کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران

0
کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایرانReviewed by پرشین مقاله on Sep 14Rating: ۴.۵کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایرانکار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران مشتمل به ۵۵ صفحه می باشد. برای خرید مقاله اقدام نمایید. کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

واحد بهره برداری سلمان در سال ۱۹۶۷ میلادی توسط شرکت مهندسی و ساختمانی Root & Brown به منظور فرآورش و تثبیت ۰۰۰/۲۲۰ بشکه در روز نفت خام حاصله از حوزه دریایی سلمان بطور یکپارچه طراحی و اجراء گردید.

مطلب کارآموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران مشتمل  ۵۵ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

۱- مقدمه. ۲

۱-۱ کلیات… ۲

۱-۲ شرح تأسیسات اولیه. ۳

۱-۳ شرح توسعه تأسیسات بمنظور نمک زدائی… ۴

۱-۴ شرح توسعه های تدریجی در حین عملیات… ۵

۱-۵ شرح وضعیت فعلی واحد.. ۶

۱-۶ توجیه بازرسی فنی… ۷

۲- شرح نیازها ۸

۲-۲ نیازهای جدید که بترتیب عبارتند از:‌ ۹

۳- بررسی وضعیت کل واحد سلمان از جهات مختلف… ۱۱

۳-۱ وضعیت واحد در حالت مطلوب علمیاتی… ۱۱

خلاصه ای کوتاه از مقاله  کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران  را در زیر می توانید ببینید.

شرح تأسیسات اولیه

تأسیسات اولیه فرآورش که بعنوان تأسیسات پایه از آنها نام برده خواهند شد شامل دو مدار اصلی فرآورش نفت و گاز می باشد.

شرح توسعه تأسیسات بمنظور نمک زدائی

در سال های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲ بنابر نیاز جدید یعنی ادغام تأسیسات نمک زدایی (Desalting) ، واحد بهره برداری سلمان توسعه داده که طراحی آن به شرکت مهندسی JOVAN و نصب و اجرا به یک پیمانکار داخلی واگذار گردید.

شرح توسعه تأسیسات بمنظور نمک زدائی

در سال های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲ بنابر نیاز جدید یعنی ادغام تأسیسات نمک زدایی (Desalting) ، واحد بهره برداری سلمان توسعه داده که طراحی آن به شرکت مهندسی JOVAN و نصب و اجرا به یک پیمانکار داخلی واگذار گردید.

شرح توسعه های تدریجی در حین عملیات

در ادامه بهره برداری از واحد و بر اساس نیازهای جدید عملیاتی ضمن توجه به گسترش تأسیسات همجوار و مناطق مسکونی، بتدریج و تا تاریخ تنظیم گزارش تأسیسات ذیل به واحد سلمان افزوده شده است.

نیازهای جدید که بترتیب عبارتند از:‌

الف – تعویض واحد شیرین سازی گاز، (واحد قبلی که بر مبنای فرآیندی قدیمی و تقریباً خارج از رده در مقایسه با روش های امروزه کار می‌کرده می بایست با سیستم جدیدتر حاوی روش فرآورش پیشرفته جایگزین گردد.)

وسائط و ابزار بازرسی فنی

وسائط و دستگاه‌هائی که در بازرسی فنی بکار برده شده‌اند به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول شامل وسائل و ابزار آلات تعمیراتی می‌باشد که اغلب در تعمیرگاه و یا انبار واحد وجود داشته و از آنها استفاده گردیده است

خاکریزهای حفاظتی

بمنظور ایجاد ایمنی بیشتر در هنگام حملات هوائی، پیرامون واحدهای مختلف تأسیسات بهره برداری سلمان دیوارهای حفاظتی بصورت خاکریز یا گونی و بشکه‌های مملو از خاک و شن ایجاد شده است

سیستم زهکشی و دفع آبهای سطحی و حوضچه جداسازی آب آغشته به نفت

این واحد اصولاً دارای سیستم زهکشی و دفع آبهای سطحی نیست و باید بنحو صحیح تسطیح گردیده و کانالهای مناسب برای هدایت آبهای سطحی به خارج واحد ایجاد شود.

محوطه مخازن

در محوطه مخازن دو مورد باید انجام گیرد. این دو مورد با آنکه ظاهراً مهم بنظر نمی رسند ولی در شرایط اضطراری حایز اهمیت بسیار است.

 مخازن واقع در داخل محوطه واحد بهره برداری

کار آموزی بازرسی فنی خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران

۷-۲-۲-۱ مخزن T-21 یا Flash Tank قدیمی که اکنون تبدیل به مخزن آب آشامیدنی شده و همچنین مخزن ۲۳-T (Flash Tank جدید) که بعداً ساخته شده است هر دو وضعیت مناسب قرار دارند و قابل استفاده هستند.

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ