.. ۱۵

فرصت‌های ویژه بانکهای اینترنتی مجاز ۱۶

کارآمدی در مدیریت پرداخت… ۱۶

پرداخت‌های on-line کارت اعتباری.. ۱۷

چکهای الکترونیکی برای پرداخت‌های B 2 B… 17

پرداخت‌های شخص به شخص به صورت E-mail 18

نتیجه‌گیری.. ۱۹

فصل چهارم: ۷۳

ساختارهای کنترل و مدیریت… ۷۳

مقدمه. ۷۴

بازارها یا سلسله مراتب‌ها ۸۶

جمع بندی و تعیین چارچوبی نظری برای بانک های توسعه. ۹۶

عملکرد بانک های توسعه صنعتی ایران در قبل از انقلاب اسلامی.. ۹۷

بانک های توسعه ای کشور از زمان پیدایش تا آغاز انقلاب اسلامی.. ۹۸

ارزیابی عملکرد کمی بانک های توسعه صنعتی در قبل از انقلاب… ۱۰۵

ارزیابی عملکرد کیفی بانک های توسعه صنعتی قبل از انقلاب… ۱۰۷

اروپای شمالی و توسعه بانکداری اینترنتی.. ۱۰۹

وضعیت کنونی و چشم انداز اقتصادهای آسیایی.. ۱۱۳

پاسخ به چالشهای قرن بیست ویکم.. ۱۱۵

همکاریهای منطقه ای.. ۱۱۷

نقش بانک توسعه آسیا در قرن بیست و یکم.. ۱۲۰

نتیجه گیری.. ۱۲۳

منابع: ۱۲۴

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله بانکداری اینترنتی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

«وینتون کرف» که از او به عنوان «پدر اینترنت» نام برده می‌شود، یک تصویر ذهنی را به جهانیان عرضه کرد که در آن، میلیاردها نفر حضور دارند. اینترنت، که در سال ۱۹۶۹ پا به عرصه ظهور گذاشت، به گفته خود «کرف»، «آتش فراگیری» است که تمام جهان را فرا خواهد گرفت. «کرف» پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۱۰، بیش از ۳ میلیارد نفر، کاربر اینترنت خواهند بود

انواع بانکداری اینترنتی

در سالهای اخیر، سه نوع بانکداری اینترنتی به شرح زیر در بازار مورد استفاده قرار گرفته است:

۱- اطلاعات:

اطلاعات، متداول‌ترین و اصلی‌ترین سطح از بانکداری اینترنتی است که در آن، بانک اقدام به بازاریابی محصولات و خدمات خود از طریق اینترنت می‌کند. این نوع خدمات بانکداری اینترنتی را می‌توان یا از خود بانک دریافت کرد و یا این که به صورت پیمان‌سپاری به دست آورد.

رشد بانکداری اینترنتی

رشد بانکداری اینترنتی، بسیار امیدوار کننده بوده و بسیاری از بانکها و مؤسسات مالی در این زمینه فعال هستند. هم اکنون، تعداد مشتریان on-line بانک‌ها که از بانکداری اینترنتی بهره می‌گیرند، به سرعت در حال افزایش است که این نه فقط در کشورهای صنعتی، بلکه در کشورهای در حال توسعه نیز کاملاً مشهود است.

مزایای بانکداری اینترنتی

مزایای بانکداری اینترنتی بسیار زیاد و چشمگیر است و گواه این مدعا نیز گرایش روزافزونی است که به این نوع بانکداری نشان داده می‌شود. قابلیت‌های این بانکداری نشان داده می‌شود. قابلیت‌های این بانکداری بسیار گسترده و نامحدود بوده و فقط به امکان ایجاد بانکهای مجازی و پول الکترونیکی محدود نمی‌شود.

رقابت تمام عیار

شرکت‌های اینترنتی موفقی همچون E-Bay این امکان را به کاربران خود می‌دهند تا به طور مستقیم در معاملات گوناگون از جمله مزایده‌های on-line شرکت کنند. بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰، بیش از ۶۰ میلیون مزایده در E-Bay انجام شد که به طور میانگین تعداد مراجعان به سایت E-Bay به رکورد بی‌سابقه یک میلیون و ۷۸۰ هزار نفر در هر روز رسید.

معایب بانکداری الکترونیکی

همیشه یک سکه دارای دو روی متفاوت است. بانکداری اینترنتی نیز دارای نقاط ضعف و معایبی است. این معایب و ضعف‌ها مربوط به ریسک‌های قابل توجهی است که در این فرآیند به چشم می‌خورد که نسبت به سایر عملیات بانکی معمولی، بیشتر مشاهده می‌شود.

فرصت‌ها برای بانکداری اینترنتی

بانکداری اینترنتی به مثابه یک کانال جدید ارایه خدمات بانکی، فرصت‌های بسیاری را برای رشد و توسعه مؤسسات مالی فراهم کردهاست. مؤسسات مالی، چند سالی است که شروع به نهادینه کردن این تفکر مبنی بر این که اینترنت، سریعترین، ایمن‌ترین و مناسب‌ترین راه برای ارایه خدمات بانکی و مالی است، شروع کرده‌اند.

فرصت‌های ویژه بانکهای اینترنتی مجاز

بانکهای کاملاً اینترنتی که مجازی بوده و وجود حقیقی و فیزیکی ندارند، پول کمی برای اهدافی چون بازاریابی یا CRM خرج می‌کنند و از این رو با بانکهای حقیقی (بانکهای دارای شعبه) متفاوت هستند. این بانکهای مجازی، برای رقابت کردن با سایر بانکهای مجازی، برای رقابت کردن با سایر بانکها می‌باید به دنبال «میان‌بر» هایی باشند که آنها را از رقبایشان پیش اندازد.

پرداخت‌های on-line کارت اعتباری

کارت‌های اعتباری درآینده نیز به عنوان وسیله اصلی در پرداخت‌های اینترنتی مصرف کنندگان، باقی خواهند ماند. با این حال، چکهای الکترونیکی on-line و دبیت کارهایی که از سیستم ACH استفاده می‌کردند، دیگر نخواهند توانست مانند گذشته رواج گسترده‌ای داشته باشند و جای خود را به کارت‌های اعتباری on-line خواهند داد.

علل صدور چک بلامحل و راههای کنترل آن

تاریخچه

از ابتدای تشکیل جوامع کوچک انسانی مسئله تقسیم کار در میان انسانها مطرح بوده است، لذا هرکس با توجه به استعدادهای خود حرفه و پیشه‌ای را انتخاب می‌کرد تا نیازی از نیازهای عمومی افراد جامعه را برطرف کند.

دلایل صدرو چک بلامحل و عوارض بازدارنده آن

همان‌گونه که در تعریف چک آمده است، صادر کننده زمانی می‌تواند اقدام به صدور چک کند که وجه مقرر در نزد محال علیه موجود بوده باشد، اما با توجه به دلایل گوناگون که در زیر به آنها اشاره خواهد شد، اشخاص بدون هیچ‌گونه توجهی به قانون و مقررات حاکم بر ارتباطات اجتماعی که خود ریشه در نارسایی‌های فرهنگی افراد جامعه دارد، اقدام به صدور چک بلامحل می‌کنند

«فن‌آوری‌های نوین» و باز تولید «تجارت، پول و بانک»

نماد دوران نوین، شکل‌گیری پدیده اینترنت و گسترش فضاهای اطلاع‌رسانی و ارتباطات فراملیتی و بین‌المللی است که آموزه‌ها، اندیشه‌ها و کنش‌های نوینی را عرضه می‌دارد.

امروزه، تغییر بنیادی از جامعه صنعتی به جامعه متکی بر اطلاعات در حال وقوع است. جریان آزاد اطلاعات و اندیشه‌ها باعث تشدید رشد فزاینده دانش و بهره‌برداری نوین وفراوان از آن شده است. از این رو، ساختارها و روابط اجتماعی و اقتصادی در حال دگرگونی است.

تجارت الکترونیک

ارتباط میان تجارت و فن‌آوری از گذشته‌های دور آغاز شده و همچنان تداوم یافته است. بر پایه برخی شواهد موجود، در حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد، فینیقی‌ها با ساخت کشتی و استفاده از آن برای طی کردن دریاها و اقیانوس‌ها نخستین بار مرزهای جغرافیایی را برای تجارت گشودند و بازرگانی با سرزمین‌های دیگر را آغاز کردند. هم‌اینک، شبکه جانی اینترنت همانند همان کشتی است، با این تفاوت که نه تنها فواصل جغرافیایی، بلکه اختلافات زمانی را نیز کمرنگ کرده است.

انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی

تجارت الکترونیکی ارتباط تولیدکننده، عرضه کننده و مصرف‌کنندگان کالا و خدمات را بدون درنظر گرفتن فواصل جغرافیایی فراهم می‌کند،

تجارت الکترونیکی عبارت است از استفاده از رایانه‌های یک یا چند شبکه برای ایجاد و انتقال اطلاعات تجاری که بیشتر با خرید و فروش اطلاعات، کالاها و خدمات از طریق اینترنت مرتبط می‌شود.

فن‌آوری‌های نوین و دگرگونی نظام‌های پرداخت

پول نمادی است از ساختارهای واقعی جامعه از این رو همگام با تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دگرگون شده و تکامل پیدا کرده است.

پول می‌تواند هر چیز باشد: تکه‌های فلزی (سکه)، کارت پلاستیکی (کارت اعتباری)، … و یا ضربه‌های الکترونیکی بر روی یک ریزتراشه رایانه‌ای (محاسبه و انتقال و حواله پول از طریق رایانه).

کارت‌های اعتباری/کارت‌های بانکی/کارت پول

ابداع کارت‌های اعتباری به عنوان شکلی از پول (شبه‌پول)، یک بخش تفکیک ناپذیر از تکامل جامعه مصرفی بوده است. کارت اعتباری از سوی بانک یا مؤسسه پولی یا اعتباری صادر می‌شود و به دارنده آن امکان خرید کالا یا خدمات بدون پرداخت وجه نقد و تنها با ارایه این کارت را می‌دهد.

بانک های توسعه ای کشور از زمان پیدایش تا آغاز انقلاب اسلامی

الف- برنامه عمرانی دوم (۴۱-۱۳۳۴)

اعتبار برنامه هفت ساله عمرانی دوم ۸۲ میلیارد ریال (۲/۱۷ میلیارد ریال مربوط به تعهدات طرح های باقیمانده برنامه اول) بود که سهم بخش صنعت و معدن از این مبلغ حدود ۲/۱۱ درصد منظور شده بود. در دوره این برنامه سه موسسه مالی توسعه ای به منظور حمایت از صنایع و انجام سرمایه گذاری های صنعتی با تشویق بانک جهانی تاسیس شدند.

ارزیابی عملکرد کمی بانک های توسعه صنعتی در قبل از انقلاب

  • نسبت به پرداختی بانک ها به کل سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن:

براساس آمارهای موجود حدود ۴۱ درصد سرمایه گذاری های انجام شده دربخش صنعت و معدن کشور در سالهای ۵۶-۱۳۳۴ (چهار برنامه عمرانی قبل از انقلاب) از محل پرداخت های بانک های توسعه صنعتی (وام و مشارکت) تامین شده است.

ارزیابی عملکرد کیفی بانک های توسعه صنعتی قبل از انقلاب

چون بانک اعتبارات صنعتی و بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران سهم عمده ای در فعالیت های بانک های توسعه صنعتی قبل از انقلاب (از نظر قدمت و حجم فعالیت های سالانه) داشته اند. از این رو ارزیابی کیفی عملکرد بانک های توسعه صنعتی قبل از انقلاب عمدتاً معطوف به عملکرد این دو بانک خواهد بود:

  • توزیع وام های پرداختی بر حسب نوع صنعت:

اروپای شمالی و توسعه بانکداری اینترنتی

عصر الکترونیک با توجه به تعامل مجازی ان فعالیت های بشر را تسریع کرده است و انتظار سریع تر شدن روابط تجاری انسان ها نیز پیامد چنین تحولی در چگونگی ارتباط جدید است.

وضعیت کنونی و چشم انداز اقتصادهای آسیایی

درسال ۲۰۰۱ چشم انداز رشد کوتاه مدت کشورهای آسیایی سیر نزولی به خود گرفت زیرا این دوره مقارن با کاهش رشد اقتصاد جهانی بود و بعد از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ این وضعیت تشدید هم شد.

نقش بانک توسعه آسیا در قرن بیست و یکم

اکنون اجازه می دهید روشن کنم چگونه بانک توسعه آسیا در جستجوی همکاریهای بیشتر و نزدیکتر با بخش خصوصی برای مقابله با این چالش ها است. اهداف گسترده بانک توسعه آسیا به منظور کاهش فقر تنظیم شده اند. یکی از مکانیزم ها که ما برای رسیدن به این هدف در اختیار داریم

نتیجه گیری

بگذارید به عنوان نتیجه گیری قدرت اقتصادی قاره آسیا را توصیف نمایم. در دهه ۱۹۶۰ قاره آسیا تنها ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی را در اختیار داشت ولی به برکت رشد اقتصادی بلندمدت کشورهای آسیایی، سهم این قاره از تولید ناخالص داخلی جهان سیر صعودی به خود گرفته است. به هر حال، گرچه آسیا بالغ بر ۵۰ درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است، ولی سهم این قاره از تولید ناخالص داخلی جهان به یک چهارم رسیده است. اکنون شواهد موجود نشان می‌دهد سهم قاره آسیا از تولید ناخالص داخلی جهان از یک چهارم به یک دوم خواهد رسید.

منابع:

  1. ارزش‌های کار و تأثیر آن بر مدیریت منابع انسانی: نوشته لیزاهوپ پلید
  2. مقدمه‌ای بر رویکرد جامع ارتقای بهره‌وری: ترجمه دکتر محمد اقدسی
  3. فرهنگ کار و نقش آن در بهره‌وری: عباس افرا
  4. اندازه‌گیری بهره‌وری: دکتر محمود عبدالله زاده

.

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ